22 Şubat 2017, Çarşamba 16:50:24

İstanbul'da hava trafiği durdu

İstanbul radarında yaşanan arıza sebebiyle Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı'nda uçaklar havada tur atmak zorunda kaldı.
  • Onca ülkenin hava trafik yönetimine bakıyorum, hiç bir yerde bu kadar sık yaşanan karmaşıklık, çarşafa dolanma göremiyorum. Herkes sorunun havalimanından kaynaklandığını düşünüyor. Siyasetçiler de (Araplarla iş tuttuklarından olsa gerek) Bahreyn' e, Katar' a, Dubai' ye, Riyad' a gidip oradaki devasa meydanları görünce ve tüm zenginliğin bu meydanlardan kazanıldığını zannettiklerinden olsa gerek, benzer havalimanlarını İstanbul' a yapmaya yelteniyor, işi iyice çıkmaza sokuyorlar. Oysa, indirip kaldıramadığın trafiklere çözüm bulamadıkça, istediğin kadar meydan yapsan ne olur? Yansıması İstanbul sokaklarında işte. Çıkın sokağa görürsünüz. Her yeri kentsel dönüşüm diye metre metre daraltıp, daracık yolları da arabalarla doldurdular, insanlar işlerine saatlerce çile çekip gidiyor, saatlerce sinirini yatıştırmaya çalışıyor, verim kaybediyorlar. Eve dönüşte de aile içine yansıyor bu cinnet halleri. Bunu görerek büyüyen çocukları da siz düşünün artık.
  • bu kontrolörlerle zor tabi
  • Derde bak Yarabbi. Adamlar tonlarca yakıt yakmış. Binlerce insan gecikmiş. Trafik kilit olmuş. Pilotu kontrolörü perişan olmuş. Öğrenci pilot arkadaş 1.5 saat uçamamış. Yaw sen bir önce gelecekte kokpitine oturmakla niyetlendiğin uçak için empati yapmayı denesene. Havacılık böyle bi şey değil. Bir slot kaçırırsın 2 saat beklersin uçağın içinde. Sen pırpırın pervanesi bi buçuk saat dönmedi diye tasalanırsan daha şimdiden, Allah muhafaza sağlığından olursun. Yapma yavrum, yapma çocuğum! Hadi bakalım, bak burada ciddi şeyler konuşuluyor. Şu ilerde kum havuzu var. Eğlen, oyna biraz sonra gel. Zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksın.
  • Biz yolcularımızı arkamıza alarak korkusuzca indik uçağımıza sahip çıktılar güçlü bir Türkiye için HAYIRlı işler

İstanbul'daki hava trafiğinde radar arızası sebebiyle kısa süreli aksama yaşandı. Bugün  yaşanan arıza sebebiyle hem Atatürk Havalimanı hem de Sabiha Gökçen'de uçuşlar durdu.

 İnmek için hazırlanan uçaklar havada tur atmak zorunda  kaldı, kalkış için bekleyen uçakların ise kalkışına izin verilmedi.

Yaklaşık 20 dakika boyunca devam eden arızanın saat 16.30 civarında giderildiği ve uçuşların yeniden normale döndüğü öğrenildi.

 ©Airporthaber.comİstanbul'da hava trafiği durdu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (50)

Cinnet ~ 1 yıl önce
Onca ülkenin hava trafik yönetimine bakıyorum, hiç bir yerde bu kadar sık yaşanan karmaşıklık, çarşafa dolanma göremiyorum. Herkes sorunun havalimanından kaynaklandığını düşünüyor. Siyasetçiler de (Araplarla iş tuttuklarından olsa gerek) Bahreyn' e, Katar' a, Dubai' ye, Riyad' a gidip oradaki devasa meydanları görünce ve tüm zenginliğin bu meydanlardan kazanıldığını zannettiklerinden olsa gerek, benzer havalimanlarını İstanbul' a yapmaya yelteniyor, işi iyice çıkmaza sokuyorlar. Oysa, indirip kaldıramadığın trafiklere çözüm bulamadıkça, istediğin kadar meydan yapsan ne olur? Yansıması İstanbul sokaklarında işte. Çıkın sokağa görürsünüz. Her yeri kentsel dönüşüm diye metre metre daraltıp, daracık yolları da arabalarla doldurdular, insanlar işlerine saatlerce çile çekip gidiyor, saatlerce sinirini yatıştırmaya çalışıyor, verim kaybediyorlar. Eve dönüşte de aile içine yansıyor bu cinnet halleri. Bunu görerek büyüyen çocukları da siz düşünün artık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tabi ~ 1 yıl önce
bu kontrolörlerle zor tabi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
20 minutes selfish guy ~ 1 yıl önce
Derde bak Yarabbi. Adamlar tonlarca yakıt yakmış. Binlerce insan gecikmiş. Trafik kilit olmuş. Pilotu kontrolörü perişan olmuş. Öğrenci pilot arkadaş 1.5 saat uçamamış. Yaw sen bir önce gelecekte kokpitine oturmakla niyetlendiğin uçak için empati yapmayı denesene. Havacılık böyle bi şey değil. Bir slot kaçırırsın 2 saat beklersin uçağın içinde. Sen pırpırın pervanesi bi buçuk saat dönmedi diye tasalanırsan daha şimdiden, Allah muhafaza sağlığından olursun. Yapma yavrum, yapma çocuğum! Hadi bakalım, bak burada ciddi şeyler konuşuluyor. Şu ilerde kum havuzu var. Eğlen, oyna biraz sonra gel. Zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tayyip kaptan ~ 1 yıl önce
Biz yolcularımızı arkamıza alarak korkusuzca indik uçağımıza sahip çıktılar güçlü bir Türkiye için HAYIRlı işler

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000