31 Ocak 2012, Salı 09:12:25

İRANLI YOLCU ONUR AIR UÇAĞININ CAMINI KIRDI

Onur Air'ın İstanbul-Antalya seferini yapacak olan yolcu uçağında çıkan tartışmada İranlı bir yolcu uçağın camını kırdı.
  • iyice oku diyip madde madde yazan arkadaş öcenlikle bu iş senınbasına gelse hasta olsan ve ınmek için dirensen bu sekilde sana mualeme yapılıp saatlerce ucakta kalsan bu maddeler ile beraber senide ucaktan bile atarım boş konuşma.
  • gürsel alkan bu uçakta yolcuydum.misafir olarak yazan arkadaşları şiddetle kınıyorum sanırım onur airin o geçe alana gelemeyen korkak yöneticileri sanırım.o geçe o uçaktaydım hatta iranlı yolcunun yanıundayım dünya iyisi birinsan.bir kere onur air denen şirket uçağın giriş kapısında kalkışı iptal etmeyerek 8:30 dan 12:30 kadar bekletmiştir.üstelik uıçağın pilotu saat12:05 de gelmiştir.ve uçağın içerisinde 02:45 kadar yolculasr aç susuz ve hiç bir ikram olmadan bir bardak su dahi vermediler ve bekletildiler.uçağın ön kısmında 2 tane kadın bayıldı istedik insanlar aç ve susuz bırakıldı ambulans istedik bazı yolcular inmek istediler rahatsızlandılar.ambulans ve polisi kendimiz çağırdık.iranlı turist astım hastası uçaktan inmek istediama enge
  • Seferin yapilamayacagi gun gibi belli iken insanlari saatler boyu daracik alanda bekletemezsiniz.thy gibi buyuk firma olabilse idi "dolmusu" belki kaldiririm diye dusunmez seferleri bastan iptal ederdi. Bir diger konu ise sorun olacagini anlayan onurair nobetci istasyon mudurunun evine kacmasi.Soruna cozum uretebilecek yegane kisi,o gece gorevli olmasina ragmen evine kaciyor. Ama bir dakika her zaman bunu yapmiyorlar mi zaten? Ne zaman ucus ile ilgili sorun olsa bu kisiler kacar.
  • 1. bir kere ne olursa olsun ....sen kokpite girmek için saldıramaz ve taşkınlık yapamazsın.... 2..uçak içinde hiç bir sebep camını kırman için sana haklılık vermez yapamazsın.... 3.bence bu olay münferit bir olay değil..uçak kaçırmaya teşebbüse girmesi lazım...ilginç olan tamda doğalgaz konusunda iranla yapılan anlaşmanın tahkime gitme kararı aldığımız gün olması .... 4.yapılanlara bakılırsa uçuş ekibinin ne kadar korumasız ve çaresişz olduğu ortadadır...ne kanun ne kural nede güvenlik yeterli değildir....acil böyle vakalara karşı ağır yaptırımlar gelmesi gerekir....
Onur Air'in dün akşam İstanbul-Antalya seferini yapacak uçağında kavga çıktı. Atatürk Havalimanı'ndaki olumsuz hava koşulları sebebiyle uçağın kalkışı gecikince yolcularla uçuş ekibi arasında gerginlik yaşandı.

Kalkış öncesi buzlanmaya karşı de- iceing işlemi yaptırmak için sırada bekleyen Onur Air uçağında, biri İranlı bir grup yolcu kokpite girmek ve pilotla konuşmak istedi. Yolcuların  bu isteği kabin ekibi tarafından geri çevrildi. Bu sırada taşkınlık yapmaya başlayan yolcular, yolculara sunulmak için hazırlanan ikramları zor kullanarak kabin ekiplerinin elinden aldı.

 İranlı Shahin Rashidid İzajyekan isimli yolcu ve diğer bir kaç yolcu agresif davranışlarını sürdürünce uçağın kaptan pilotu kule ile irtibata geçerek uçakta sorunlu yolcu bulunduğu bilgisini verdi. Bu sırada İranlı İzajyekan, sinirlenerek uçağın camına yumruk attı. Uçağın camı kırılınca uçağın kaptan pilotu uçuşu gerçekleştirmedi.

Uçakta olay çıkaran yolcular polis tarafından gözaltına alınırken, uçak bakıma alındı. 

Onur Havayolları'nın OHY-026 sefer sayılı İstanbul-Antalya uçuşu da iptal edildi.

©Airporthaber

İRANLI YOLCU ONUR AIR UÇAĞININ CAMINI KIRDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (41)

Misafir ~ 6 yıl önce
iyice oku diyip madde madde yazan arkadaş öcenlikle bu iş senınbasına gelse hasta olsan ve ınmek için dirensen bu sekilde sana mualeme yapılıp saatlerce ucakta kalsan bu maddeler ile beraber senide ucaktan bile atarım boş konuşma.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
gürsel alkan bu uçakta yolcuydum.misafir olarak yazan arkadaşları şiddetle kınıyorum sanırım onur airin o geçe alana gelemeyen korkak yöneticileri sanırım.o geçe o uçaktaydım hatta iranlı yolcunun yanıundayım dünya iyisi birinsan.bir kere onur air denen şirket uçağın giriş kapısında kalkışı iptal etmeyerek 8:30 dan 12:30 kadar bekletmiştir.üstelik uıçağın pilotu saat12:05 de gelmiştir.ve uçağın içerisinde 02:45 kadar yolculasr aç susuz ve hiç bir ikram olmadan bir bardak su dahi vermediler ve bekletildiler.uçağın ön kısmında 2 tane kadın bayıldı istedik insanlar aç ve susuz bırakıldı ambulans istedik bazı yolcular inmek istediler rahatsızlandılar.ambulans ve polisi kendimiz çağırdık.iranlı turist astım hastası uçaktan inmek istediama enge

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Seferin yapilamayacagi gun gibi belli iken insanlari saatler boyu daracik alanda bekletemezsiniz.thy gibi buyuk firma olabilse idi "dolmusu" belki kaldiririm diye dusunmez seferleri bastan iptal ederdi. Bir diger konu ise sorun olacagini anlayan onurair nobetci istasyon mudurunun evine kacmasi.Soruna cozum uretebilecek yegane kisi,o gece gorevli olmasina ragmen evine kaciyor. Ama bir dakika her zaman bunu yapmiyorlar mi zaten? Ne zaman ucus ile ilgili sorun olsa bu kisiler kacar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
1. bir kere ne olursa olsun ....sen kokpite girmek için saldıramaz ve taşkınlık yapamazsın.... 2..uçak içinde hiç bir sebep camını kırman için sana haklılık vermez yapamazsın.... 3.bence bu olay münferit bir olay değil..uçak kaçırmaya teşebbüse girmesi lazım...ilginç olan tamda doğalgaz konusunda iranla yapılan anlaşmanın tahkime gitme kararı aldığımız gün olması .... 4.yapılanlara bakılırsa uçuş ekibinin ne kadar korumasız ve çaresişz olduğu ortadadır...ne kanun ne kural nede güvenlik yeterli değildir....acil böyle vakalara karşı ağır yaptırımlar gelmesi gerekir....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000