29 Ekim 2012, Pazartesi 08:33:14

IRAN AIR UÇAĞI İNİŞE ZORLANDI

İran’dan yola çıkan bir uçak inişe zorlandı...
  • Ne zaman Israile en son teknolojik silahlar götüren Amerikan uçaklarini indireceksiniz. ??????????? Adamlarda 1955 den beri atom bombasi var kedi fareden korkar gibi irandan korkuyorlar. Israilden baska hiç bir ortadogu ülkesinin Nûklere hakki yok.!!!! Esas demokrasi iste bu. !!!!!!!!!!!!!

İran’dan Suriye’ye doğru yola çıkan bir uçak önceki gün Irak’ta havasahasındayken inişe zorlandı.

İran Havayolları’na ait uçağı Beşar Esad rejimine silah taşıdığı şüphesiyle arayan Iraklı yetkililer sadece insani yardım malzemeleri buldu.

Reuters haber ajansına konuşan Irak’ın Sivil Havacılık Yönetimi’nin başkan yardımcısı Samir Kuba “Dün sabah İran’dan Suriye’ye giden bir Airbus uçağını durdurduk. Fakat çadır ve ilk yardım paketi gibi ilk yardım malzemeleri bulduk” açıklamasını yaptı.

İkinci kez indirdi

Cumartesi akşamı geç saatlerde Suriye’ye uçmasına izin verilen uçakla, Bağdat yönetiminin İran-Suriye güzergahında giden bir uçağı ikinci kez indirmiş oldu. ABD daha önce Irak’ı havasahasını, İran’dan Suriye’ye yapılacak silah sevkiyatlarında kullandırtmaması için uyarmıştı. Eylül ayından Bağdat yönetimi, İran-Suriye uçuşlarını rastgele kontrol edeceğini açıklamıştı. (Gazetevatan)

IRAN AIR UÇAĞI İNİŞE ZORLANDI

Facebook Yorum

Yorumlar

SYRIA ~ 6 yıl önce
Ne zaman Israile en son teknolojik silahlar götüren Amerikan uçaklarini indireceksiniz. ??????????? Adamlarda 1955 den beri atom bombasi var kedi fareden korkar gibi irandan korkuyorlar. Israilden baska hiç bir ortadogu ülkesinin Nûklere hakki yok.!!!! Esas demokrasi iste bu. !!!!!!!!!!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000