16 Mayıs 2018, Çarşamba 09:14:59

İstanbul Yeni Havalimanı Erdoğan'ı bekliyor

Ramazanda İstanbul Yeni Havalimanı'nda tarihi bir ilk yaşanabilir. İlk etabı 29 Ekim'de açılacak olan İstanbul Yeni Havalimanı'nın, ramazan ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı iftarda konuk edeceği öğrenildi.
  • 2021'DEN ÖNCE TAM ANLAMIYLA AÇILMAZ
  • Dunya dobra ve entelekt insani Erdogan fasist avrupa liderlere karsi ve dusmanlara karsi D E V A M diyoruz!! European Turks are with you!
  • ATA
  • Yeni Atatürk limanına mı geliyor?

Ramazan ayında yeni havalimanında iftar yapacağı öğrenilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, uçakla gelerek bir ilki gerçekleştirebilir.

Havalimanın işletmesini yürüten İGA da, 'Cumhurbaşkanı Erdoğan uçakla gelecekmiş gibi' hazırlıklarını sürdürüyor. Erdoğan'ın uçakla gelmesi halinde, havalimanına inen ilk uçak cumhurbaşkanının uçağı olacak. Yeni havalimanının pisti bir süre önce ışıklandırılmış, tüm testlerden geçirilerek hazır hale getirilmişti.

Yüzde 85'i tamamlanan İstanbul Yeni Havalimanı'nda ramazanda bir ilk gerçekleşebilir. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, geçen yıllarda olduğu gibi İstanbul Yeni Havalimanı işçileri ile iftarda bir araya gelmesi bekleniyor. Daha önce de İstanbul Yeni Havalimanı Merkez Şantiyesi'nde işçilerle iftarda buluşan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu kez uçakla gelebileceği konuşulmaya başlandı. Beklentiler gerçekleşirse Erdoğan'ın uçağı, İstanbul Yeni Havalimanı'na ilk teker koyan uçak olacak.

İGA DA UÇAKLA GELECEKMİŞ GİBİ HAZIRLIK YAPIYOR

Habertürk'ün edindiği bilgilere göre, İstanbul Yeni Havalimanı'nın işletmesini yürüten İGA 'Cumhurbaşkanı Erdoğan uçakla gelecekmiş gibi' hazırlık yapıyor. Daha önce 3 bin 750 metre uzunluğunda, 60 metre enindeki ilk pistin ışıklandırması da yapılmıştı.Tüm testlerin de başarıyla yapıldığı havalimanın ilk pisti inişe uygun hale getirilmişti. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan da, "İlk iniş için Sayın Cumhurbaşkanımıza davetimizi ilettik. Üçüncü havaalanı pistimizi hazır hale getirmek önemliydi" demişti. İstanbul Yeni Havalimanı inşaatında çalışan sayısı ise 36 bine ulaştı.

İstanbul Yeni Havalimanı Erdoğan'ı bekliyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (48)

SzF ~ 2 ay önce
2021'DEN ÖNCE TAM ANLAMIYLA AÇILMAZ

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Made in London ~ 2 ay önce
Dunya dobra ve entelekt insani Erdogan fasist avrupa liderlere karsi ve dusmanlara karsi D E V A M diyoruz!! European Turks are with you!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Londrasever ~ 2 ay önce
Ordan atıp tutma gel se türkiyede yaşa liderni burda destekle.avrupadaki akıllılar oralardan ancak sallar böyle
London ~ 2 ay önce
Ne Türkçe düzgün ne de İngilizce. Yazık size valla
Yeni Atatürk Havalimani ~ 2 ay önce
ATA

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Liman ~ 2 ay önce
Yeni Atatürk limanına mı geliyor?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000