16 Mart 2017, Perşembe 09:46:29

İstanbul Büyükşehir Belediyesi havayolu kuruyor

Başbakan Binali Yıldırım Artvin programı sırasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'a "uçak" talimatı verdi.
  • Kamunun, özel sektörden toplanan vergilerle şirket kurarak özel sektörle rekabet etmesi çok doğrudur, çok sağlıklıdır.
  • ibb'nin borcu oldukça fazlayken havayolu kuruyoruz tamam mı başkan tarzı tribünlere oynama abukluklarından ne zaman vazgeçeceğiz?
  • Kadir abi bu işe girerse kesin hava trafiği olur :))
  • Bu Deniz ucaklarinin en deneyimli pilotlari Canadada, Sanirim Canadali pilotlari alirlar. Biz yine yerde kaldik :)))))

Başbakan Binali Yıldırım Artvin programı sırasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'a "uçak" talimatı verdi. Başbakan Yıldırım'ın Artvin'in barajlarına deniz uçaklarıyla yolcu taşınması talimatı ile ilgili açıklama yapan Topbaş, İBB'nin havayolu şirketi kurmak için gerekli hazırlıkları yaptığını söyledi. 

Başbakan Binali Yıldırım, Artvin'de vatandaşlarla buluştu. Artvin'e yapılan yatırımları anlatan Başbakan Yıldırım, "Hopa'ya bir balıkçı barınağı yapıyoruz, Arhavi'ye organize sanayi yapıyoruz. Üniversiteden şehir merkezine teleferik kuruyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla yapıyoruz, teşekkür ediyoruz. O da sizin hemşehriniz ama şimdi ona bir görev daha veriyoruz. Kadir Bey'e diyoruz ki 'Artık Artvin'in bu kadar barajı var, bu barajlara deniz uçaklarıyla yolcu taşıyalım. Trabzon'dan taşıyalım, Samsun'dan taşıyalım, İstanbul'dan taşıyalım, güzel olur değil mi? Tamam mı Başkan?' Kadir Başkan, bu projeyi de gerçekleştirecek. Memleketine büyük hizmetleri var, bunu da sizin için yapacak" dedi.

Başbakan Yıldırım'ın bu talimatı ile ilgili açıklama yapan İBB Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak bir havayolu şirketi kurmak için gerekli hazırlıkları yaptıklarını belirterek Türkiye'deki uygun şehirlere ulaşım hizmeti vereceklerini, İBB'nin kuracağı havayolu şirketinin bünyesinde baraj gölleri de dahil olmak üzere suya iniş yapabilen deniz uçaklarının da bulunacağını kaydetti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi havayolu kuruyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (32)

Süper ~ 1 yıl önce
Kamunun, özel sektörden toplanan vergilerle şirket kurarak özel sektörle rekabet etmesi çok doğrudur, çok sağlıklıdır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
.. ~ 1 yıl önce
Çok gerçekçi yazmışsın, kimse eleştiriyi anlayamıyor :)
acaba ~ 1 yıl önce
ibb'nin borcu oldukça fazlayken havayolu kuruyoruz tamam mı başkan tarzı tribünlere oynama abukluklarından ne zaman vazgeçeceğiz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Trafik ~ 1 yıl önce
Kadir abi bu işe girerse kesin hava trafiği olur :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TC ~ 1 yıl önce
Bu Deniz ucaklarinin en deneyimli pilotlari Canadada, Sanirim Canadali pilotlari alirlar. Biz yine yerde kaldik :)))))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sen ~ 1 yıl önce
Yerdeysen, bir eksiğin var demektir.
Sen diyen ~ 1 yıl önce
Sukur eksigim yok,ben issiz arkadaslar icin yazdim,fakat belliki senin eziklerin cok hemen yirtik sey den cikar gibi dalmisin.Yorumunu evdekine sakla en azindan anlatacak biseyin olur

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000