05 Temmuz 2011, Salı 13:38:17

IŞIL ALBEN: KOKPİTE GİRDİM AMA...

Polonya’da düzenlenen Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda gümüş madalya kazanan A Milli Kadın Basketbol Takımımızın yıldız oyuncularından Işıl Alben, medyada kendisinin uçak kullandığı yönündeki çıkan haberlere açıklık getirdi.
  • Pilot inkapasite durumunda kaptan ekibin üyelerinden yardım alır ki bu check list okuma ile ilgilidir,demek ki sende o kabiliyeti görmemiş !
  • Kokpitdeki el fenerinide gördünmü acil durumda kullanırsın
  • hindistan dönüşü bağırsaklarını bozan f-o'nun dubai'den kuveyt'e kadar kaptan'ın tek uçup da inişi teknisyenle yaptığını... hey heeeyy
  • Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.
Küçük yaşından itibaren uçak korkusu duyduğunu ve bu yüzden yurtiçi ve yurtdışı tüm uçuşlar sırasında ciddi stres ve korku yaşadığını dile getiren Milli oyuncu yaptığı açıklamada “Polonya’dan dönüş yolculuğu sırasında uçuş korkumu dile getirdim ve bunun üzerine kokpiti kısa süreli ziyaret etme şansını buldum. Kokpitte geçirdiğim birkaç dakika zarfında kaptanlar korkumu yenebilmem için bana kısa bir bilgilendirme yaptıktan ve gümüş madalya kazanmamız dolayısıyla beni kutladıktan sonra kendilerine teşekkür ederek oradan ayrıldım. Kokpitte bulunmama fırsat tanıyan değerli pilotlarımıza beni oldukça rahatlatan ve uçuş korkumu büyük ölçüde yenmemi sağlayan bilgileri paylaştıkları için sonsuz teşekkür ediyorum. Artık eskiye oranla çok daha rahat ve stressiz uçuşlar yapabileceğim için uçuş ekibine minnettarım.” şeklinde konuştu.
IŞIL ALBEN: KOKPİTE GİRDİM AMA...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

Misafir ~ 7 yıl önce
Pilot inkapasite durumunda kaptan ekibin üyelerinden yardım alır ki bu check list okuma ile ilgilidir,demek ki sende o kabiliyeti görmemiş !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Kokpitdeki el fenerinide gördünmü acil durumda kullanırsın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
hindistan dönüşü bağırsaklarını bozan f-o'nun dubai'den kuveyt'e kadar kaptan'ın tek uçup da inişi teknisyenle yaptığını... hey heeeyy

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000