22 Ağustos 2014, Cuma 07:50:33

İRAN'IN İLK UÇAK KAFESİ HİZMETE SUNULDU

Son yıllarda dünyanın çeşitli ülkelerinde yaygınlaşan uçak kafe konsepti İran’da da yaygınlaşıyor.
  • Daha yeni bir A330 alındı çorlu havalimanından.Mng kargoya ait ömrü tamamlanmış bir uçak.Tekirdağ yolunda kafe olacakmış
  • kafe mi cafe mi? Bir karar verseydiniz.
  • Tahranin neresinde?
  • bu ilk değil , 1970 ten beri B707 tahran da bu hizmeti veriyordu

Bir zamanlar gökyüzünde yolcularına hizmet veren Fokker 100 tipi uçak şimdilerde ise İran’ın ilk uçak kafesi olarak “Chichak Airlines( Çiçek Havayolları) adıyla hizmete sunuldu.

Müşterilerine kafe hizmeti veren bir mekan haline gelen Fokker 100 tipi yolcu uçağı üç yıl evvel Tebriz Havalimanı’na inişi sırasında bir kaza yaptı. Kazada uçağın burnunda ve ön dikmesinde hasar meydana geldi. Kazadan sonra uçak İranlı yetkililer tarafından seferlerden çekilmesinin ardından iş adamı Rashid Rajabpoor, hayalindeki uçak kafeyi gerçekleştirmek için ilk adımı attı. Kazadan sonra bir daha sefere konulmayan uçak şimdilerde gökyüzünde yolculara hizmet vermek yerine bir uçak kafe olarak müşterilerine kapılarını açtı.

KAZADAN SONRA YENİDEN DİZAYN EDİLDİ

Kazadan sonra İranlı iş adamı tarafından satın alınan ve yeniden dizayn edilen uçağa yaklaşık 150 bin dolar tutarında tadilat yapıldı. Uçağın koltukları sökülerek 70 kişilik bir cafe haline getirildi. Uçağın klima ve ışık sistemi yeniden dizayn edildi. Yaklaşık iki ay önce hizmete sunulan ve adı Chichak Airlines (Çiçek Havayolları) olan uçak kafe hakkında bilgi veren İran’lı iş adamı Rashid Rajabpoor, “Bu uçağı almak için bir yıl boyunca görüşmelerimiz oldu. Uçağı satın aldık ve yeniden dizayn ettik ve iki aydan beri müşterilerimizin hizmetine sunduk. Burada müşterilerimize sıcak ve soğuk içecekler ve tatlı gibi ürünlerimizi müşterilerimizin hizmetine sunuyoruz” dedi. (Haber7)

İRAN'IN İLK UÇAK KAFESİ HİZMETE SUNULDU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Tekirdağ/Çorlu ~ 4 yıl önce
Daha yeni bir A330 alındı çorlu havalimanından.Mng kargoya ait ömrü tamamlanmış bir uçak.Tekirdağ yolunda kafe olacakmış

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Commander ~ 4 yıl önce
MNG filosunda 1 tane A330 var o da 1 yasinda,emin misin......
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
kafe mi cafe mi? Bir karar verseydiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sayuz3 ~ 4 yıl önce
Tahranin neresinde?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
A ~ 4 yıl önce
bu ilk değil , 1970 ten beri B707 tahran da bu hizmeti veriyordu

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000