12 Mart 2018, Pazartesi 13:50:57

İşte düşen uçağın kara kutusu!

Birleşik Arap Emirlikleri'nden İstanbul'a geleceği sırada İran hava sahası üzerindeyken düşen ve içerisinde bulunan 11 kişinin hayatını kaybettiği uçağın kara kutusuna ait görüntüler ortaya çıktı.
  • Benim tahminim ani basınç düşmesi sonucu her iki pilotumuzdarip bayılma ve uçağın kendi kendine bir yön bulup Dalarak yere çakılması iki rahmetlide bayılmis olmasa biri telsiz kullanarak hızla çakıliyoruz derdi belki rahmetli yolcuların hepside ucak düşmeden havada bayıldı TırmanırKen kanat yada kuyruk kopmuş ve uçak ucus fonksiyonunu kaybetmiş Hepsine rahmet ve acili ailelere sabır diliyorum
  • 11 milyonda bir düşmesi söz konusu olabilir
  • Pegasus Trabzon kazasının Kara Kutusu Bulunduda ne oldu , Halk a aciklamadikca Türkiye Havacilikta ileri gidemez? Yazık kazalarda ölenlere.
  • Bi alkış alalım

Birleşik Arap Emirlikleri'nden İstanbul'a geleceği sırada İran hava sahası üzerindeyken düşen ve içerisinde bulunan 11 kişinin hayatını kaybettiği uçağın kara kutusuna ait görüntüler ortaya çıktı.

İran İşçi Haber Ajansı foto muhabiri Mustafa Safari tarafından çekilen görüntülerde kara kutu olarak bilinen flight recorderın kasasında ezilmeler olduğu görülüyor. Ancak üstün dayanıklı malzemelerden imal edildiği bilinen Cockpit Voice Recoder ve Flight Data Recoder cihazlarının bu ezilmelerden etkilenmeyecek kadar sağlam olduğu biliniyor. Uçağın kara kutularında yapılacak incelemeler sonrasında kazanın asıl nedeninin açıklanması bekleniyor.

Öte yandan İran’ın resmi haber ajansı İRNA’nın İran Kızılayı yetkililerine dayandırdığı haberinde, 11 kişinin içinde bulunduğu uçaktaki bir kişiye hala ulaşılmadığı, uçağın kara kutusunun bulunduğu belirtilmiş 2 kişinin de cenazelerinin tespit çalışmasının devam ettiğini duyurmuştu.

Başaran Holding'e ait Challenger CL604 tipi iş jeti İran'ın güneydoğusundaki Çaharmahal ve Bahtiyari eyaletinin merkezi olan Shahrekord kentine bağlı Kiyar ilçesi dağlık alanda düşmüştü.

©AirportHaber.com 

İŞTE ENKAZ ALANINDA BULUNAN O KARA KUTU

İşte düşen uçağın kara kutusu!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

ayhan ~ 10 gün önce
Benim tahminim ani basınç düşmesi sonucu her iki pilotumuzdarip bayılma ve uçağın kendi kendine bir yön bulup Dalarak yere çakılması iki rahmetlide bayılmis olmasa biri telsiz kullanarak hızla çakıliyoruz derdi belki rahmetli yolcuların hepside ucak düşmeden havada bayıldı TırmanırKen kanat yada kuyruk kopmuş ve uçak ucus fonksiyonunu kaybetmiş Hepsine rahmet ve acili ailelere sabır diliyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Niko ~ 11 gün önce
11 milyonda bir düşmesi söz konusu olabilir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Boşver ~ 10 gün önce
İşte o yüzden o uçağı o materyalden yani ağır ve çok masraflı materyalden yapmıyorlar yani marjinal fayda diyelim arabalarda da geçerli bu günümüzde herşey daha ticari çıkarlara yönelik olduğu İÇİN daha hafif arabalar daha az yakıyor aynı şeyler uçaklar İÇİN de geçerli daha yüksek tavanda uçup uçuş hayatı boyunca daha az yakıt yakıp daha çok performans elde etmek için bu materyalden yapılamaz uçaklar yapılırsa yapılış amacını gerçekleştirmiş olmaz .Umarım bu soru ciddi idi çünkü ciddi cevaplamaya calıştım.Allah tekrar rahmet eylesin kardeşlerimize
Kara Kutu ~ 11 gün önce
Pegasus Trabzon kazasının Kara Kutusu Bulunduda ne oldu , Halk a aciklamadikca Türkiye Havacilikta ileri gidemez? Yazık kazalarda ölenlere.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Arkadaşa ~ 11 gün önce
Bi alkış alalım

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000