20 Aralık 2010, Pazartesi 19:02:16

İSTANBUL'DAN 4 BAVUL PARAYLA UÇMUŞLAR

İstanbul'dan Moskova uçağına binen dört kişinin bavullarından 14,5 milyon dolar ile 4 milyon Euro nakit para çıktı. Rusya, gizemli para transferinin şifrelerini çözmenin peşinde.
  • paraları muhakkak görmüşlerdir kıme ait oldugunu nerden gelıp nereye gideceğini bulmak için takıpte olduklarından ellenmemiştir..yada parayı geçirenler bu işte ustalar.
  • Muhtemelen transit geçişdir. Yoksa güvenlikten geçmesi imkansız...
  • ya arkadas adam transit ucmus belgesi de varsa ucar gider sanane banane sonucta para ürkiye ye girmemiş kii...10000 dolar transit yolcuyu kapsamaz ok..
  • 3 ay önce fuar için Singapur'a giderken, bavulumun yarısından fazlası katalog doluydu. Daha ilk girişteki x-ray'de "bavulunuzda çok fazla kağıt var" diye açtırdılar. Kağıdın sakıncası mı var ? diye sorduğumda, "yüklü miktarda para olabilir diye" demişlerdi. Bence kamera kayıtlarından adamların güvenlikten nasıl geçtiğini incelesinler. Bu işte bir iş var.
Rusya, İstanbul-Moskova hattındaki sır para transferini konuşuyor.

Geçtiğimiz perşembe günü İstanbul'dan kalkan bir uçak, Moskova'daki Vnoukovo Havaalanı'na indi.

Polis, uçakla Moskova'ya gelen bir İranlı ile üç Azeri'yi takibe aldı. Dört kişinin üzerleri ve bavulları arandığında polis bile şaşırdı.

4 bavul ve 4 sırt çantasına yerleştirilmiş 14,5 milyon dolar ve 4 milyon Euro para bulundu.

Rusya istihbarat servisi, paranın neden İstanbul'dan Moskova'ya getirildiğini araştırırken yakalanan 4 kişi için 5 yıla kadar hapis cezası isteniyor.
İSTANBUL'DAN 4 BAVUL PARAYLA UÇMUŞLAR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Misafir ~ 7 yıl önce
paraları muhakkak görmüşlerdir kıme ait oldugunu nerden gelıp nereye gideceğini bulmak için takıpte olduklarından ellenmemiştir..yada parayı geçirenler bu işte ustalar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Muhtemelen transit geçişdir. Yoksa güvenlikten geçmesi imkansız...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
ya arkadas adam transit ucmus belgesi de varsa ucar gider sanane banane sonucta para ürkiye ye girmemiş kii...10000 dolar transit yolcuyu kapsamaz ok..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
3 ay önce fuar için Singapur'a giderken, bavulumun yarısından fazlası katalog doluydu. Daha ilk girişteki x-ray'de "bavulunuzda çok fazla kağıt var" diye açtırdılar. Kağıdın sakıncası mı var ? diye sorduğumda, "yüklü miktarda para olabilir diye" demişlerdi. Bence kamera kayıtlarından adamların güvenlikten nasıl geçtiğini incelesinler. Bu işte bir iş var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000