15 Ocak 2017, Pazar 09:02:45

İranAir aldığı Airbus'la türbe tavaf edecek

İran Hava Yolları Genel Müdür Yardımcısı Hasan Kasımi, 38 yıl aradan sonra birinci el olarak satın alınan Airbus A321 tipi ilk yolcu uçağının Şiilerce kutsal kabul edilen Meşhed kentindeki İmam Rıza Türbesi'ni havadan 'tavaf' edeceğini söyledi.
  • Bu arada sayın editor nadir sitelerden birisiniz her kesimden yoruma izin verip yayinliyorsunuz bazı siteler hatta büyük diye addedilen siteler eleştirel yorumları kesinlikle yayinlamiyorlar yorumlara bakın attıkları haber mansetiyle hep uyumludur hep bir ağızdan yorumlara izin veriyorlar. Bu sebeple teşekkür ediyorum.
  • Ruslarin her askeri uçağını bir papaz kutsar. Seremoniyle yapılır bu iş.
  • Zavallı bir ülkenin zavallı havayolu işte. Daha ne bekliyorsunuz ?
  • Ummetin parcalandigi bu dönemde sizlerinde elinde odunla gitmenize sasiyorum doğrusu birkaç Şii birsey yaptı diye hepsi öyle diyemeyiz isid kendine Sünni diyor biz de ne diyelim yani sunniler bu zihniyete mi sahip diyelim akıllı olan açar okur bu sia neymiş sunlarin bir ilmihalini okuyalım gerçekten anlattıkları gibimiymis

İran devlet televizyonu TV 3'te yayınlanan Hala Hurşid programına telefonla katılan Kasımi, yolcu uçağının bir- iki gün içinde Meşhed'e götürüleceğini belirterek, İmam Rıza Türbesi'nin havadan tavaf edileceğini ifade etti.

Uçak alımıyla ilgili süreçte ülkenin dini ve milli değerlerine aykırı bir durumun söz konusu olmadığını dile getiren Kasımi, Airbus ile yapılan anlaşmanın İran lideri Ayetullah Ali Hamaney'in 'Direniş ekonomisi' doktrinine de uygun olduğunu ifade etti. Ülkedeki muhafazakarlar, Airbus'la yapılan anlaşmanın şeffaf olmadığını öne sürerek Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani hükümetini eleştiriyor.

Kasımi'nin ise bu konuşmayı muhafazakarlara karşı 'savunma' mahiyetinde yaptığı belirtiliyor. İran ve 5+1 ülkeleri arasında imzalanan nükleer anlaşmanın geçen yılın ocak ayında yürürlüğe girmesinin ardından Airbus ile İran Hava Yolları yetkilileri arasında 10 milyar dolar değerinde 100 uçak alımına ilişkin anlaşma yapılmıştı.

Uçak alımını öngören nihai anlaşma da aralık ayında Tahran'da imzalanmıştı. Başkent Tahran'daki Mihrabad Havalimanı'na perşembe günü inen 119 yolcu kapasiteli uçak ilgiyle karşılanmıştı.

İranAir aldığı Airbus'la türbe tavaf edecek

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (45)

Yiğit ~ 2 yıl önce
Bu arada sayın editor nadir sitelerden birisiniz her kesimden yoruma izin verip yayinliyorsunuz bazı siteler hatta büyük diye addedilen siteler eleştirel yorumları kesinlikle yayinlamiyorlar yorumlara bakın attıkları haber mansetiyle hep uyumludur hep bir ağızdan yorumlara izin veriyorlar. Bu sebeple teşekkür ediyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hasan ~ 2 yıl önce
Ruslarin her askeri uçağını bir papaz kutsar. Seremoniyle yapılır bu iş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Atma ~ 2 yıl önce
Sallaaa ruslarda siz iranlılar gibi o zaman. İbadet insana farz uçağa değil. Kendileri türbeye gidip dua etseler yeter
İran ~ 2 yıl önce
Zavallı bir ülkenin zavallı havayolu işte. Daha ne bekliyorsunuz ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ümmet Nerede vahdet ~ 2 yıl önce
Ummetin parcalandigi bu dönemde sizlerinde elinde odunla gitmenize sasiyorum doğrusu birkaç Şii birsey yaptı diye hepsi öyle diyemeyiz isid kendine Sünni diyor biz de ne diyelim yani sunniler bu zihniyete mi sahip diyelim akıllı olan açar okur bu sia neymiş sunlarin bir ilmihalini okuyalım gerçekten anlattıkları gibimiymis

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000