02 Temmuz 2013, Salı 08:12:37

'İŞİN İÇİNDE BÜYÜK HESAPLAR VAR'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, 3. Havaalanı ihalesinin yapılmasının Almanya Frankfurt’ta yürekleri ağızlara getirdiğini söyledi...
  • megerse bizde de ne kadar alman destekçisi varmış da haberimiz yokmuş yorumlar bakıp sadece sırf hükümet bu projeyi yapacak diye kıskanıyorlar...
  • TK, Lufthansa ile aynı boya gelmemiş olabilir ama rakamlar ortada.. Uçulan nokta sayısı, uçan yolcu sayısı ve uçak sayısı.. Bu 3 parametrede TK ve LH yi 2003 ve 2013 yılları arasında karşılaştırırsanız makasın nasıl hızlı kapandığını görürsünüz. THY nin politize olmuş yönetimini sevmeyebilirsiniz ama gerçek gerçektir. Bugün Çin'de küçük bir şehirde, bir otel resepsiyonisti Türk pasaportunuzu görüp de size Messi ve Kobe'li reklamı soruyorsa, burada bir düşünmek lazım. LH de biliyor TK nın kendilerine göre boyunu ama pastadan alınan dilimlerin büyüklüklerine bakın. Almanlar kaybetmeye asla tahammül edemez. Der Spiegel tarihinde ilk defa Türkçe kapakla boşuna çıkmadı. IMF e olan borcun bitmesi, aslında EU nun ta kendisi olan Almanya'ya batmıyor mu sanıyorsunuz. O nedenle laf salatası yapmayıp acilen bu havaalanını devreye almalıyız. 25 milyar eurolar falan Nihat Özdemir'in problemi.
  • milleti kandırın durun.3. havalimanı değil yapılan 2. havalimanı olacak.çünkü Atatürk kapatılıp karunlar arasında paylaşılacak.atatürk kapatılacak diyorsunuz 3.havalimanı yapılıyor diyorsunuz.bu cahil millet daha çok kazık yer sizden.
  • Sen ancak kendi makarnacilarini kandirirsin. Proje büyükmüş te turkiye 3 havalimanindan 25yilda 25 milyar euro kazanacakmis. Zaten Atatürk havalimanini tav bedava isletiyor. Atsturkten yillik kira bedeli 1milyar euro aliyorsun hocam. 25yilda 25 milyar dolar yapar. Sen 3. Havalimanini ataturk ismi size battigi icin yapiyorsunuz. Hadi bakanim bu masallari kömürcülerine anlat.

AK Parti Konya İl Teşkilatı tarafından düzenlenen istişare toplantısına katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik toptancılarla bir araya geldi. Toplantıya, AK Parti Konya İl Başkanvekili Beyazidi Bestami İnan, AK Parti Konya Milletvekilleri Hüseyin Üzülmez ve Mustafa Kabakcı, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa AK ile AK Parti İl Başkan Yardımcıları, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Selçuklu İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ile Konya Toptancılar Çarşısı’nda faaliyet gösteren esnaf katıldı.

Toplantıyı organize eden ve katılan herkese teşekkür ederek konuşmasına başlayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, '3. Havaalanı ihalesi ile kamunun kasasına girecek para 40 milyar dolardır. Orada yapılacak yatırım ile birlikte 90 milyar TL’ye çıkıyor. 3. köprünün temeli atıldı. Kamudan bir kuruş para çıkmayacak ve 2 yılda bitecek. Mayıs ayında 22 milyar dolarlık ikinci nükleer santral ihalesi yapıldı. Bugün 400 mühendisimiz Japonya’da nükleer enerji alanında eğitim alıyor. IMF’ye son borcumuzun son taksitini yatırdık. 4 kredi derecelendirme kuruluşu birden Türkiye’nin notunu yükseltti. 2001’de toplanan her 100 lira verginin 105 lirasını faize veriyorduk şimdi ise yalnızca 15 lirası faize gidiyor. Ama bu durumdan korkanlar var. Ülkeye yaşatmak istediklerini görüyorsunuz. Yüz milyonlarca liramız bu olaylarda kaybedildi. Ülke imajımız zedelendi. Ama bunu da hep birlikte aşacağız.” dedi.

Çelik, 'İşin garip tarafı, 3. havaalanı ihalesinin yapılması, Almanya Frankfurt’ta da yürekleri ağızlara getirdi. Niye? Çünkü üçüncü havaalanı yapılırsa İstanbul Avrupa’nın hava üssü olacak diyorlar. Yani işin içinde büyük hesaplar var' şeklinde konuştu.

'İŞİN İÇİNDE BÜYÜK HESAPLAR VAR'

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (26)

urfair ~ 5 yıl önce
megerse bizde de ne kadar alman destekçisi varmış da haberimiz yokmuş yorumlar bakıp sadece sırf hükümet bu projeyi yapacak diye kıskanıyorlar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yunus ~ 5 yıl önce
TK, Lufthansa ile aynı boya gelmemiş olabilir ama rakamlar ortada.. Uçulan nokta sayısı, uçan yolcu sayısı ve uçak sayısı.. Bu 3 parametrede TK ve LH yi 2003 ve 2013 yılları arasında karşılaştırırsanız makasın nasıl hızlı kapandığını görürsünüz. THY nin politize olmuş yönetimini sevmeyebilirsiniz ama gerçek gerçektir. Bugün Çin'de küçük bir şehirde, bir otel resepsiyonisti Türk pasaportunuzu görüp de size Messi ve Kobe'li reklamı soruyorsa, burada bir düşünmek lazım. LH de biliyor TK nın kendilerine göre boyunu ama pastadan alınan dilimlerin büyüklüklerine bakın. Almanlar kaybetmeye asla tahammül edemez. Der Spiegel tarihinde ilk defa Türkçe kapakla boşuna çıkmadı. IMF e olan borcun bitmesi, aslında EU nun ta kendisi olan Almanya'ya batmıyor mu sanıyorsunuz. O nedenle laf salatası yapmayıp acilen bu havaalanını devreye almalıyız. 25 milyar eurolar falan Nihat Özdemir'in problemi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
*** ~ 5 yıl önce
milleti kandırın durun.3. havalimanı değil yapılan 2. havalimanı olacak.çünkü Atatürk kapatılıp karunlar arasında paylaşılacak.atatürk kapatılacak diyorsunuz 3.havalimanı yapılıyor diyorsunuz.bu cahil millet daha çok kazık yer sizden.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kandirrrrr ~ 5 yıl önce
Sen ancak kendi makarnacilarini kandirirsin. Proje büyükmüş te turkiye 3 havalimanindan 25yilda 25 milyar euro kazanacakmis. Zaten Atatürk havalimanini tav bedava isletiyor. Atsturkten yillik kira bedeli 1milyar euro aliyorsun hocam. 25yilda 25 milyar dolar yapar. Sen 3. Havalimanini ataturk ismi size battigi icin yapiyorsunuz. Hadi bakanim bu masallari kömürcülerine anlat.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
MC S ~ 5 yıl önce
istediğiniz kadar karşı çıkın isteniz de istemeseniz de bu havaalanı yapılacak siz kendinizi halen makarna un şeker ekmek diye kandırmaya devam edin bu ülkenin efendisi yine bu millet olacaktır !!!! Bu millet artık sizlerin efendilerinize baş kaldırmıştır !!!! Durmak Yok THY uçmaya devam Magnificient Salomon Havaalanına Hoş Geldiniz zannetmeyinki size kapımız açık değil Sizler de bu havaalanından paşa paşa uçacaksınız!!!!

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000