01 Mart 2017, Çarşamba 14:15:58

İSG'den yeniden yapılanma açıklaması

ISG ile ilgili planlarını açıklayan Malaysia Airports, yönetim kadrosunda değişikliğe gidiyor
  • Genel havacilik terminalindeki sefin hakaretleri ve davranislari hakkinda haber yapilmasini bekliyoruz !!
  • Siz basına her ay şöyle büyüyoruz,bu kadar yolcu uçuruyoruz diye açıklamalar yaparken Çalışanlarınıza da yüzde 5 zammı reva görün o da yetmezmiş gibi yılda bir kez adamına göre dağıtılan zorla verdiğiniz primleri daha ilk toplantıda kaldırmakla tehdit edin.
  • Server Aydın'ın SAW üzerinde emeği çok büyük.Ve ayrıca sadece Sabiha Gökçen'i bilmesi,sorunlarıyla,artılarıyla,eksileriyle onada bir avantaj,yönetime de. Enerjisi ve tecrübesiyle bence bütün adayların bir adım önünde. Umarım profosyonelce ve objektif bir karar verilir.
  • CEO luk İrfan Beye yakışır. Hem tecrübeli hemde adam gibi adam. Ben çalıştığım süre boyunca hem iş bilgisi hemde tecrübesine şahit oldum. Server aydın gelirseki, bence katogoriye bile giremez, şu anki durumdan daha kötü olur.

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nın (ISG) sahibi Malaysia Airports Holdings Berhad (Malaysia Airports), havalimanının geleceğine ilişkin planlarını kamuoyuna duyurdu.

Son 10 yıl içerisinde dünya standartlarında bir havaalanı işletmesi olarak adını duyuran Malaysia Airports, yolcu sayısı olarak dünyanın en büyük havalimanı işletmecileri arasına girmeyi başardı. Firmanın önümüzdeki döneme yönelik hedefiyse, ‘havalimanı şehirleri yaratma’ konusunda global lider olmak.

Malaysia Airports Genel Müdürü Badlisham Ghazali, “Havalimanı şehirleri oluşturma alanında global lider olmak, bizi sadece bir havalimanı işletmecisi olmaktan çıkarıp, dünyadaki trendlerle paralel olarak bir üst seviyeye taşıyacak. Bununla birlikte grubumuzun bir parçası olan ISG, Türkiye’nin en gelişmiş dört şehrinin ortasındaki konumu ve sahip olduğu önemli potansiyelle uluslararası büyüme stratejimizde önemli bir rol oynamaya devam ediyor. Halihazırda yapmış olduğumuz ve yapacağımız yatırımlar sayesinde, ISG hem grubumuza hem de Türkiye ekonomisine ve ülkenin uluslararası itibarına katkı sağlamayı sürdürecek” dedi.

Diğer yandan Malaysia Airports, geleceğe yönelik planları doğrultusunda ISG’nin yönetim kadrosunda değişikliğe gitme kararı aldı. Yeni bir büyüme ve gelişme aşamasına giren firma, daha global bir perspektif benimseyerek ISG için önemli fırsatlar yaratmaya odaklanacak. Firmanın faaliyet gösterdiği tüm alanları kapsayacak bu dönüşümün, ISG’nin başarısına ve uluslararası arenadaki rekabet gücüne katkı sağlaması hedefleniyor. Malaysia Airports, bu kapsamda ISG CEO’su Gökhan Buğday’ın 1 Mart 2017 itibariyle görevinden ayrıldığını ve yerini büyüme hedefi doğrultusunda görev yapacak yeni bir yönetime bırakacağını açıkladı. Konuyu değerlendiren Ghazali, “Buğday’a geçtiğimizi sekiz yılda ISG’nin büyümesine sağladığı katkı için teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Ghazali konuşmasını şöyle sürdürdü: “Türkiye ekonomisinin en önemli varlıklarından biri olan ISG ciddi bir potansiyel teşkil ediyor. Asya ve Avrupa’yı birbirine bağlayan stratejik konumu ile ISG, 2016 yılında yaklaşık 30 milyon yolcu ağırladı. Emirates, Etihad ve Nile Air gibi hava yollarının uçuşa başladığı, hem THY hem Pegasus’un yeni destinasyonlara sefer başlattığı havalimanı Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’daki kapsama alanını genişletti. Yine ISG’nin büyümesi kapsamında yurtdışından gelen yolcuların iç hatlara transferini kolaylaştıran adımlar atacağız. Ayrıca yoğunlaşan iç hatlar yolcu trafiğinin ihtiyaçlarını karşılamak için, ISG’nin kapasitesini artıracak yeni bir boarding salonu inşaatı planlamaktayız.”

Ghazali, sözlerini “ISG’ye ulaşımın kolaylaşması ve 2018 yılında tamamlanması beklenen ikinci pist nedeniyle havalimanı kapasitesinin ikiye katlanacağını öngörüyoruz. Uluslararası büyüme stratejimiz doğrultusunda, organik büyümesini sürdüren İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’na yaptığımız yatırımımızın meyvelerini toplamaya devam edeceğiz” diye noktaladı.

İSG'den yeniden yapılanma açıklaması

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (35)

Misafir ~ 1 yıl önce
Genel havacilik terminalindeki sefin hakaretleri ve davranislari hakkinda haber yapilmasini bekliyoruz !!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kral çıplak ~ 1 yıl önce
Siz basına her ay şöyle büyüyoruz,bu kadar yolcu uçuruyoruz diye açıklamalar yaparken Çalışanlarınıza da yüzde 5 zammı reva görün o da yetmezmiş gibi yılda bir kez adamına göre dağıtılan zorla verdiğiniz primleri daha ilk toplantıda kaldırmakla tehdit edin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Server ~ 1 yıl önce
Server Aydın'ın SAW üzerinde emeği çok büyük.Ve ayrıca sadece Sabiha Gökçen'i bilmesi,sorunlarıyla,artılarıyla,eksileriyle onada bir avantaj,yönetime de. Enerjisi ve tecrübesiyle bence bütün adayların bir adım önünde. Umarım profosyonelce ve objektif bir karar verilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Havacı hoca ~ 1 yıl önce
CEO luk İrfan Beye yakışır. Hem tecrübeli hemde adam gibi adam. Ben çalıştığım süre boyunca hem iş bilgisi hemde tecrübesine şahit oldum. Server aydın gelirseki, bence katogoriye bile giremez, şu anki durumdan daha kötü olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Apron ~ 1 yıl önce
Tamamen katılıyorum.Hem apronu, uçağı,terminal inşaatını hemde işletmesini gayet iyi biliyor. Serverin arkasında torpili olmasaydı bugünlerinede gelemezdi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000