27 Ağustos 2014, Çarşamba 10:07:31

İŞ GARANTİLİ PİLOT YETİŞTİRECEĞİM DERKEN ZORA DÜŞTÜ!

Türkiye’de de pilot yetiştirme programı bulunan Hollanda merkezli uçuş okulu Stella Havacılık, iş garantisi verdiği pilotlar sebebiyle bankalara 3 milyon Euro borçlandı.
  • Kaç bacak yapacagını sormadık soruyu anlamadın heralde.. 35 den sonra pilot olan bırsuru insan var.. Olmaz demenin nedenleri havada kaldı desik
  • Havada kalan nedir? Sorabilirsiniz ama cevabım biraz geç olur buradan yazarım malum dört bacak var yarın bilir misin? Umarım ilerde anlarsın sevgiler
  • 35 e cevap veren arkadaş .. Yorumlarına saygı duyuyorum ama çok açıklayıcı olmadı havada kaldı.. Kolay gelsin
  • Selam:) 35 üstü type eğitimini bir havayolundan almanız için biraz torpil biraz aileden pilot vss gerekir açıkcası35 üstü gerçekten zor kariyer yanlış anlama tabiki yasın sonu yok ama 2 yıl egitim sonrasında iş başı malesef ülke havacılığa keske taşımacılık harici imkanlar olsa( farklı tip uçak vss) bence Tek ref sınavınız Toefl olmalı ciddi toefl puanınız yoksa işiniz zor çünkü atpl type line vs bi de toefl ne ara calısıcaksınız:) type dogru firmadan almanız için talent:) olmalısın yada saglam bir soyadın:)yada parasıyla:) onu da alsan neden seni alsınlar iyi düşün:)? talent(yetenek)bence araba kullanmak değildir:) lütfen arkadaslar zor iş bu iş lütfen maaşa hayran kalıp hata yapmayın hepsi bu kızmayın:)

Avrupa’nın bir dönem en popüler pilot eğitim merkezlerinden biri olan Hollandalı Stella Havacılık, sıkıntılı günler geçiriyor. Dalaman’da Türk şirket IFTC ile pilot yetiştirme programı da başlatan Stella, ekonomik krize girdi, uçakları yerde kaldı. Ekonomik açıdan oldukça sıkıntılı günler geçiren Stella’nın, bankalardan öğrencilerin kullandığı kredilerin geri ödenmesi noktasında sıkıntıya düştüğü kaydedildi.

Öğrencilerine başarısızlık dışında iş garantisi veren ve öğrencilerin bankadan aldığı eğitim kredilerini iş bulamadıkları süre içerisinde ödeme garantisi sunan Stella’nın, bu şekilde oluşan mali yükünün 3 milyon Euro’yu bulduğu belirtildi. Stella’nın katlanarak artan borç yüküne çözüm aradığı ve bankalarla hukuki sürecin devam ettiği vurgulandı.

Öte yandan Stella'nın Türkiye temsilcisinden şu açıklama geldi;

Stella Aviation International (SAI) adina, kurumumuzun su anki durumu ile ilgili sizi bilgilendirmek isterim.

Bu sabah Hollanda’da yer alan ve bizim de MPL yer dersleri konusunda işbirliği icinde bulundugumuz Stella Aviation Academy (SAA) ile ilgili haberinizi gördük.

Sun Express ile MPL kurslari konusunda işbirliği yapan ve ATO hizmetleri sağlayan kurumun adı Stella Aviation International (SAI) dir.

Ayni zamanda dikkatinizi cekmek istedigim diger konu da IFTC’nin tüm diger ATO, havayolu şirketleri ve okullara sagladığı gibi SAI firmasina da simulator hizmeti verdiğidir.

©AirportHaber.com

İŞ GARANTİLİ PİLOT YETİŞTİRECEĞİM DERKEN ZORA DÜŞTÜ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (38)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Kaç bacak yapacagını sormadık soruyu anlamadın heralde.. 35 den sonra pilot olan bırsuru insan var.. Olmaz demenin nedenleri havada kaldı desik

Yanıtla

Kalan karakter 1000
3 ~ 4 yıl önce
Havada kalan nedir? Sorabilirsiniz ama cevabım biraz geç olur buradan yazarım malum dört bacak var yarın bilir misin? Umarım ilerde anlarsın sevgiler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
35 e cevap veren arkadaş .. Yorumlarına saygı duyuyorum ama çok açıklayıcı olmadı havada kaldı.. Kolay gelsin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
35 e cevap2 komedi ~ 4 yıl önce
Selam:) 35 üstü type eğitimini bir havayolundan almanız için biraz torpil biraz aileden pilot vss gerekir açıkcası35 üstü gerçekten zor kariyer yanlış anlama tabiki yasın sonu yok ama 2 yıl egitim sonrasında iş başı malesef ülke havacılığa keske taşımacılık harici imkanlar olsa( farklı tip uçak vss) bence Tek ref sınavınız Toefl olmalı ciddi toefl puanınız yoksa işiniz zor çünkü atpl type line vs bi de toefl ne ara calısıcaksınız:) type dogru firmadan almanız için talent:) olmalısın yada saglam bir soyadın:)yada parasıyla:) onu da alsan neden seni alsınlar iyi düşün:)? talent(yetenek)bence araba kullanmak değildir:) lütfen arkadaslar zor iş bu iş lütfen maaşa hayran kalıp hata yapmayın hepsi bu kızmayın:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000