25 Temmuz 2009, Cumartesi 08:57:07

İRAN'DAKİ KAZANIN SEBEBİ AÇIKLANDI

Dün İran'ın Meşhed Havalimanı'nda meydana gelen kazanın nedeni açıklandı...
  • amerikanın sıkı ambargosu sayesinde iranlılar artık köşeye sıkıştı.sovyet uçakları artık zaman aşımında,uçuş limitleri doldu çoğunun.artık bir uçak daha kırıma uğrarsa kesin iran karışır.
  • Türkiye daha batıda olduğu için, çok şükür ölü yok= 8 ölü demektir. İran daha doğudadır 17 ölü=Çok şükür ölü yok denilebilir. İranın açıklaması yerindedir. Onlar araştırmalarını süratle yapabilirler. Bizde keşke iran gibi oalbilsek.
  • Bu çok komik bir açıklama!Yüksek hız nedemek ya?Bu arabamıda yüksek hız böyle bir kazaya neden olsun.Yüksek hızın nedenini açıklamaları lazım, kuyruk rüzgarıylamı iniş yapıldı,frenlerdemi bir sorun oluştu, piste geç mi teker konuldu,reverserlarmı devreye girmedi,pist yüzeyinde frenleme mi kötüydü vs gibi, ve bu öyle 1 günde ortaya çıkacak iş değil.Ama bizdeki Amsterdam kazasında kazanın hemen ardından ''Çok şükür ölü yok!'' diyen zihniyetle aynı zihniyetin ürünü olduğu için böyle amatörce davranışlar normal.İnşallah Allah bu vasıfsız insanları o makamdan kovduğumuz, ve yerine gerçekten işin ehli insanları geçirdiğimiz günleri gösterir bizlere bir gün.
  • Sayın Editörün tarafsızlığına, duyarlılığına, habere ve insiyatifine teşekkür ediyorum.Yorumlarda yorumcuların zaman zaman yanlış bilgi verip bilgi kirliliğine neden olmaları sonucu çıkan durumlarda değerlendirme yapıp doğru bilgilerin aktarımına izin veren DUYARLI EDİTÖRLERE TEŞEKKÜRLER.Saygılarımla. 3 uzun yorumu ve özellikle editöre hitaben yazılmış olan yorumu yayınlayarak göstermiş olduğunuz tarafsızlığa müteşekkirim.

İran Havacılık Kurumu Sözcüsü, Meşhed Havalimanı'na iniş sırasında kaza yapan Rus yapımı İlyushin tipi yolcu uçağının kaza nedeninin yüksek hız olduğu açıkladı.

Mehr haber ajansına konuşan Rıza Caferzadeh, uçağın iniş sırasındaki yüksek hız bu kazanın meydana gelmesinde en önemli etken olduğunu açıkladı.

Caferzadeh, uçağın Kazakistanlı pilotunun kazada öldüğünü söyledi.

Dün saat 18:05 sularında uçağın Meşhed kenti havalimanına inerken pistten çıktığı belirtildi.

Rıza Caferzadeh, Rus yapımı İlyushin tipi yolcu uçağın özel Aria Air'e ait olduğu ve kaza sırasında içinde 153 yolcu bulunduğu söyledi.

Rıza Caferzadeh, kaza sonucunda toplam 17 kişi öldüğünü ve 20 kişi de yaralandığını ifade etti.
 
Öte yandan AirportHaber'in edindiği bilgilere göre; uçakta ölenlerden 9'unun Kazakistan vatandaşı olduğu öğrenildi.

İRAN'DAKİ KAZANIN SEBEBİ AÇIKLANDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Misafir ~ 9 yıl önce
amerikanın sıkı ambargosu sayesinde iranlılar artık köşeye sıkıştı.sovyet uçakları artık zaman aşımında,uçuş limitleri doldu çoğunun.artık bir uçak daha kırıma uğrarsa kesin iran karışır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Türkiye daha batıda olduğu için, çok şükür ölü yok= 8 ölü demektir. İran daha doğudadır 17 ölü=Çok şükür ölü yok denilebilir. İranın açıklaması yerindedir. Onlar araştırmalarını süratle yapabilirler. Bizde keşke iran gibi oalbilsek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Bu çok komik bir açıklama!Yüksek hız nedemek ya?Bu arabamıda yüksek hız böyle bir kazaya neden olsun.Yüksek hızın nedenini açıklamaları lazım, kuyruk rüzgarıylamı iniş yapıldı,frenlerdemi bir sorun oluştu, piste geç mi teker konuldu,reverserlarmı devreye girmedi,pist yüzeyinde frenleme mi kötüydü vs gibi, ve bu öyle 1 günde ortaya çıkacak iş değil.Ama bizdeki Amsterdam kazasında kazanın hemen ardından ''Çok şükür ölü yok!'' diyen zihniyetle aynı zihniyetin ürünü olduğu için böyle amatörce davranışlar normal.İnşallah Allah bu vasıfsız insanları o makamdan kovduğumuz, ve yerine gerçekten işin ehli insanları geçirdiğimiz günleri gösterir bizlere bir gün.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Sayın Editörün tarafsızlığına, duyarlılığına, habere ve insiyatifine teşekkür ediyorum.Yorumlarda yorumcuların zaman zaman yanlış bilgi verip bilgi kirliliğine neden olmaları sonucu çıkan durumlarda değerlendirme yapıp doğru bilgilerin aktarımına izin veren DUYARLI EDİTÖRLERE TEŞEKKÜRLER.Saygılarımla. 3 uzun yorumu ve özellikle editöre hitaben yazılmış olan yorumu yayınlayarak göstermiş olduğunuz tarafsızlığa müteşekkirim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000