25 Temmuz 2008, Cuma 08:41:07

İRANLI TURİST TÜRKİYE'DEN KORKUYOR!

İran medyasında yer alan ‘Türkiye’de öldürücü kene var’ şeklindeki haberler İranlı turistleri Türkiye’de tatil yapma düşüncesinden vazgeçirdi. Onlarca tur paketi iptal edilince, turizm firmaları kene haberlerine isyan etti.
  • ıspartaya seferler açılsınnnn
  • ÖNCELİKLE EĞER KENDİNE GÜVENEN VARSA GERÇEK KİMLİĞİNİ AÇIKLAR ADAM GİBİ İSMİNİ YAZAR. SADECE GÜLÜYORUZ ŞİRKET OLARAK DEMEKKİ NE KADAR DA ÇEKEMEYENLER VARMIŞ. HA HA HA
  • Bilban Tourism ile 5* Hotel olarak yıllardır İran Marketinde çalışıyoruz. Biz ve bizim gibi tesisler ile geceleme garantisi y üksek bazda çalışan ödemeleri d üzg ün bir firmadır. Uçaklarının iptal haberi dogrudur. Ama tek sorun tabiiki kene degildir.
  • MİLLETİN DERDİ BEN OLMUŞUM DEMEKKİ ZAMANINDA ÇOK KOYMUŞUM

İranlı turistlerin Türkiye’ye ilgisi gün geçtikçe artarken son dönemde ortaya çıkan zehirli kenenin neden olduğu Kırım Kongo kanamalı ateşi hastalığı turist sayısında ciddi azalmalara neden oldu. Kene ısırması sonucu Türkiye’de çok sık ölümler yaşandığı şeklinde İran medyasında haberler yer alması ve ‘Türkiye’ye gitmeyin’ uyarısı yapılması, binlerce İranlı turistin tatil planında değişikliğe gitmesine neden oldu. 

Yıllardır İran’dan Türkiye’ye turist taşıyan Bilban Turizm ise kene haberlerinin en çok mağdur ettiği turizm şirketleri arasında yer alıyor. Haftada 11 uçakla ortalama 1000 turisti Türkiye’ye taşıyan Bilban Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Gönül Bilban, son bir hafta içinde 5 uçaklarını iptal etmek zorunda kaldıklarını söyleyerek kene haberlerinin Türk turizmini baltaladığını ifade etti.

İran’daki haber ajansları, televizyon ve gazetelerin İranlılar’a çağrıda bulunarak ‘ Türkiye’ye gitmeyin’ dediğinin altını çizen Bilban, “ Bütün bunlar ciddi turist kaybına neden oldu. Yüz binlerce dolar zarar ettik. Uçaklarımızı dolduramadığımız için turlarımızı iptal etmek zorunda kalıyoruz” dedi.

TAHRAN-ISPARTA DA YASAKLANDI

4 yıl önce Tahran-Antalya arasında direkt seferler yapılıyorken İran hükümeti tarafından bu seferlerin yasaklandığını ifade eden Bilban, “ 3 yıldır  Tahran-Isparta uçarak Antalya’ya  yolcuları getirebiliyorduk. Bu yıl Tahran’dan Isparta’ya direkt uçuşlar da yasaklandı. Bu kez de Tahran-Gaziantep hattını kullanarak Antalya’ya turist getirebiliyoruz. Böyle sıkıntılarımız varken bir de kene haberleri bizi çok zor durumda bıraktı” diye konuştu.

 

İRANLI TURİST TÜRKİYE'DEN KORKUYOR!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Rumuz ~ 10 yıl önce
ıspartaya seferler açılsınnnn

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ARZU BİLBAN ASLAN ~ 10 yıl önce
ÖNCELİKLE EĞER KENDİNE GÜVENEN VARSA GERÇEK KİMLİĞİNİ AÇIKLAR ADAM GİBİ İSMİNİ YAZAR. SADECE GÜLÜYORUZ ŞİRKET OLARAK DEMEKKİ NE KADAR DA ÇEKEMEYENLER VARMIŞ. HA HA HA

Yanıtla

Kalan karakter 1000
HOTEL GENEL MÜDÜRÜ ~ 10 yıl önce
Bilban Tourism ile 5* Hotel olarak yıllardır İran Marketinde çalışıyoruz. Biz ve bizim gibi tesisler ile geceleme garantisi y üksek bazda çalışan ödemeleri d üzg ün bir firmadır. Uçaklarının iptal haberi dogrudur. Ama tek sorun tabiiki kene degildir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BİLBAN ~ 10 yıl önce
MİLLETİN DERDİ BEN OLMUŞUM DEMEKKİ ZAMANINDA ÇOK KOYMUŞUM

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000