16 Nisan 2016, Cumartesi 08:50:38

İşte Balıkesir'in yeni havalimanı

Balıkesir'in merkezine yapılacak olan Merkez Havalimanı Yeni Terminal Binası'nın yapımı 2016 yatırım planına alındı. Müjdeli haberi Ankara'dan veren Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur verdi.
  • Balıkesir'e hava limanı gerekli çünkü çok büyük bir il Balıkesir , teşekkür ederim
  • Bence manisayada yapılmalı
  • Bakıkesir'e gerek var hava alanı çünkü balıkesir gelişim gösteren bir şehirdir. Koca seyit'e gidilsin diyenler benzin mazot paramızı karşılayacaksa tamam yapılmasın... Balılesir'e Yapılmalı
  • Balikesir'e havaalani gereksiz nasil ki deniz yok liman gereksiz, hava yok havalimani da gereksiz. bandirma il olsun plaka 10.5 edremit il olsun plaka 10.4,9 olsun herikisi de potansiyeli olan yerlesim yerleri denizi limani tarimi turizmi. Balikesir 2 ilceye ayrilsin bir kismi bandirmaya bir kismi edremit'e baglansin.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur'un Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile yaptığı girişim ve görüşmeler sonucunda Bakanlığın envanterinde bulunan Balıkesir Merkez Havalimanı Yeni Terminal Binası ve Mütemmimleri Yapımının planlanarak 2016 Yılı Yatırım Programında yer aldığı bildirildi.

İşin bünyesinde yeni yapılacak tesislere ait yerle ilgili kamulaştırma çalışmaları ise geçmiş yıllarda tamamlanmıştı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, "Balıkesir Merkez Havalimanımızla ilgili Yeni Terminal Binası ve mütemmimlerine ait projeler hazır hale getirilmiş olup, keşif ve metrajlarla ilgili çalışmalar devam etmektedir. Keşif ve metraj çalışmaları önümüzdeki günlerde tamamlanarak yapım ihalesine çıkılacaktır" dedi.

DHMİ Balıkesir Havaalanı'na yapılacak olan ve zemin kat ile 1. kattan ibaret yeni terminal binası 6 bin 700 metrekarelik alana oturacak. Zemin kat 4 bin 400, 1. kat ise 2 bin 300 metrekare alana sahip. Terminal binasının apronu ise 3 uçak kapasiteli olacak.

İşte Balıkesir'in yeni havalimanı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

Ümmü ~ 5 ay önce
Balıkesir'e hava limanı gerekli çünkü çok büyük bir il Balıkesir , teşekkür ederim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bilinmeyen kişi ~ 1 yıl önce
Bence manisayada yapılmalı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hakan ~ 2 yıl önce
Bakıkesir'e gerek var hava alanı çünkü balıkesir gelişim gösteren bir şehirdir. Koca seyit'e gidilsin diyenler benzin mazot paramızı karşılayacaksa tamam yapılmasın... Balılesir'e Yapılmalı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Balikesir gereksiz ~ 2 yıl önce
Balikesir'e havaalani gereksiz nasil ki deniz yok liman gereksiz, hava yok havalimani da gereksiz. bandirma il olsun plaka 10.5 edremit il olsun plaka 10.4,9 olsun herikisi de potansiyeli olan yerlesim yerleri denizi limani tarimi turizmi. Balikesir 2 ilceye ayrilsin bir kismi bandirmaya bir kismi edremit'e baglansin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
As ~ 2 yıl önce
ESAS BANDIRMA GEREKSİZ.ancak 10,5 olabilir.hatta yarım bile fazla onlara.çeyrek olabilirler.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000