22 Ağustos 2011, Pazartesi 17:50:09

İSRAİL YAPTI YAPACAĞINI!

Türkiye’nin de kullandığı Heron insansız casus uçaklarının üreticisi olan İsrail, dikine iniş kalkış yapabildiği gibi askerler tarafından rahatlıkla sırtta da taşınabilen dört kilo ağırlıkta bir casus uçak üretti...
  • Evet, teknik olarak öyle süper teknolojik değil. Benzer yorumların hepsine katılıyorum. Ama burada dikkatinizi çekmek istediğim İsrail'in kendi propagandasını Milliyet gibi çok takip edilen bir gazetede yaptırabilmesi. Hatta yaşı nedeniyle TBMM açılış başkanlığı yapmış muhalefet milletvekilinin ağzından, kendi meclisimizde , Fillistin sorununa müdahale edersek başımıza neler gelebileceğini dinledik daha doğrusu tehdit edildik İsrail ağzıyla. Neyse ki Dış İşleri Bakanımız Sn. Ahmet Davutoğlu cevabını andında vermişti. Üzülerek söylüyorum ki İsrail'in gücü burada. Bizim gazetemizde kendi propogandası, bizim vekilimizle kendi lehine tehdit. Neyse ki içimizdeki devşirmeler ve etkileri azalıyor da , İsrail bu gücünü kaybediyor.Saygıları
  • onu bizim amatör modelciler bile yapıyor. altı üstü bir kumanda ve kamera sistemi, piyasadaki oyuncak modellere kamera tak al sana ghost.
  • israil propangandasi yapmak bizim gazetelerde moda oldu ayrica toyrus ta bundan daha hafifi satiliyor ...
  • Bu kadar da abartmanin ne önemi var efendim..."Yok artik- Bu da oldu !" . Yillardir var olan bir sey. Aerospace engineering fakültelerinde proje olarak ögrenciler tarafindan yapilmaktadir ve bu son dönemlerde komposit malzemeler ilgi odagi. Fark surada : "Israil yapti..."
Haaretz'in haberine göre kısa adı GHOST (Hayalet) olan minyatür casus uçak, kent savaşlarında gece ve gündüz, gerçek zamanlı istihbarat toplayabiliyor.
 
İki uçak ve bu uçakların kontrol edilmesini sağlayan bir bilgisayar donanımından oluşan casus uçak seti, tek bir asker tarafından sırtta kolaylıkla taşınabiliyor.
 
Sıfıra yakın ses çıkarmasının yanı sıra havada yarım saat kalabilen GHOST, sadece bir metrekarelik bir alandan bile dikine iniş kalkış yapabilmesine ek olarak, havada asılı kalabiliyor.

Milliyet
İSRAİL YAPTI YAPACAĞINI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Misafir ~ 7 yıl önce
Evet, teknik olarak öyle süper teknolojik değil. Benzer yorumların hepsine katılıyorum. Ama burada dikkatinizi çekmek istediğim İsrail'in kendi propagandasını Milliyet gibi çok takip edilen bir gazetede yaptırabilmesi. Hatta yaşı nedeniyle TBMM açılış başkanlığı yapmış muhalefet milletvekilinin ağzından, kendi meclisimizde , Fillistin sorununa müdahale edersek başımıza neler gelebileceğini dinledik daha doğrusu tehdit edildik İsrail ağzıyla. Neyse ki Dış İşleri Bakanımız Sn. Ahmet Davutoğlu cevabını andında vermişti. Üzülerek söylüyorum ki İsrail'in gücü burada. Bizim gazetemizde kendi propogandası, bizim vekilimizle kendi lehine tehdit. Neyse ki içimizdeki devşirmeler ve etkileri azalıyor da , İsrail bu gücünü kaybediyor.Saygıları

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
onu bizim amatör modelciler bile yapıyor. altı üstü bir kumanda ve kamera sistemi, piyasadaki oyuncak modellere kamera tak al sana ghost.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
israil propangandasi yapmak bizim gazetelerde moda oldu ayrica toyrus ta bundan daha hafifi satiliyor ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Bu kadar da abartmanin ne önemi var efendim..."Yok artik- Bu da oldu !" . Yillardir var olan bir sey. Aerospace engineering fakültelerinde proje olarak ögrenciler tarafindan yapilmaktadir ve bu son dönemlerde komposit malzemeler ilgi odagi. Fark surada : "Israil yapti..."

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000