20 Eylül 2012, Perşembe 08:30:44

İŞ DÜNYASI ZAFER HAVALİMANI'NDAYDI

Kütahya, Afyonkarahisar ve Uşak illerinin Ticaret ve Sanayi Odaları, 29 Ekim’de faaliyete geçecek olan ve Türkiye’nin ilk Bölgesel Havalimanı olma özelliği taşıyan Zafer Bölgesel Havalimanında incelemelerde bulundu...
  • NEDİM Bey'E canı gönülden başarılar diliyorum, yolunuz açık olsun. Okan ASLAN.

Nafi Güral Başkanlığındaki Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası heyeti ve Afyon ve Uşak heyetleri yapımı süren ve 29 Ekim’de faaliyete geçecek olan Zafer Havalimanında yürütülen çalışmalar hakkında yetkililerden bilgiler aldı. Devam eden çalışmalar hakkında bilgiler veren İçtaş Antalya Bölge Müdürü Abdullah Keleş, “Firmamız Zafer Hava Limanını Yap-İşletip Devretle devir etmek için yapıyor. Şirket olarak 29 yıl 11 ay boyunca bu Hava Limanının işletmesini yapacağız. Söz verdiğimiz üzere 29 Ekim’de ilk uçağın inişini gerçekleştirmek için çalışmalarımız devam ediyor. Açılışı, Sayın Başbakanımız ve Devlet Büyüklerimizin programlarına göre birkaç gün öne veya ileriye de alabiliriz. Zafer Havalimanı şimdiden üç ilimize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Zafer Havalimanını heyetle birlikte gezen Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Güral da burada yaptığı konuşmasında şunları söyledi; “Zafer Havalimanı bölgenin kaderini olumlu etkileyecek bir yatırımdır. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Bugün buraya bizlere verilecek görevleri birinci ağızdan dinlemek için geldik. Zafer Havalimanı tamamlandıktan sonra buraları hep birer cazibe merkezi olacak. Tabiî ki bunun için de biraz zamana ihtiyaç var. Kütahya ve Afyon’da yatırımı olan bir kişi olarak benim üzerime ne gibi görevler varsa yapmaya hazırım” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından KUTSO Başkanı Güral ve beraberindeki heyet devam eden İnşaat alanını gezerek incelemelerde bulundular.

Zafer Havalimanını inceleme ziyaretine Altıntaş Belediye Başkanı Sıtkı Yüzüak, İçtaş Antalya Bölge Müdürü Abdullah Keleş, Zafer A.Ş İşletme Müdürü Nedim Uzunkaya, Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Yılmaz Özmen, Afyon ve Uşak heyetleri de hazır bulundular.

İŞ DÜNYASI ZAFER HAVALİMANI'NDAYDI

Facebook Yorum

Yorumlar

YOLUNUZ AÇIK OLSUN ~ 6 yıl önce
NEDİM Bey'E canı gönülden başarılar diliyorum, yolunuz açık olsun. Okan ASLAN.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000