16 Haziran 2018, Cumartesi 10:46:01

İstanbul Yeni Havalimanı'na övgü dolu sözler

29 Ekim’deki açılış için gün sayan İstanbul Yeni Havalimanı, İngiltere’nin dünya çapında yayın yapan kanalı BBC World News’dan övgüler aldı.
  • Adam olun akıllı olun işte böyle
  • Do not swing without support please
  • Ve kesinlikle kalitesiz bir surecle yonetilmektedir, kapali otopark ulasim hicbir sey yoktur, ittirmecedir
  • dünyanın en büyük havalimanı diyorsun, başına koyduğun adama bak. İngilizce konuşamıyor.

29 Ekim’deki açılış için gün sayan İstanbul Yeni Havalimanı, İngiltere’nin dünya çapında yayın yapan kanalı BBC World News’dan övgüler aldı. Deneyimli gazeteci Aaron Heslehurst’un yayınına konuk olan İstanbul Yeni Havalimanı İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kadri Samsunlu, havalimanı ile ilgili son bilgileri paylaştı.

“Talking Business with Aaron Heslehurst isimli programda, 29 Ekim’de açılışını yapacak ve bölgedeki en önemli hub olacak İstanbul Yeni Havalimanı için, özellikle uluslararası uçuşlarda dünyanın en kalabalık havalimanlarına güçlü bir rakip geldiğini belirtti.

Türkiye’nin büyük bir ülke olması ve özellikle iç hat uçuşlarındaki talebin son on beş yılda 12 kat artmasından bahseden Kadri Samsunlu; Türkiye’nin, üreten Doğu ve tüketen Batı’nın arasındaki stratejik konumunun önemine değindi.

Uzun menzilli uçuş yapabilme kapasitesine sahip uçakların yaygınlaşması sonrası ‘hub modeli’nin zarar görüp görmeyeceği sorusuna istinaden Samsunlu; İstanbul Yeni Havalimanı’nın bulunduğu bölgeden 3 saat uzaklıkta 60 ülke ve 120 destinasyon olduğunu ve bu ülkelerden diledikleri her yere ulaşabileceklerini iletti.

Yeni havalimanı açıldığında havayolları için slot sorunun ortadan kalkacağına dikkat çeken İGA İcra Kurulu Başkanı Samsunlu, Türk Hava Yolları’nın da yeni destinasyonlara çok daha kolay uçuş açabileceğini düşündüğünü belirtti.

İstanbul Yeni Havalimanı'na övgü dolu sözler

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (30)

Avrupa ~ 1 ay önce
Adam olun akıllı olun işte böyle

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Swing without support ~ 1 ay önce
Do not swing without support please

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rezil bir projedir ~ 1 ay önce
Ve kesinlikle kalitesiz bir surecle yonetilmektedir, kapali otopark ulasim hicbir sey yoktur, ittirmecedir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
samsunlu... ~ 1 ay önce
dünyanın en büyük havalimanı diyorsun, başına koyduğun adama bak. İngilizce konuşamıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
B.Kury ~ 1 ay önce
Angela Merkel'de ingilizce bilmiyor
Samsunluya ~ 1 ay önce
Samsunlu, Sen Samsunun dibisin.. Bütün tartismalari bitirecek yorumu yaptin.. Daha da ötesi yok. Sen dua et Türkce konusabiliyor.. Sadece Arapca ve osmanlica konusabilirdi.
B.kury rumuzuna ~ 1 ay önce
Dünyada gelirinin yarısından fazlasını ihracattan kazanan tek ülkenin başbakanı ingilizce bilmese de olur ama biliyor nerenden uyduruyorsan artık.
Arff ~ 1 ay önce
İngilizceyle mi oluyor herşey kardeş burası Türkiye bizim ecdadımız sen sömürgeler gibi Avrupa dillerinde değil Türkçe konuşasın diye kan döktüler kendince eğitim aldığını iddaa edip Batılılara benzemektense dünyayı Türkçe okumak gurur duyulacak birşey

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000