10 Kasım 2015, Salı 08:35:26

Irak; 'Silah taşıyan uçaklar geri gönderildi'

Irak, Kürtlere yasadışı olarak silah taşıdığını iddia ettiği İsveç ve Kanada uçaklarının alıkonduktan sonra Türkiye ve Kuveyt'teki üslerine geri gönderildiklerini açıkladı.
  • Secim bitti, halki kandirmaca devam ediyor, Suriye halki Turklere hergun beddua ediyor
  • MSB'ye soruyorum:Bu uçaklar hangi anlaşma çerçevesinde Türkiye'deki üsleri kullanarak PKK/YPG'ye yani terörist bir gruba silah atıyorlar veya taşıyorlar?Uyuma MSB,uyuma.Buna onay veriyorsan bırak o zaman PKK ile mücadeleyi ,bırak bu tiyatroyu.Bırak bari askerlerimiz bu tiyatroda kanları ile figüran olmasınlar...

Irak Savunma Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, “Irak Silahlı Kuvvetler Komutanlığı'nın emri üzerine, Kürtlere yasadışı olarak silah taşıyan iki uçak Bağdat Uluslararası Havaalanı'nda birkaç gün alıkonduktan sonra sınır dışı edilerek bütün kargolarıyla birlikte Kuveyt ve Türkiye'deki üslerine geri gönderildi" denildi.

Irak hükümeti birkaç gün önce ABD öncülüğündeki iki koalisyon ülkesine ait uçağın Bağdat'ı bilgilendirmeden ve Bağdat'la işbirliği yapmadan Kürtlere silah taşıdığı için alıkonduğunu duyurmuştu.

Irak Parlamentosu Güvenlik ve Savunma Komitesi Başkanı Hakim el-Zameli de, “Bağdat Uluslararası Havaalanı'ndaki Araştırma komitesi, çok sayıda susturuculu tüfekle hafif ve orta ölçekli silah ele geçirdi" dedi. (Hürriyet)

Irak; 'Silah taşıyan uçaklar geri gönderildi'

Facebook Yorum

Yorumlar

secim ~ 3 yıl önce
Secim bitti, halki kandirmaca devam ediyor, Suriye halki Turklere hergun beddua ediyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 3 yıl önce
MSB'ye soruyorum:Bu uçaklar hangi anlaşma çerçevesinde Türkiye'deki üsleri kullanarak PKK/YPG'ye yani terörist bir gruba silah atıyorlar veya taşıyorlar?Uyuma MSB,uyuma.Buna onay veriyorsan bırak o zaman PKK ile mücadeleyi ,bırak bu tiyatroyu.Bırak bari askerlerimiz bu tiyatroda kanları ile figüran olmasınlar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000