18 Temmuz 2015, Cumartesi 16:33:24

İstanbul hava trafiği patlama yapacak

Yeni havalimanları, Milli Bölgesel Uçak Projesi, Türkiye’yi uluslararası alanda uçuracak. Hava trafiğinde gelişim beklentileri, Avrupa ortalamalarının çok üzerinde görünüyor.
  • En mantıklı çözüm birbirlerine demiryolu ile bağlantılı şehirler arası demiryolu yaparak düşük kapasiteli meydanları ana meydanlara bağlamak. Bunun birçok pozitif etkisi olacaktır. 1. Ana meydanların daha da gelişmesi 2. Daha fazla istihdam 3. Zamandan ve paradan tasarruf 4. Bağlanacak meydanlara arasından geçilecek yerlerin kalkınması gibi birçok pozitif etkileri olacaktır.
  • Avrupada iç hat yolcu trafiğinin az olması gayet doğal bunun sebebi her yere havalimanı yaparak değil ana belli başlı yerlere sağlam alt yapı ile işleyen havalimanlari yapıyorlar bunların bağlantılarını ile demiryolları ile gerçekleştiriyorlar ki neredeyse hemen her küçük yerleşim yerinde bile demiryolu ile ulaşılabiliyor. Her yere havalimanı yapmanın ve bu meydanlara günde 10 uçak indirmek ne kadar mantıklı ve karlı olabilir. Örneğin batman mardin urfa meydanları bu yerlerden diyarbakira bağlantı olmuş olsa hem daha fazla işlek bir meydan hem daha fazla istihdam sağlanmış olur.
  • ALMANYA'da "ULUSLAR ARASI HAVA TASIMACILIK" BÖLÜMÜNÜ BITIRMIS BIRISI OLARAK; YAPILAN DEV YATIRIMLAR KESINLIKLE KÜCÜMSENECEK DEGIL.... BIR HAVALIMANI (GÜMRÜK) BIR DEVLETIN GIRIS ve CIKIS KAPISIDIR... BURADA ILK ve SON INTIBA ve IZLENIM COK ÖNEMLIDIR... GÜLER YÜZLE KARSILANARAK, YINE AYNI SEKILDE MEMNUN UGURLANMAK ISTEYECEKTIR... FAKAT; YETISMIS PERSONELIN OLMAMASI, (YETERINCE)EGITIM GÖRMEMIS (YANDAS PERSONEL), BILGISIZ, IS YAPMAYA ACIZ, KARSIDAKI MÜSTERIYI BIR YÜK GIBI GÖREN, KENDISI ILE BARISIK OLMAYAN, SORULAN EN BASIT SORULARA BILE TERS TERRS CEVAP VERREN.... DENETIMIN ve KONTROLÜN OLMADIGI PERSONEL ILE HIC BIR YERE VARAMAZSINIZ... ISTERSENIZ PIRLANTA, YAKUT TASLARI ILE DONATIN.... ÖNCE HIZMET SEKTÖRÜ OLAN TURIZME, GERCEKTEN ISI BILEN, YATPIGI ISTEN ZEVK DUYAN, ISINI SEVEREK YAPAN, KARSIDAKI MÜSTERIYI KENDI MISAFIRI GIBI GÖREN ve DAVRANAN ( ALMANYA'da OLDUGU GIBI)PERSONEL YETISTIRILMELI....!!!"
  • d-atis takın artık şu meydana ayıptır be. büyüğüz diye ortalarda geziyorsunuz ama aslında aleme maskarasınız. büyüklük kalabalık olmaksa metrobüs de büyük

Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nin (DHMİ) analizine göre, gelecek beş yıllık dönemde Avrupa hava trafiğindeki yıllık ortalama artış yüzde 3.4 olarak öngürülürken, Türkiye’de bu oran yüzde 5.8’i bulacak. İç hat uçuşlarında 19 milyon yolcu ile Avrupa’nın lideri olan İstanbul, 3’üncü havalimanıyla birlikte dışhatlarda da en büyükler arasına girecek ve 2032'de hava trafiğinin en yoğun olacağı 89 şehir arasında olacak.

TOPLAM 150 MİLYON KİŞİ UÇTU

Geçtiğimiz yıl iç hat ve dış hat yolcu taşımacılığında 150 milyonun üzerinde kişi, Türkiye’deki havalimanlarını kullandı. İç hat uçuşlarında yolcu sayısı yaklaşık 80 milyon, dış hatlarda ise 75 milyon oldu. Yılın ilk 5 ayında iç ve dış hatlarda yolcu sayısı 63 milyonu aştı.

