19 Eylül 2015, Cumartesi 14:01:09

İspanya'da jetine el konulan işadamları kim?

İspanya, Türk iş adamlarına ait üç uçağı alıkoymuş. Nedeni ise çok ilginç...
  • iyi de kimse yolcularin pasaportlarini,vizelerini vs sormamis mi ? her onune gelen kontrolsuz,sorgusuz ucak kiralayip avrupaya gidebiliyor mu ? eger oyleyse ben de bir ucak kiralayayim istedigim ulkeye gideyim iltica edeyim olur mu !!!
  • Riza sarraftir kesin birinin sahibi
  • Bunları görmek için çok uzağa bakmaya gerek yok. Pegasusun, Beyrut Adana seferleri. Güya charter, güya tur şirketi. Uçak Suriyeli dolu.
  • O pilotlardan birisi de benim. Hani şu hep bizi kandırdılar diyen tepedekiler gibi bizi de kandırdılar. Çok mağdur durumdayız.

Son dönemin en önemli sorunları sıralamasında mülteci sorunu kuşkusuz ilk sıralarda yer alır. Özellikle Suriyeli mültecilerin durumu her geçen gün daha da zorlaşıyor. Gün geçmiyor ki gazetelerde bu konuda haber yer almasın.

Özellikle insan tacirlerinin neden olduğu büyük dramları, ibretlik öyküleri basında sürekli yer alıyor. Patlak botlar, nefes almanın mümkün olmadığı konteyner vakaları insan tacirlerinin zalimliğini anlatıyor.

Bu konuda geçen hafta kulağımıza gelen bir kulisi paylaşmak istedik. İddia o ki insan tacirleri yepyeni bir yol keşfetmiş. Ve havayolunu kullanmaya başlamışlar. Son olarak ise söz konusu tacirler üç iş adamına ait özel bir jet kiralamış.

Malum birçok iş insanı özel jetini kendi kullanımı olmadığı dönemde kiralar. Bu sistem Türkiye’ye özgü bir durum olmadığı gibi tüm dünyada da böyle. Size bir talep geldiğinde uçağın uygunluk durumuna göre uçağınızı kiraya verirsiniz. İzinler alınır. Uçaklar gider gelir…

Buraya kadar her şey normal. İşte insan tacirleri de bu durumu bildiği için üç adet özel jeti kiralamışlar. Yine iddia o ki İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan iç hatlar çıkışlı olmak üzere özel uçakların giriş bölgesinden Suriyeli göçmenleri uçaklara bindirmişler. Ve uçaklar havalanmış. İstikamet İspanya Barcelona…

İzinleri olduğu için doğal olarak uçaklar iniş yapmış. Ve havacılık kurallarına göre o ülkenin topraklarına ayak basan Suriyeliler iltica hakkı almışlar…

Ancak sorun tam da bu noktada başlamış. İspanyol yetkililer bu üç uçağı alıkoyarak beklemeye almış. Durum uçak sahiplerine haber verilmiş. Uçakların sahibi olan iş adamları hemen hukuki işlemlere başlamışlar…

Ancak uçaklar hala Barcelona Havaalanı’nda bağlıymış. Ve iddiaya göre asıl önemlisi bu konuda İspanyol yetkililerin uçakları bırakmaya niyeti yokmuş. Bakalım bu üç iş insanı uçaklarını alabilmeyi başarabilecekler mi?

Para Dergisi

İspanya'da jetine el konulan işadamları kim?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

nasil yani ? ~ 3 yıl önce
iyi de kimse yolcularin pasaportlarini,vizelerini vs sormamis mi ? her onune gelen kontrolsuz,sorgusuz ucak kiralayip avrupaya gidebiliyor mu ? eger oyleyse ben de bir ucak kiralayayim istedigim ulkeye gideyim iltica edeyim olur mu !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
773 ~ 3 yıl önce
Riza sarraftir kesin birinin sahibi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ahah ~ 3 yıl önce
Bunları görmek için çok uzağa bakmaya gerek yok. Pegasusun, Beyrut Adana seferleri. Güya charter, güya tur şirketi. Uçak Suriyeli dolu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Olay Doğrudur ~ 3 yıl önce
O pilotlardan birisi de benim. Hani şu hep bizi kandırdılar diyen tepedekiler gibi bizi de kandırdılar. Çok mağdur durumdayız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000