02 Ekim 2014, Perşembe 08:38:25

IRAK HAVA KUVVETLERİNDE SKANDAL!

Irak Hava Kuvvetleri kendi askerlerine atacağı besin, su, ve diğer ihtiyaç malzemelerinin olduğu yardım paketlerini yanlışlıkla IŞİD militanlarına attı.
  • Bi sus yaa bi suuuuuss ....
  • Her şeyi anlarım ama bu hata gerçekten kabul edilemez adam düşmanına yardım etmiş resmen.
  • Firansiz hava kuvetleride 2 savas ucagini pilot lariyla beraber Isid e verdi.Ben soyluyorum bu bir nato operasyonu , ana amac buyuk israili kurmak ........
  • Dandik Irak ordusundan ne beklenir zaten....silahini, uniformasini, techizatini birakip kacan sozde askerlerden baska ne beklenir? Kendi memleketlerini koruyamayacak kadar beceriksizler.

NBC'nin haberine göre Irak Parlamento üyesi Hakim ez-Zamili, ''Bazı pilotlar yardım malzemelerini Irak ordusuna atmak yerine IŞİD militanlarının kontrolünde olan yerlere attı. Bu pilotlar tecrübesiz Iraklı komutanların yaptığı plan ile malzemeleri yanlış yere gönderdi.'' şeklinde konuştu.

Yaşanan bu durum hakkında Irak Savunma Bakanı da açıklamalarda bulundu. Bakan, pilotların genç ve yeni olduğunu söyleyerek olayı doğruladı. Olayın 19 Eylülde yaşandığı öğrenilirken Huffington Post ise konuyu Pentagona sorarak bilgi almak istedi ancak Pentagon konuyla ilgili herhangi bir yorumda bulunmadı.

IRAK HAVA KUVVETLERİNDE SKANDAL!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

bambus ~ 4 yıl önce
Bi sus yaa bi suuuuuss ....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
.... ~ 4 yıl önce
Her şeyi anlarım ama bu hata gerçekten kabul edilemez adam düşmanına yardım etmiş resmen.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Firansiz hava kuvetleride 2 savas ucagini pilot lariyla beraber Isid e verdi.Ben soyluyorum bu bir nato operasyonu , ana amac buyuk israili kurmak ........

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yorum ~ 4 yıl önce
Dandik Irak ordusundan ne beklenir zaten....silahini, uniformasini, techizatini birakip kacan sozde askerlerden baska ne beklenir? Kendi memleketlerini koruyamayacak kadar beceriksizler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000