01 Ekim 2010, Cuma 14:33:17

İŞTE DEV UÇAĞIN İÇİNDEN GÖRÜNTÜLER

Dünyanın en büyük yolcu uçağı İstanbul'dan ayrıldı fakat yankıları hala sürüyor. Forumlar ve sosyal paylaşım sitelerinde fuar katılımcıları Airbus A380 ile çekildikleri hatıra fotoğraflarını paylaşma yarışına girdi. İşte İstanbul'a inen dev yolcu uçağının içinden görüntüler.
  • bu seferki gelen 4.ncu kusak test ucagimiymis. bizzat kendim sordum ucak icerisinde.
  • a380 in icini Tokat a behliyoruk
  • airbusun elınde bu test ve reklam amaclı ucaklardan 2-3 tane var dıye duydum.2 yıl evvvel istanbula gelen ucak aynı ucakmıydı,merak ettım :))))
  • bu uçak şuan için ülkemize ve thy mize çok fazla gelir...

Dünyanın en büyük yolcu uçağı Airbus A380 dışından göründüğü kadar geniş bir iç hacme sahip. İki katlı test uçağına üst düzey yetkililer ve basın mensupları harici kimse alınmazken, uçağın test uçağı olması nedeniyle kablo ve test cihazlarıyla dolu uçağın içini sizler için görüntüledik.

Kapıdan ilk girdiğimizde yolcu yerine kullanılan su tankları ve onlara su pompalayan motorlar mevcut...
Su motorlarına enerji sağlayan çok sayıda jeneratörde uçağın içerisinde iniş, kalkış ve seyir halinde iken belli derecelere kadar doldurulan su tanklarına yardımcı oluyor.

 

Kabin içinde bulunan ve yüzbinlerce kablo ile gerçekleştirilen testlerin tüm sonuçları bu ekranlara yansıyor...İşte Airbus A380'in Kara Kutu'suİşte Airbus A380'in kokpitiGövde uzunluğu 73, yerden yüksekliği 24.1, kanat açıklığı 79.8 metre. Maksimum kalkış ağırlığı yolculu ve kargolu 560 ile 590 ton arası. Dört adet motoru olan dev uçağın saatteki seyir hızı 900 kilometre. Menzili ise 14 bin 800 kilometre.

İstanbul'a inen Airbus A380'in içinden diğer resimler için GALERİ'ye tıklayınız...

İŞTE DEV UÇAĞIN İÇİNDEN GÖRÜNTÜLER

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Misafir ~ 8 yıl önce
bu seferki gelen 4.ncu kusak test ucagimiymis. bizzat kendim sordum ucak icerisinde.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
a380 in icini Tokat a behliyoruk

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
airbusun elınde bu test ve reklam amaclı ucaklardan 2-3 tane var dıye duydum.2 yıl evvvel istanbula gelen ucak aynı ucakmıydı,merak ettım :))))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
bu uçak şuan için ülkemize ve thy mize çok fazla gelir...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000