25 Haziran 2016, Cumartesi 13:34:25

Isparta'da eğitim uçağı zorunlu iniş yaptı

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’ndan kalkan eğitim uçağı Burdur Şeker Plajı’na zorunlu iniş yaptı.
  • Rakamlara bakmak lazım Amerika'daki okulların kaç uçağı var kaçı aktif uçuyor ve kaç kaza oluyor. Kaza heryerde oluyor evet fakat buradaki oran yüksek Er-Ah'ın suçu değil diğer okullarda Er-ah'tan daha farklı değil malesef artık shgm'nin işi birazcık daha sıkılaştırıp dikkat etmesi gerekiyor. Kazayı yapan hocaya bizzat geçmiş olsun dileklerimi ilettim öğrenci arkadaşlara da geçmiş olsun dileklerimi buradan iletiyorum.Airline checklist öğrensinler diyen kişiye de ancak şunu söyleyebiliyorum: Genel havacılık uçaklarıyla kendine güvenerek uçamayan bir pilot yarın öbür gün kaptan olduğunda sadece checklist yapar sizin düşüncenizle yetenek olarak da eksik kalır. Amerika'da bu problemi daha önce yaşadılar ve gereklilikleri değiştirildi ATPL almanın tek amac pilotların pilotluk becerilerinin artırılmasıdır. (Amerika örneğini vermemin sebebi kabul edersiniz ki bütün dünya orada eğitim alıyor)
  • Tüm yorumlarınızı itinayla okudum ve bir kez daha anladım ki bu ülkede ağzı olan herkes konuşuyor. Arkadaşlar önemli olan CAN güvenliği bunu yazmak ve arkadaşlara geçmiş olsun demek bu kadar mı zor yani? Uçak dediğin demir yığını ve önemsiz bir mal kaybı olarak nitelendirilebilinir. Önemli olan orada herhangi bir arkadaşımıza birşeyin olmaması. Havacılık sektörünün hem teknik hem de pilotaj olarak içinde olan birisi olarak ne yazık ki bazen Murphy kanunları işliyor farkında olmadan ve böyle istenilmeyen kazalar kaçınılmaz oluyor. Bunun bilincinde olmamız gerekiyor ve kişileri ya da işletmeci kurumu suçlamak yerine kazadan yara almadan kurtulan arkadaşlarımızın can sağlığına şükür etmemiz gerekiyor. Ayrıca unutmayın ki bu duruma maruz kalan siz de olabilirsiniz ve eminim ki kariyerinin başında olan iki arkadaşımızda şu an psikolojik olarak kötü bir süreç yaşıyorlardır, yazdığınız tüm yorumları da tek tek okuyorlardır. Sizden ricam şapkanızı önünüze koyun ve dilinizi bir nebze de olsa kemikleştirin eminim aynı durumda siz olsanız psikolojik olarak yıkım yaşardınız. Hatayı aramak yerine geçmiş olsun dileklerinizi iletin bırakın hatayı arama işini uzman kadrosuyla SHGM Kırım Ekibi yapsın.
  • Burdaki herkeze gecmis olsun .... erah gordugum en iyi pilot hazirlama okuludur ve gercekten hakkini vermeye calisiyor helal olsun fakat airline a pilot yetistirmek bu deil bence turkiye de pilot airline a pilot yetistirmek ile bush pilot yetistirmek karistiriliyor bence isler stall acil inis vs vs cpl kont dan gecmek iicin amac olmamali airline da karisiniza cikacak seylere agirli verilmesi gerekir atc almayi atis almayi kule konusmalari en onemlisi checklist okuma aliskanligi ogretilmeli bence hocalarin airline tecrubesi olanlar tercih edilmeli yoksa bu is acil inis ve keskin donusten oteye gidemez tekrar gecmis olsun
  • Argadaşlar ben uçağıı gördüm havada hatta hatıra resmide çektirdim

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’ndan kalkan eğitim uçağı Burdur Şeker Plajı’na zorunlu iniş yaptı. Öğretmen pilot ve öğrencisi, yara almadan kurtuldu.

Erah Uçuş Okulu'na ait 'TC- ERF' kuyruk tescilli eğitim uçağı, Süleyman Demirel Havalimanı'ndan saat 12.30 sıralarında "Mecburi İniş Eğitimi" yapmak için havalandı.

İçerisinde öğretmen pilot ve öğrencinin bulunduğu eğitim uçağı, 15 dakika sonra Burdur Gölü kenarındaki Şeker Plajı'na zorunlu iniş yaptı.

AirportHaber'in edindiği bilgilere göre; inişe geçtiği sırada ters rüzgara yakalanan uçak, göl kenarına iniş yaptıktan sonra burun üzerine çöktü. Uçaktaki öğretmen pilot ve öğrenci, ambulansta sağlık kontrolünden geçirildi ve öğretmen pilot Yusuf Yıldırım'ın hafif yaralandığı belirtildi.

