23 Eylül 2010, Perşembe 16:49:23

İŞTE İNSAN GÜCÜYLE ÇALIŞAN UÇAK (VİDEO)

Toronto Üniversitesi'nden mühendisler insan gücüyle çalışan ilk kanat çırpan uçağı geliştirdiler.
  • Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.
  • Asıl Cin Ali bayılır buna.
  • thy yönetimi görmesin bunu alıp millete birde pedal çevirtirler..=))
  • thy kadar taş düşsün başınıza. onlar ancak kokpit personelinin kabin personelinin aldığı maaşlar kıskanırlar. siz gidin de toplamda 3-4 saatlik başarı için zaten milyon dolarlar kazanan basketçilere örtülü ödenekten ödenen trilyonların hesabını sorun. bırakın çoluğundan çocuğunda 10binlerce km uzakta para kazanmaya çalışan emekçileri
Dev boyutlarına rağmen bir kuş kadar hafif olan Snowbird havacılık tarihine geçti. Kuş gibi kanatlarını çırparak uçan uçaklara ornitopter adı veriliyor. İnsanoğluna uçan araçlar yapmak için ilham kaynağı olan kuşların uçuşunu taklit eden bu araçları tasarlamak büyük zorluklar içeriyor.

Kanada'da bulunan Toronto Üniversitesi'ndeki mühendisler, insan gücüyle çalışan ilk ornitopteri geliştirmeyi başardılar.

Snowbird adı verilen aracın kanat açıklığı 32 metre olmasına rağmen ağırlığı sadece 42 kg. Bunu da yapımında kullanılan karbon fiber, köpük ve oduna borçlu.

Kalkışı bir araç tarafından çekilerek yapabilen araç, havalandıktan sonra kanatlarını pilotun pedalları çevirmesiyle çırıpıyor. İnsan gücüyle çalışan ilk ornitopter olan Snowbird, videoda gösterilen denemede 24 km/saat hıza ulaşabildi.

İŞTE İNSAN GÜCÜYLE ÇALIŞAN UÇAK (VİDEO)

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 8 yıl önce
Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Asıl Cin Ali bayılır buna.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
thy yönetimi görmesin bunu alıp millete birde pedal çevirtirler..=))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
thy kadar taş düşsün başınıza. onlar ancak kokpit personelinin kabin personelinin aldığı maaşlar kıskanırlar. siz gidin de toplamda 3-4 saatlik başarı için zaten milyon dolarlar kazanan basketçilere örtülü ödenekten ödenen trilyonların hesabını sorun. bırakın çoluğundan çocuğunda 10binlerce km uzakta para kazanmaya çalışan emekçileri

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000