13 Şubat 2017, Pazartesi 15:15:53

İşte DHMİ'nin yeni hava trafik kontrolörleri

Devlet Hava Meydanları İşletmesi'nin (DHMİ) yeni hava trafik kontrolörleri, Atatürk Havalimanı'ndan düzenlenen törenle mezuniyet diplomalarını aldı.
  • Sanirim sorun esenbogada istanbul grubunun aldigi dersleri gecip daha sonra drop olanlar onlarada donus yolu acilirsa mantikli olur gibi gorunuyo bu konu ile ilgili dava acan arkadaslar yanlis bilmiyorsam var son sozu hukuka birakmak en dogrusu gibi ...
  • Öncelikle merhaba, ben sivil hava ulaştırma işletmeciliği ön lisans 1.sınıf öğrencisiyim benim ileride ki hedefimde böyle hava trafik kontrolörü olmak ama ben o noktaya o hedefe kadar nasıl bir çalışma tarzında bulunmalıyım istediğim şey istanbulda 3 havalimanının birinde çalışmak bana bilen abilerim veya ablalarım yol gösterebilirler mi ?
  • Esenboğada bu mezun olan öğrencilerin aldığı eğitimin fazlasını alıp üstüne üstlük adaletsizce sadece kendini beğenmiş bir kişinin aldığı karara göre drop edilen öğrencilerin onca aylık emeklerinin hesabını kim verecek?? İdarede çift başlılık nezamandan beri oluyor devlette bunun hesabını sormazlar mı?
  • Meslek sizi seçmez, siz mesleği seçersiniz. Kararınızı verdiniz, ekmeğinizi bu yolla kazanacaksınız, kazanıyorsunuz. En tepedeki yöneticiler de bu yeni başlama yollarından geçti. Bazıları yapılan komplimanları yanlış anladı. Bazıları daha fazlasını istedi, hatta hala bazıları kaymaklı ekmek kadayıfının arkası kesilmesin diye içindeki eğitilmemiş ilkel benlik tarafını zaptedemeyip yüzlerce binlerce insanı tehlikeye atma pahasına beklentilerinin karşılanmasına devam edilsin diye işini, otoritesini kullanmaya yelteniyor. Bu kişilerden olmayın. Allah korusun bir kaza olsa, bizde belki örtbas ederler sizi kandırırlar ama daha gelişmiş ülkelerde neyin ne olduğunu çok iyi biliyorlar. Zarar gören kendileri olmadıkça da umursamazlar. Hayatı bilinçli veya bilinçsiz birbirimize zehir ettiğimizle kalırız. Adil kültür bu işin tek ilacı. O da evrensel kurallar. Ne kişilerin ne de tek tek her ülkenin kendi kuralları.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi'nin (DHMİ) yeni hava trafik kontrolörleri, Atatürk Havalimanı'ndan düzenlenen törenle mezuniyet diplomalarını aldı.

8 aylık zorlu eğitim sürecinin ardından 116 ve 117. dönem olmak üzere 60 öğrencinin mezun olduğu törene Atatürk Havalimanı Başmüdürü Timur Alp Bayrak, TAV İstanbul Genel Müdürü Kemal Ünlü, Onur Air Genel Müdürü Teoman Tosun ve Havaş Genel Müdürü Kürşad Koçak'ın yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

3. HAVALİMANINDA GÖREV YAPACAKLAR

2 aylık teorik eğitimin Esenboğa Havalimanı'nda verilmesinin ardından 6 ay İstanbul Atatürk Havalimanı'nda eğitim alan 60 öğrenci, eğitim sürecini tamamlayarak mezun olmayı başardı. İstanbul'da verilen eğitimin 3. havalimanında görev yapacak olmaları nedeniyle önemli olduğu vurgulanırken, Paris'te de eğitim sürecinin devam edeceği öğrenildi.

