09 Ağustos 2012, Perşembe 10:30:44

İŞ GARANTİLİ HAVACILIK LİSESİ AÇILIYOR

Türkiye’de son yıllarda gelişim gösteren havacılık sektörüne nitelikli personel yetiştirmek için birbiri ardına üniversiteler açılırken ilk kez kontrolör, kabin memurluğu ve havacılık işletmeciliği gibi branşlarda eğitim verecek özel havacılık lisesi açılıyor...
  • Konyada olsa cok iyi olur
  • Bu lise için kaç puan gerekiyor ?
  • 8.siniftayim pilot olmak icin huraya gelcem acaba buranin puani kac
  • Allahın izniyle bu okulda Okumayı düşünüyorum allah yolumuz acık eylesin

Florya’da açılan Özel Gökjet Havacılık Lisesi, 13 Ağustos’ta öğrenci kayıtlarına başlayacak. Türkiye’nin ilk özel havacılık lisesi olacak Gökjet Havacılık Lisesi’nde uçak-helikopter bakım, Hava trafik (kontrolör, Aim ve Dispeç), Havacılık işletmeciliği, Kabin Hizmetleri ve lojistik bölümleri olacak.

Eğitim süresi bir yıl İngilizce hazırlık olmak üzere 5 yıl olacak. Eğitim kadrosunda havacılık sektöründen deneyimli isimlerin yanı sıra akademisyenler de yer alacak. Özel Gökjet Havacılık Lisesi’nde eğitim ücretleri ise diğer özel liselere göre daha düşük tutulacak. Yıllık 12 bin TL’lik ücretle 2012-2013 eğitim yılına başlayacak olan Gökjet Lisesi, 5 yıl boyunca da sabit fiyat garantisi sunacak.

300 öğrenci kontenjanı ile eğitime başlayacak olan lisenin en büyük avantajlarından biri de mezun olan öğrencilerine iş garantisi sunması olacak. Eğer liseden mezun olan öğrenci iş bulamazsa, 5 yıl boyunca ödediği para iade edilecek.
‘İstikbal Gökjet’te’ sloganıyla yola çıkan ve uzun uğraşlar sonucu Özel Gökjet Havacılık Lisesi’ni hayata geçiren girişimciler amaçlarını şu şekilde özetliyor:

“Okulumuzda, hem sektöre kalifiye personel yetiştirmek istiyoruz hem de havacılık lisesinden mezun olup üniversite  okuyarak kendilerini diğer üniversite mezunlarından ayrıştıran ve  yine havacılık sektöründe daha üst konumlarda çalışanlar yetiştirmek istiyoruz. Okuldan mezun olunca hemen işbaşı yapmak isteyenler iş bulabilecek. Üniversite okumak isteyen öğrencilerimize de daha yoğun ders programı ile üniversite sınavlarına hazırlayacağız.”
 

13 Ağustos'ta kayıtlara başlayacak okula ön kayıt ve detaylı bilgi için 0212 592 53 52 numaralı telefonu arayabilirsiniz. 

İŞ GARANTİLİ HAVACILIK LİSESİ AÇILIYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (80)

serap ~ 1 ay önce
Konyada olsa cok iyi olur

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Taha ~ 5 ay önce
Bu lise için kaç puan gerekiyor ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
furkan ~ 5 ay önce
8.siniftayim pilot olmak icin huraya gelcem acaba buranin puani kac

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yunus Emre Alkus ~ 1 ay önce
Hayalini kirmak gibi olmasin ama bu okul pilot yapmiyor bende 4 yildir bu okuldayim bitirince de herkes gibi universitede 4 yillik pilotaj kazanip oraya gidecegim
Batuhan boruk ~ 6 ay önce
Allahın izniyle bu okulda Okumayı düşünüyorum allah yolumuz acık eylesin

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000