29 Ağustos 2011, Pazartesi 16:35:25

İRAN KENDİ UÇAĞINI YAPMAYA BAŞLADI

Bugüne kadar uzaya uydu fırlatan, gemi ve uzun menzilli füzeler geliştiren İran son olarak kendi yolcu uçağını yapmaya başladı.
  • Biraz gerçekçi olun. Bizim yapamadığımızı yapıyorlar ve pilotları da çok bileklidir haaa. ACT'cilere sorun size İran'ı anlatsınlar. Bakın buradan farklı mı?
  • biZ yapabiliyormuyuz hayir.tebrikler iran
  • hahahaha adamlar senin odana atabilecek uzun menzilli fuzeleri var, ve umarim yakinda N-baskil'li yapacak 'lar.
  • isterse uzaya gitsinler hepsi sefalet icinde yasiyor. Kim ucacak Iran'da o ucaklarla? Hersey yasak. Biz mesela tek motorlu 2 kisilik ucak uretsek yuzde yuz yerli. Kac tane satacagiz? Vatanadasa ucmak yasak degil ama bir vergi bir prosedur koymus yasaktan beter etmisiz. Ucak uretsek n'olcak? Adam olamadiktan sonra...
Yeni yolcu uçağı Ekim ayının sonunda havalanacak. Fars haber ajansının haberine göre, İran Havacılık Endüstrisi Kurumu Başkanı Manuçer Manteki, tümüyle İran’ın kendi imkanlarıyla üretilen uçağın 100 yolcu kapasiteli olduğunu açıkladı. Manteki, uçağın İran takvimiyle Mehr ayının (23 Eylül-22 Ekim) sonunda görücüye çıkacağını bildirdi. İran ayrıca Rus Antonov şirketi ile ortak olarak 78 adet Antonov-148 uçağı üretme anlaşması imzaladı.
İRAN KENDİ UÇAĞINI YAPMAYA BAŞLADI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Misafir ~ 7 yıl önce
Biraz gerçekçi olun. Bizim yapamadığımızı yapıyorlar ve pilotları da çok bileklidir haaa. ACT'cilere sorun size İran'ı anlatsınlar. Bakın buradan farklı mı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
biZ yapabiliyormuyuz hayir.tebrikler iran

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
hahahaha adamlar senin odana atabilecek uzun menzilli fuzeleri var, ve umarim yakinda N-baskil'li yapacak 'lar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
isterse uzaya gitsinler hepsi sefalet icinde yasiyor. Kim ucacak Iran'da o ucaklarla? Hersey yasak. Biz mesela tek motorlu 2 kisilik ucak uretsek yuzde yuz yerli. Kac tane satacagiz? Vatanadasa ucmak yasak degil ama bir vergi bir prosedur koymus yasaktan beter etmisiz. Ucak uretsek n'olcak? Adam olamadiktan sonra...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000