Oldukça heyecanlı ve mutlu olduklarını belirten yeni hava trafik kontrolörleri, önce Atatürk daha sonra da 3. havalimanında görev yapacak olmalarının heyecanını yaşadıklarını ifade ettiler.

3. havalimanında aynı anda hem iniş hem de kalkış yapılacak olmasına adapte olmaya çalıştıklarının altını çizen mezun öğrenciler, hocaları olan Ayhan Kartal, Birol Bilgin, Hüseyin Şahan ve Ergün Şapçı'ya teşekkür ettiler.

Törende bir konuşma yapan Başmüdür Timur Alp Bayrak, yeni hava trafik kontrolörlerinin 3. havalimanında da görev alacaklarını belirterek, hiçbir ayrıcalık olmadan tüm öğrencilerin başarı sağlayarak mezun olduklarını belirtti.

Tören, diplomaların verilmesiyle sona erdi.

©AirportHaber İşte DHMİ'nin yeni hava trafik kontrolörleri

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (41)

Hukuk ~ 1 yıl önce
Sanirim sorun esenbogada istanbul grubunun aldigi dersleri gecip daha sonra drop olanlar onlarada donus yolu acilirsa mantikli olur gibi gorunuyo bu konu ile ilgili dava acan arkadaslar yanlis bilmiyorsam var son sozu hukuka birakmak en dogrusu gibi ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
shu ~ 1 yıl önce
Öncelikle merhaba, ben sivil hava ulaştırma işletmeciliği ön lisans 1.sınıf öğrencisiyim benim ileride ki hedefimde böyle hava trafik kontrolörü olmak ama ben o noktaya o hedefe kadar nasıl bir çalışma tarzında bulunmalıyım istediğim şey istanbulda 3 havalimanının birinde çalışmak bana bilen abilerim veya ablalarım yol gösterebilirler mi ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
htk ~ 1 yıl önce
onlisans ile bu bolume basvuru yapamazsin.oncelikle 4 yilliga gecis yapman gerekir.4 yillik mezuniyet sarti yds ve kpss sarti var kurumun.ilk yapman gereken lisans mezunu olmak suan icin.
adaletsizlik ~ 1 yıl önce
Esenboğada bu mezun olan öğrencilerin aldığı eğitimin fazlasını alıp üstüne üstlük adaletsizce sadece kendini beğenmiş bir kişinin aldığı karara göre drop edilen öğrencilerin onca aylık emeklerinin hesabını kim verecek?? İdarede çift başlılık nezamandan beri oluyor devlette bunun hesabını sormazlar mı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ahlaki riziko ~ 1 yıl önce
idarede çift başlılıkla, dert yandığınız konunun alakası yok.
Adil kültür-2 ~ 1 yıl önce
Meslek sizi seçmez, siz mesleği seçersiniz. Kararınızı verdiniz, ekmeğinizi bu yolla kazanacaksınız, kazanıyorsunuz. En tepedeki yöneticiler de bu yeni başlama yollarından geçti. Bazıları yapılan komplimanları yanlış anladı. Bazıları daha fazlasını istedi, hatta hala bazıları kaymaklı ekmek kadayıfının arkası kesilmesin diye içindeki eğitilmemiş ilkel benlik tarafını zaptedemeyip yüzlerce binlerce insanı tehlikeye atma pahasına beklentilerinin karşılanmasına devam edilsin diye işini, otoritesini kullanmaya yelteniyor. Bu kişilerden olmayın. Allah korusun bir kaza olsa, bizde belki örtbas ederler sizi kandırırlar ama daha gelişmiş ülkelerde neyin ne olduğunu çok iyi biliyorlar. Zarar gören kendileri olmadıkça da umursamazlar. Hayatı bilinçli veya bilinçsiz birbirimize zehir ettiğimizle kalırız. Adil kültür bu işin tek ilacı. O da evrensel kurallar. Ne kişilerin ne de tek tek her ülkenin kendi kuralları.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000