09 Ekim 2011, Pazar 07:49:31

İRAN İHA'LAR İÇİN RADAR ÜRETTİ

İran insansız uçaklar için radar geliştirdi
  • radarlar zaten ufak kus surusunu bile gorunuyor. Ne gelistirmisler anlamadim.
  • iran, her turlu silahi antisilahi yaptigini belli araliklarla dunyaya servis ediyor. bu bilgilerin gercekligi ne derece vardir, bagimsiz kaynaklar dogruluyor mu? yaptirim uygulanan bu ulke ne de rahat uretimler yaparmis./nurettin
  • abd kıbrıs barış harekatı sonrası Türkiye'ye askeri ambargo uyguladı bunun sonucu olarak ASELSAN, HAVELSAN, ROKETSAN vs askeri teknoloji ve malzeme üreten sanayiimiz oluştu. Kendi silahımızı yapıp teknolojimizi üretmeye başlayınca ambargo anında kalktı. Eski tas eski hamam. Üretiyoruz da diyemem üretmiyoruzda diyemem çünkü yanarım dönerim.
  • aynen kardesim biz hala f 4 leri modernize ettik ettirdik
İran'ın hava savunmasından sorumlu bir üst düzey askeri yetkili, küçük insansız hava araçlarını tespit edebilen bir radar sistemi geliştirdiklerini söyledi.

İran'ın Hatem-ül Enbiya Hava Savunma Karargahı Komutanı General Ferzad İsmaili, daha önce küçük insansız uçakları yakalayacak bir radarları olmadığını, ancak yeni geliştirilen sistemin bu tür araçları İran hava sahasında yakalayıp vuracak bir teknoloji olduğunu belirtti.

İran'ın kendi geliştirdiği radar sistemi 2900 kilometrelik bir menzile sahip.

İran, geçen Ocak ayında hava sahasını ihlal ettiği gerekçesiyle ABD'ye ait iki insansız casus uçağı düşürdüğünü iddia etmişti. Ancak ABD'li askeri yetkililer kendilerinde böyle bir kayıt olmadığını söylemişti.

(Samanyolu)
İRAN İHA'LAR İÇİN RADAR ÜRETTİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Misafir ~ 7 yıl önce
radarlar zaten ufak kus surusunu bile gorunuyor. Ne gelistirmisler anlamadim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
iran, her turlu silahi antisilahi yaptigini belli araliklarla dunyaya servis ediyor. bu bilgilerin gercekligi ne derece vardir, bagimsiz kaynaklar dogruluyor mu? yaptirim uygulanan bu ulke ne de rahat uretimler yaparmis./nurettin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
abd kıbrıs barış harekatı sonrası Türkiye'ye askeri ambargo uyguladı bunun sonucu olarak ASELSAN, HAVELSAN, ROKETSAN vs askeri teknoloji ve malzeme üreten sanayiimiz oluştu. Kendi silahımızı yapıp teknolojimizi üretmeye başlayınca ambargo anında kalktı. Eski tas eski hamam. Üretiyoruz da diyemem üretmiyoruzda diyemem çünkü yanarım dönerim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
aynen kardesim biz hala f 4 leri modernize ettik ettirdik

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000