10 Eylül 2008, Çarşamba 09:20:38

İşte dünyanın en güvenli uçakları

Ağustos ayında yaşanan üç büyük uçak kazası dikkatleri uçakların ne kadar güvenli olduğuna yöneltti.
  • alman bild gazetesi diyo, airsafe.com diyo,, sen hala kaynak göster diyorsun, hiddetlenmeden önce düzgünce okumasini ögren fakat tablonun hatalarla dolu oldugu görüsüne de katilmamak elde degil.
  • NİYE HABER KAYNAĞI VERİLMİYOR.BU NEDENLE UYDURMA OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM.HİÇ BİR KAYNAK YOK.
  • Bu tür bilgiler uçuş cycle ı ya da saati cinsinden "oran" olarak ifade edilmelidir. Yoksa her uçağı eşit uçmuş aynı zamanda tasarlanmış gibi gösterirsiniz. Mesela ha bire kıllandığınız MD serisi uçuş saati başına en güvenli ikinci uçaktır.
  • Tabloyu hazırlayan arkadaşımız çok büyük hatalar yapmış. Otobüs taraftarı sanırım.

Ağustos ayında yaşanan üç büyük uçak kazası dikkatleri uçakların ne kadar güvenli olduğuna yöneltti. Kaza istatistiklerine dayandırılan bir araştırma en güvenli uçak modellerini ortaya koydu.

Ağustos ayında İspanya, Kazakistan ve Guetemala'da meydana gelen 3 büyük uçak kazasında 228 kişinin hayatını kaybetmesi dikkatleri uçakların güvenliğine yöneltti. Alman Bild Gazetesi tarafından airsafe.com adlı sitenin 2007 sonundaki kaza istatisklerinden derlenen liste en güvenli uçakları ortaya koydu.

istatistik

İşte dünyanın en güvenli uçakları

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Kabin memuruna ~ 10 yıl önce
alman bild gazetesi diyo, airsafe.com diyo,, sen hala kaynak göster diyorsun, hiddetlenmeden önce düzgünce okumasini ögren fakat tablonun hatalarla dolu oldugu görüsüne de katilmamak elde degil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
EX-CABIN CHIEF ~ 10 yıl önce
NİYE HABER KAYNAĞI VERİLMİYOR.BU NEDENLE UYDURMA OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM.HİÇ BİR KAYNAK YOK.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuz ~ 10 yıl önce
Bu tür bilgiler uçuş cycle ı ya da saati cinsinden "oran" olarak ifade edilmelidir. Yoksa her uçağı eşit uçmuş aynı zamanda tasarlanmış gibi gösterirsiniz. Mesela ha bire kıllandığınız MD serisi uçuş saati başına en güvenli ikinci uçaktır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuz ~ 10 yıl önce
Tabloyu hazırlayan arkadaşımız çok büyük hatalar yapmış. Otobüs taraftarı sanırım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000