07 Haziran 2010, Pazartesi 08:17:05

İSRAİL'İN HERONLARINA KAFA TUTABİLİR Mİ?

İlk Türk 'mini insansız hava aracı' Bayraktar, İsrail'den alınan 'Heron' tipi gözlem uçaklarına meydan okumaya hazırlanıyor. Teknolojisiyle yazımıyla tamamen Türk mühendislerin elinden çıkan 'mini insansız hava aracı' Bayraktar, kritik görevlerde kilit rol oynayacak.
  • bız bunları yaparsak dunyaa meydan okuruz zıncırlerımızı koparırız yıne yedı düvele meydan okuruz cag açıp cag kapatırız dünyanın duzenını bozar yenıden ınsaa edrız tekrar dünyada huzur olur allahım bu gunlerı bıze tekrar göstercek
  • bunların daha önceden yapılması gerekiyor,boşunamı prof. ler var üniversiteler varbunları yapamıyorsak üniversitlerin amacı ne,kapatalım bütün üniversiteleri olsun bitsin...devletimiz bunlar gibi müteşebbis insalara destek vermesi gerekiyor...
  • bayraktar ve heron teknik özellik bakımından farklı kategorilerde bulunuyor tamamen yerli üretim olması sevindirici fakat heronlara kafa tutamaz bayraktar daha çok küçük birlikler ile yürütülen operasyonlarda kullanılmaya uygun
  • Bu arkadaşları tebrik ediyorum. İstihbarat konusunda kullandığımız teknoloji yerli olursa daha başarılı olunur. Devlet bu insanlara sahip çıkıp onları korumalı!

Göklerde başarıyla uçan bu mini insansız uçak tamamen yerli.

Teknolojisi ve yazılımıyla tamamen 'milli' yani Türk malı olan bu pilotsuz uçaklar, yakın gelecekte hem sivil hem askeri alanda büyük görevler yapacak.

Yani yerli 'heron'lar Dünya'ya kafa tutacak.

Teknolojisiyle, yazılımıyla tamamen Türk mühendislerinin eseri olan Bayraktar, dünyanın en büyük teknoloji gruplarıyla yarışacak.

İlk Türk insansız hava aracı Bayraktar, İzmir Doğanbey'de yapılan Efes 2010 tatbikatında dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Uzun çalışmalar sonucunda ortaya çıkan mühendislik eseri Bayraktar, Genel Kurmay'dan tam not aldı.

Askeri adıyla 'Gözcü' proje adıyla 'Bayraktar' yani mini insansız hava aracı, Özdemir Bayraktar ve üç oğlu'nun imzasını taşıyor.

Zoru başaran baba ve oğulları çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

İlk Türk insansız hava aracı Bayraktar ile milyonlarca dolar verilerek İsrail'den alınmaya çalışılan 'Heron' tipi insansız gözlem uçaklarına ihtiyaç kalmayacak.

İnsansız Hava Araçları özellikle keşif çalışmalarında kilit rol oynuyor.

Mini pilotsuz hava araçları boyundan büyük işleri başarıyla tamamlıyor.

Türk mühendislerin pilotsuz uçak çalışmaları bunlarla sınırlı değil.

Yeni uçak, sahip olduğu özelliklerle dünyadaki örnekleriyle yarışmaya hazırlanıyor.

Yazılımı ve tasarımıyla tamamen Türk mühendislerin eseri olan Yerli 'Heron'lar 'insansız hava araçlarını' İsrail'den alan Türkiye'nin dışa bağımlılığını azaltacak gibi görünüyor.

(TGRTHaber)

İSRAİL'İN HERONLARINA KAFA TUTABİLİR Mİ?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

barankaya ~ 3 yıl önce
bız bunları yaparsak dunyaa meydan okuruz zıncırlerımızı koparırız yıne yedı düvele meydan okuruz cag açıp cag kapatırız dünyanın duzenını bozar yenıden ınsaa edrız tekrar dünyada huzur olur allahım bu gunlerı bıze tekrar göstercek

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
bunların daha önceden yapılması gerekiyor,boşunamı prof. ler var üniversiteler varbunları yapamıyorsak üniversitlerin amacı ne,kapatalım bütün üniversiteleri olsun bitsin...devletimiz bunlar gibi müteşebbis insalara destek vermesi gerekiyor...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
bayraktar ve heron teknik özellik bakımından farklı kategorilerde bulunuyor tamamen yerli üretim olması sevindirici fakat heronlara kafa tutamaz bayraktar daha çok küçük birlikler ile yürütülen operasyonlarda kullanılmaya uygun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Bu arkadaşları tebrik ediyorum. İstihbarat konusunda kullandığımız teknoloji yerli olursa daha başarılı olunur. Devlet bu insanlara sahip çıkıp onları korumalı!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000