Isparta'da eğitim uçağı zorunlu iniş yaptı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (118)

pilot ~ 2 yıl önce
Rakamlara bakmak lazım Amerika'daki okulların kaç uçağı var kaçı aktif uçuyor ve kaç kaza oluyor. Kaza heryerde oluyor evet fakat buradaki oran yüksek Er-Ah'ın suçu değil diğer okullarda Er-ah'tan daha farklı değil malesef artık shgm'nin işi birazcık daha sıkılaştırıp dikkat etmesi gerekiyor. Kazayı yapan hocaya bizzat geçmiş olsun dileklerimi ilettim öğrenci arkadaşlara da geçmiş olsun dileklerimi buradan iletiyorum.Airline checklist öğrensinler diyen kişiye de ancak şunu söyleyebiliyorum: Genel havacılık uçaklarıyla kendine güvenerek uçamayan bir pilot yarın öbür gün kaptan olduğunda sadece checklist yapar sizin düşüncenizle yetenek olarak da eksik kalır. Amerika'da bu problemi daha önce yaşadılar ve gereklilikleri değiştirildi ATPL almanın tek amac pilotların pilotluk becerilerinin artırılmasıdır. (Amerika örneğini vermemin sebebi kabul edersiniz ki bütün dünya orada eğitim alıyor)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
MGE - CANINIZ SAĞOLSUN GEÇMİŞ OLSUN!!! ~ 2 yıl önce
Tüm yorumlarınızı itinayla okudum ve bir kez daha anladım ki bu ülkede ağzı olan herkes konuşuyor. Arkadaşlar önemli olan CAN güvenliği bunu yazmak ve arkadaşlara geçmiş olsun demek bu kadar mı zor yani? Uçak dediğin demir yığını ve önemsiz bir mal kaybı olarak nitelendirilebilinir. Önemli olan orada herhangi bir arkadaşımıza birşeyin olmaması. Havacılık sektörünün hem teknik hem de pilotaj olarak içinde olan birisi olarak ne yazık ki bazen Murphy kanunları işliyor farkında olmadan ve böyle istenilmeyen kazalar kaçınılmaz oluyor. Bunun bilincinde olmamız gerekiyor ve kişileri ya da işletmeci kurumu suçlamak yerine kazadan yara almadan kurtulan arkadaşlarımızın can sağlığına şükür etmemiz gerekiyor. Ayrıca unutmayın ki bu duruma maruz kalan siz de olabilirsiniz ve eminim ki kariyerinin başında olan iki arkadaşımızda şu an psikolojik olarak kötü bir süreç yaşıyorlardır, yazdığınız tüm yorumları da tek tek okuyorlardır. Sizden ricam şapkanızı önünüze koyun ve dilinizi bir nebze de olsa kemikleştirin eminim aynı durumda siz olsanız psikolojik olarak yıkım yaşardınız. Hatayı aramak yerine geçmiş olsun dileklerinizi iletin bırakın hatayı arama işini uzman kadrosuyla SHGM Kırım Ekibi yapsın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
MGE ELLERIN DERT GORMESIN ~ 2 yıl önce
Dostum yazılabilecek en güzel kelimeleri ve cümleleri kullandın helal olsun. Katılıyorum arkadaşa. Biraz sağduyu lütfen
Capt airline ~ 2 yıl önce
Burdaki herkeze gecmis olsun .... erah gordugum en iyi pilot hazirlama okuludur ve gercekten hakkini vermeye calisiyor helal olsun fakat airline a pilot yetistirmek bu deil bence turkiye de pilot airline a pilot yetistirmek ile bush pilot yetistirmek karistiriliyor bence isler stall acil inis vs vs cpl kont dan gecmek iicin amac olmamali airline da karisiniza cikacak seylere agirli verilmesi gerekir atc almayi atis almayi kule konusmalari en onemlisi checklist okuma aliskanligi ogretilmeli bence hocalarin airline tecrubesi olanlar tercih edilmeli yoksa bu is acil inis ve keskin donusten oteye gidemez tekrar gecmis olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TDK ~ 2 yıl önce
Herkes
Sıra ~ 2 yıl önce
Herşey sırayla, dediğiniz birçokşey zaten yapılıyor, PPL safhasında öğrenci VFR uçuşun ne demek olduğunu ve uçmanın ve uçağın temellerini öğreniyor.
Tuna A ~ 2 yıl önce
ER-AH en iyi ucus okuludur. Gereksiz yere buyutmeye gerek yok. Diger okullarda egitim kalitesi cok kotu.
Megaloman_63 ~ 2 yıl önce
Kimsenin uçuş Ekin'inin Canına kastı yok Allah korumuş çok geçmiş olsun Allah bir daha yaşatmasın kimseye ama sende biliyorsun ki nice arkadaşın işsiz gezerken marangozlar teknisyen oluyo bu memlekette ;)
Ben ~ 2 yıl önce
Argadaşlar ben uçağıı gördüm havada hatta hatıra resmide çektirdim

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000