08 Ekim 2009, Perşembe 07:34:20

İsrail uçaklarına Konya'da uçmak yasak!

Türkiye ikili ilişkilerde yeni bir krize izin vermeden Konya’da İsrail pilotlarının eğitim amaçlı uçuş yapacağı tatbikatı iptal etti.
  • bu nasil is ya anlamadim incirlik ABD nin konya Israilin türk hava üstlerini tek kullanacak ordu Türk Ordusudur yabanci ordular Türkiyenin icine girmis artik!!!saygilarimla Yusuf Dogan
  • Daha önceden İsrail'in Anadolu Kartalına katılacağı haberine "Teyid lazım" diye yorum yazmıştım. Uluslararası bölümünün iptal edilmesi diplomatik nezaketle yapılan kibarca bir red olmuş. Ancak katılsalardı da iyi olur, burunları sürtülür giderlerdi, daha önce olduğu gibi. Anadolunun Kartalları adamı yer.

İsrail’in Konya’da askeri pilotlarını eğitmek için aldığı izin dolaylı olarak Ankara Hükümeti tarafından engellendi.

Anadolu Kartalı Tatbikatı’nın uluslararası kısmı iptal edildi. Türkiye ile İsrail arasındaki askeri işbirliği anlaşması çerçevesinde, İsrail uçakları en son geçen yıl sonbaharda, Konya merkezli yapılan Anadolu Kartalı tatbikatı’na katılmışlardı.

ORTADOĞU’YA GÜÇLÜ MESAJ

Yapılan planlamalar çerçevesinde, İsrail pilotlarının bu yıl da Konya'da 12 - 24 Ekim'deki askeri tatbikata katılmaları bekleniyordu. Tatbikatta, ABD, İtalya ve NATO uçakları da yer alacaktı.

ULUSLARARASI KISMI İPTAL EDİLDİ

Ancak Türkiye, sürpriz bir kararla, Anadolu Kartalı tatbikatının uluslararası bölümünü iptal etti. İsrail'in Ankara Büyükelçiliği sözcüsü Amit Zarouk da tatbikatın uluslararası bölümünün iptal edildiğini doğruladı. Zarouk, sadece İsrail'in değil, tatbikata katılmaları planlanan diğer ülkelerin de bu yıl tatbikatta yer almayacaklarını, önümüzdeki yıllarda yapılacak tatbikatlar konusunda ise herhangi bir karar bulunmadığını söyledi.

Ancak Ankara diplomatik kulislerde, bu "iptal", Türkiye'nin doğrudan İsrail'i karşısına almadan bulduğu bir "formül" olarak yorumlandı.

İsrail uçaklarına Konya'da uçmak yasak!

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 9 yıl önce
bu nasil is ya anlamadim incirlik ABD nin konya Israilin türk hava üstlerini tek kullanacak ordu Türk Ordusudur yabanci ordular Türkiyenin icine girmis artik!!!saygilarimla Yusuf Dogan

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Daha önceden İsrail'in Anadolu Kartalına katılacağı haberine "Teyid lazım" diye yorum yazmıştım. Uluslararası bölümünün iptal edilmesi diplomatik nezaketle yapılan kibarca bir red olmuş. Ancak katılsalardı da iyi olur, burunları sürtülür giderlerdi, daha önce olduğu gibi. Anadolunun Kartalları adamı yer.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000