DHMİ’nin 2015-2019 Stratejik Planı’nda, Türkiye’nin coğrafi avantajına dikkat çekilirken, “Gelecekte düşük maliyetli taşıyıcıların paylarını arttırmaları beklenmektedir” tespiti yapıldı. Avrupa iç hat yolcu sıralamasında Atatürk Havalimanı’nın ilk sırada, Sabiha Gökçen Havalimanı’nın dördüncü, Esenboğa Havalimanı onuncu sırada.

Yılda ortalama yüzde 5.8

DHMİ analizinde, "Önümüzdeki 5 yılda Avrupa hava trafiğindeki yıllık ortalama artışın yüzde 3.4 olacağı tahmininde bulunulmaktadır. Türkiye’ye ilişkin gelecekteki beklenti ise yüzde 5.8 artış olacağı yönünde" denildi. (Akşam)

İstanbul hava trafiği patlama yapacak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (26)

Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
En mantıklı çözüm birbirlerine demiryolu ile bağlantılı şehirler arası demiryolu yaparak düşük kapasiteli meydanları ana meydanlara bağlamak. Bunun birçok pozitif etkisi olacaktır. 1. Ana meydanların daha da gelişmesi 2. Daha fazla istihdam 3. Zamandan ve paradan tasarruf 4. Bağlanacak meydanlara arasından geçilecek yerlerin kalkınması gibi birçok pozitif etkileri olacaktır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Avrupada iç hat yolcu trafiğinin az olması gayet doğal bunun sebebi her yere havalimanı yaparak değil ana belli başlı yerlere sağlam alt yapı ile işleyen havalimanlari yapıyorlar bunların bağlantılarını ile demiryolları ile gerçekleştiriyorlar ki neredeyse hemen her küçük yerleşim yerinde bile demiryolu ile ulaşılabiliyor. Her yere havalimanı yapmanın ve bu meydanlara günde 10 uçak indirmek ne kadar mantıklı ve karlı olabilir. Örneğin batman mardin urfa meydanları bu yerlerden diyarbakira bağlantı olmuş olsa hem daha fazla işlek bir meydan hem daha fazla istihdam sağlanmış olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
RECEP ~ 3 yıl önce
ALMANYA'da "ULUSLAR ARASI HAVA TASIMACILIK" BÖLÜMÜNÜ BITIRMIS BIRISI OLARAK; YAPILAN DEV YATIRIMLAR KESINLIKLE KÜCÜMSENECEK DEGIL.... BIR HAVALIMANI (GÜMRÜK) BIR DEVLETIN GIRIS ve CIKIS KAPISIDIR... BURADA ILK ve SON INTIBA ve IZLENIM COK ÖNEMLIDIR... GÜLER YÜZLE KARSILANARAK, YINE AYNI SEKILDE MEMNUN UGURLANMAK ISTEYECEKTIR... FAKAT; YETISMIS PERSONELIN OLMAMASI, (YETERINCE)EGITIM GÖRMEMIS (YANDAS PERSONEL), BILGISIZ, IS YAPMAYA ACIZ, KARSIDAKI MÜSTERIYI BIR YÜK GIBI GÖREN, KENDISI ILE BARISIK OLMAYAN, SORULAN EN BASIT SORULARA BILE TERS TERRS CEVAP VERREN.... DENETIMIN ve KONTROLÜN OLMADIGI PERSONEL ILE HIC BIR YERE VARAMAZSINIZ... ISTERSENIZ PIRLANTA, YAKUT TASLARI ILE DONATIN.... ÖNCE HIZMET SEKTÖRÜ OLAN TURIZME, GERCEKTEN ISI BILEN, YATPIGI ISTEN ZEVK DUYAN, ISINI SEVEREK YAPAN, KARSIDAKI MÜSTERIYI KENDI MISAFIRI GIBI GÖREN ve DAVRANAN ( ALMANYA'da OLDUGU GIBI)PERSONEL YETISTIRILMELI....!!!"

Yanıtla

Kalan karakter 1000
haklisin ~ 3 yıl önce
elbette dediğin gibi,aldığı ücretle mutluysa dediklerin o zaman gerçekleşir.
Q klavye ~ 3 yıl önce
Neden büyük harf?
... ~ 3 yıl önce
d-atis takın artık şu meydana ayıptır be. büyüğüz diye ortalarda geziyorsunuz ama aslında aleme maskarasınız. büyüklük kalabalık olmaksa metrobüs de büyük

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Komikaze ~ 3 yıl önce
Sen bindiğin uçağa bir alıcı takdır bence, istanbul d atis 1 senedir on test çalışıyor zaten.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000