15 Eylül 2017, Cuma 09:08:45

İran'a uçak satışına engel

ABD Temsilciler Meclisi, İran'a ticari uçak satışını engelleyen önlemleri kabul etti.
  • Bu engel Türkiye için Trump amça çagrıyor hepizi gidiyor eeee fetööö eeee amerika ulan adamlar istese donumusu alıçaklar eee meee kalmadı
  • İran sizin yanınızda kedi yavrusu gibi masum kalır. Sen kim oluyorsun ABD. Dünya hâkimiyetin artık bitti. Kendi içinizde birbirinizi yiyerek çökeceksiniz.
  • burda bu yasak uzerine..boeing imza attiği antlaşmaya göre tazminat ödemek zorunda kalabilir.. iranla oturdu belli uçak sayisima göre antlaşma yapti..ambargo kalktiktan sonra..ama yeniamerikan hukumeti hayir dedi..airbustan alirlar
  • Airbus'a yarar diyenler herhalde ucak motorlarinin nereden geldigini, kimin teknolojisi ile uretildigini unutuyor!
ABD Temsilciler Meclisi, İran'a ticari uçak satışını engelleyen önlemleri kabul etti.

The Hill'in haberine göre, Cumhuriyetçi üye Peter Roskam'ın 2018 yılı harcama paketine önerdiği 2 değişiklik, ABD Temsilciler Meclisi'nde yapılan sesli oylamada kabul edildi.

Değişiklikler, ticari satışlara yetki veren fonların kullanımını yasaklıyor ve Yurtdışı Varlıkları Kontrol Ofisinin uçak satışına lisans vermesini engelliyor.

Roskam, ABD'nin, geçmişte Suriye'de Esed rejimine destek amacıyla asker ve silah gibi kaynakları ticari uçaklarla taşıyan İran'a uçak satışından kaçınması gerektiğini söyledi.

Peter Roskam, "İran, savaş suçlularını ve teröristleri desteklemek için ticari uçak kullanmaya son verene kadar Esed'in acımasız savaşını körüklemek için kullanabileceklerinden, Batılı şirketlerin İran havayollarına daha fazla uçak satmasına izin verilmemeli." ifadesini kullandı.

Temsilciler Meclisi'nin Demokrat üyeleri ise değişikliklerin, İran ile varılan nükleer anlaşmayı tehlikeye atacağı uyarısında bulundu.

Roskam'ın geçen yıl harcama paketi için önerdiği benzer öneriler de kabul edilmiş ancak yasalaşmamıştı.

ABD Başkanı Donald Trump'ın nükleer anlaşmayı sert bir dille eleştirdiği biliniyor.

 

İran'a uçak satışına engel

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Engel ~ 11 ay önce
Bu engel Türkiye için Trump amça çagrıyor hepizi gidiyor eeee fetööö eeee amerika ulan adamlar istese donumusu alıçaklar eee meee kalmadı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Katil sürüsü ~ 11 ay önce
İran sizin yanınızda kedi yavrusu gibi masum kalır. Sen kim oluyorsun ABD. Dünya hâkimiyetin artık bitti. Kendi içinizde birbirinizi yiyerek çökeceksiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
camarothy ~ 11 ay önce
burda bu yasak uzerine..boeing imza attiği antlaşmaya göre tazminat ödemek zorunda kalabilir.. iranla oturdu belli uçak sayisima göre antlaşma yapti..ambargo kalktiktan sonra..ama yeniamerikan hukumeti hayir dedi..airbustan alirlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Motor ~ 11 ay önce
Airbus'a yarar diyenler herhalde ucak motorlarinin nereden geldigini, kimin teknolojisi ile uretildigini unutuyor!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İngiltere'de ~ 11 ay önce
İngiltere'de Rolls Royce üretiyor Airbus motorlarını

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000