17 Ocak 2015, Cumartesi 15:42:38

İRAN 'BURHAN' UÇAĞINI TEST ETTİ

İran’ın ürettiği yeni özelliklere ve yeteneklere sahip olan "Burhan" adlı savaş uçağının rüzgar tünelinde başarıyla test edildiği bildirildi.
  • İran rusya olmasa ne silah yapar ne nükleer santral. Rusya iyi çarpıyo iranı. Yazık rezalet yönetiliyolar. Orada kaldım vasat bir ülke. Ambargo olmasa zeki insanlar aslında ama kış uykusundan çıkamadılar uzun süredir. Gazla uyutuluyolar ve tabi birazda korkuyla
  • Krikolari kaldirirsan uçak düser. B92 demek ki bu uçak 1992 de tasarlanmis ve 2014 de bitmis. Biz Hürkusu 4 senede bitirdik
  • Uçak aynı RUS Yapımı yak-130 ve Çinli Avic Yapımı L-15 e benziyor. En azından düşünmüş denemişler. Kolay kolay yapamazlar ANCA essembly dir!
  • Uçak maket yada değil, gerçek şu ki İran ambargolar sebebiyle balık tutmayı öğrenen veya en azından isteyen bir ülke.

Tasnim Haber Ajansı'nın haberine göre, B92  adıyla da bilinen Burhan savaş uçağının tamamen İran yapımı olduğu ve ülkenin Ulusal Rüzgar Tünel'inde başarıyla test edildiği belirtildi.

Haberde şu ifadeler yer aldı:
"Burhan uçağı, daha önce üretilen Şafak savaş uçağının güncellenmiş ve optimize edilmiş modelidir. Uçak parçalarının tümü İranlı uzmanlar tarafından yapıldı. Daha önce üretilen Şafak adlı savaş uçağına göre kalkışı için kuyruğunda ve kanadında değişiklik yapılan Burhan uçağı, daha fazla özelliklere sahiptir. Söz konusu uçağın performansı, Havacılık ve Uzay Sanayi Kurumu Enstitüsüne bağlı Ulusal Rüzgar Tünel'inde başarıyla test edilerek onaylandı. Şu anda ise Burhan uçağı, daha fazla üretime başlaması için bir yerli veya yabancı yatırımcıyı bekliyor."
 
İran, geçen yıl Aralık ayında askeri tatbikat kapsamında "Raad" (gök gürültüsü) adlı İHA’yı test ettiğini, söz konusu İHA'nın 250 kilometre menzile sahip olduğunu ve hedefe nokta atışı yapabildiğini açıklamıştı.

İran Hava Kuvvetleri'nin envanterinde yerli uçakların yanı sıra, F-4, F-5, F-14, Sukhoi-24, Sukhoi-25, Mig-29, Mirage ve diğer bazı modellerde savaş uçakları olduğu biliniyor.

İRAN 'BURHAN' UÇAĞINI TEST ETTİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (30)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
İran rusya olmasa ne silah yapar ne nükleer santral. Rusya iyi çarpıyo iranı. Yazık rezalet yönetiliyolar. Orada kaldım vasat bir ülke. Ambargo olmasa zeki insanlar aslında ama kış uykusundan çıkamadılar uzun süredir. Gazla uyutuluyolar ve tabi birazda korkuyla

Yanıtla

Kalan karakter 1000
B727 ~ 4 yıl önce
Krikolari kaldirirsan uçak düser. B92 demek ki bu uçak 1992 de tasarlanmis ve 2014 de bitmis. Biz Hürkusu 4 senede bitirdik

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Uçak aynı RUS Yapımı yak-130 ve Çinli Avic Yapımı L-15 e benziyor. En azından düşünmüş denemişler. Kolay kolay yapamazlar ANCA essembly dir!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Uçak maket yada değil, gerçek şu ki İran ambargolar sebebiyle balık tutmayı öğrenen veya en azından isteyen bir ülke.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000