08 Mart 2018, Perşembe 14:22:50

İsrail'e bilgileri kim aktarıyor?

İsrail'in Ben Gurion Havalimanı'nda sorguya çekilen Türklere mahrem sorular sorulması kafalarda soru işareti bıraktı.
  • free visa aliyorsun iki soru sordular diye agliyorsun fransiz vatandaslarina uzerine giydigi gomlegin materyalini bile soruyor ortadogu ulkesi vatandasini korumak istiyor bilgilerini senin devletinin veritabanindan aliyor adam
  • PTT yi özelleştir, genel kurmay kozmik odalarına gir sonra nerden öğreniyorlar diye dert yan güleyim bari. Bazılarının çocukları gemicikleriyle israile mal taşısın bazılarına boşuna madalya verilmedi yahudi lobisi tarafından türkiyedeki ilk ve tek siyasetci uyu ülkem uyu daha.
  • Bir yerde iki kişi kavga ediyor sa bilinki oradan bir İsrailli geçmiştir
  • Herkesin -nedense?- TÜrk şirketi sandığı Netsis İsrail şirketidir. Netsis'te devletin ve silahlı kuvvetlerin pek çok ihalesini almıştır. Bu en basit örneği. Daha bilmediğimiz neler vardır kim bilir?

İsrail'in Ben Gurion Havalimanı'nda sorguya çekilen Türklere mahrem sorular sorulması kafalarda soru işareti bıraktı. Bu bilgileri İsrail'in nasıl aldığı hala bilinmiyor.

Türk vatandaşlarının Kudüs ziyaretini sekteye uğratmayı hedefleyen İsrail, Ben Gurion Havalimanı’nı adeta psikolojik şiddet merkezine dönüştürdü. Ziyaretçileri gözaltına alarak saatlerce akıl almaz sorular soran İsrail polisinin, hedefindeki son isim ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin CHP’li Meclis üyesi Seyit Ali Aydoğmuş oldu. Aydoğmuş’a 1980’li yıllardaki sendikal faaliyetlerinden, 12 Eylül darbesi sırasında yaşadıklarına kadar bir dizi mahrem soru yönelten İsrail makamlarının bu bilgilere nasıl ulaştığını Yeni Şafak araştırdı.

BİLGİ GÜVENLİĞİ İSRAİL’E EMANETTİ

Konuyla ilgili konuşan Avukat Cihat Gökdemir, ANASOL-M hükümeti döneminde Maliye ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın bilgi işlem altyapısının İsrail menşeili firmalara verildiğini belirterek, “O dönem öğretmenlerin bilgileri internete düşünce bu firmalarla sözleşmeler feshedildi. Ancak İsrail’in sorduğu sorular arasında taze bilgiler de var. Türkiye’den birileri vatandaşların mahrem bilgilerini İsrail’le paylaşıyor. Devletin bu köstebekleri araştırıp bulması gerekir ama kimse bu olayın üzerine düşmüyor” diye konuştu. Gökdemir, "Daha önce çeşitli kamu kurumlarının altyapıları İsrailli firmalar tarafından yapıldığı belirlenmişti. Bu firmaların kalıntıları kişisel bilgileri İsrail’e taşıyor olabilir" dedi.

İsrail'e bilgileri kim aktarıyor?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (25)

LH ~ 3 ay önce
free visa aliyorsun iki soru sordular diye agliyorsun fransiz vatandaslarina uzerine giydigi gomlegin materyalini bile soruyor ortadogu ulkesi vatandasini korumak istiyor bilgilerini senin devletinin veritabanindan aliyor adam

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gemicik ~ 3 ay önce
PTT yi özelleştir, genel kurmay kozmik odalarına gir sonra nerden öğreniyorlar diye dert yan güleyim bari. Bazılarının çocukları gemicikleriyle israile mal taşısın bazılarına boşuna madalya verilmedi yahudi lobisi tarafından türkiyedeki ilk ve tek siyasetci uyu ülkem uyu daha.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsrail ~ 3 ay önce
Bir yerde iki kişi kavga ediyor sa bilinki oradan bir İsrailli geçmiştir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Volvo ~ 3 ay önce
Herkesin -nedense?- TÜrk şirketi sandığı Netsis İsrail şirketidir. Netsis'te devletin ve silahlı kuvvetlerin pek çok ihalesini almıştır. Bu en basit örneği. Daha bilmediğimiz neler vardır kim bilir?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000