24 Aralık 2012, Pazartesi 10:27:27

IPHONE 5 ALARMI!

Atatürk Havalimanı’nda son dönemde kokpit ve kabin ekiplerinin yurtdışından ucuz hediyelik eşya getirmesini engellemek için aramalar sıkılaştırıldı.
  • Türkiye'de, dışarıdaki fiyatın üç katına satılırsa insanların dışarıdan alıp getirmesiden daha doğal ne olabilir. Bunu önlemenin tek yolu; içerideki fiyatları en azından dışarıyla eşit ya da aaaaltına düşürmekle olur
  • TALPA, TASSA, PİLVAK aidat toplamaktan başka bir iş yapar mısınz? Bu arada havayolu şirket yöneticileri personeline neden sahip çıkmaz?
  • Arkadaşlar sakin olun. Tabi ki bal tutan parmağını yalar. Sizin de kabin ekipleri gibi yurtdışına gitme ve yatıya kalma şansınız olsa eminim siz de burada pahalı olan pek çok şeyi oradan daha ucuza almak isteyeceksiniz. Ancak burada dikkat: bu işi ticarete veya kıyakçılığa dökmüş bazı kişiler yüzünden oluyor bütün bu aramalar. Bundan 20 yıl önce de vardı hala da var.. Malesef birkaç açıkgöz yüzünden internet üzerinden bile bazı sitelerden ülkemize satış yapılmıyor. Devlet elbette ki adaletsiz davranıyor vergi konusunda ama halkımız da az değil.. Özetle diyebilirim ki Fernandes, Almeida, Oğuzhan üçlüsü ile Beşiktaşım bu sene şampiyonluğa koşar !
  • devlet de az vergi alsın veya ucuza sattırsın bunları o zaman...türkiye de genel hastalıktır 3 tl ye mal olan bir şeyi 30 tl ye satmak...neden dünyanın en pahalı arabası,benzini,telefonu,elektriği,doğalgazı(1 senede % 78 zam geldi!!!) interneti,pasaportu,harçları burda diye bir allah ın kulu çıkıp da sormuyor veya söylemiyor..biz bu ülkenin müşterisi değil vatandaşıyız ama devletimiz öyle görmüyor yolunacak kaz olarak görüyor bizleri!!! durmak yok rezalete devam sizler de durmayın oy verin bu zihniyete!!!!

Atatürk Havalimanı’nda kokpit ve kabin ekiplerine yönelik aramalar sıkılaştırıldı. Aramaların sıkılaştırılmasının sebebi de yurtdışından ucuza satın alınan elektronik eşya ve bazı ürünlerin girişlerini engellemek olarak ileri sürüldü.

Özellikle Türkiye’deki yüksek fiyatı sebebiyle yurtdışından getirilmesi çok cazip olan Iphone 5 model telefon girişinin önlenmesi için ekiplere yönelik ekstra arama yapıldığı kaydedildi.

Mesul kaptan pilotların, aramaların sıkılaştırılmasından sonra ekibe yönelik, ‘Hediyelik de olsa yurtdışından bir şey getirmeyin’ uyarıları yaptığı kaydedilirken, fazla sayıda getirilen başta sigara olmak üzere diğer ürünlere de el konulduğu öğrenildi.

Bu yıl Atatürk Havalimanı’ndaki uçucu ekiplerin uçağa çıktıkları ve sefer dönüşü geçtikleri kapıya konulan x-ray cihazlarının daha aktif şekilde kullanıldığı kaydedilirken, Türkiye’ye girişi en çok yapılan ürünlerin başında gelen ve yurtdışında 650-700 dolara satılan ancak Türkiye fiyatı 3 bin TL’yi bulan Iphone 5 model telefonlar olduğu bildirildi.

©AirportHaber

IPHONE 5 ALARMI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (50)

XXXXX ~ 5 yıl önce
Türkiye'de, dışarıdaki fiyatın üç katına satılırsa insanların dışarıdan alıp getirmesiden daha doğal ne olabilir. Bunu önlemenin tek yolu; içerideki fiyatları en azından dışarıyla eşit ya da aaaaltına düşürmekle olur

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cpt ~ 5 yıl önce
TALPA, TASSA, PİLVAK aidat toplamaktan başka bir iş yapar mısınz? Bu arada havayolu şirket yöneticileri personeline neden sahip çıkmaz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Reverser Engaged ! ~ 5 yıl önce
Arkadaşlar sakin olun. Tabi ki bal tutan parmağını yalar. Sizin de kabin ekipleri gibi yurtdışına gitme ve yatıya kalma şansınız olsa eminim siz de burada pahalı olan pek çok şeyi oradan daha ucuza almak isteyeceksiniz. Ancak burada dikkat: bu işi ticarete veya kıyakçılığa dökmüş bazı kişiler yüzünden oluyor bütün bu aramalar. Bundan 20 yıl önce de vardı hala da var.. Malesef birkaç açıkgöz yüzünden internet üzerinden bile bazı sitelerden ülkemize satış yapılmıyor. Devlet elbette ki adaletsiz davranıyor vergi konusunda ama halkımız da az değil.. Özetle diyebilirim ki Fernandes, Almeida, Oğuzhan üçlüsü ile Beşiktaşım bu sene şampiyonluğa koşar !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
müşteri değiliz!! ~ 5 yıl önce
devlet de az vergi alsın veya ucuza sattırsın bunları o zaman...türkiye de genel hastalıktır 3 tl ye mal olan bir şeyi 30 tl ye satmak...neden dünyanın en pahalı arabası,benzini,telefonu,elektriği,doğalgazı(1 senede % 78 zam geldi!!!) interneti,pasaportu,harçları burda diye bir allah ın kulu çıkıp da sormuyor veya söylemiyor..biz bu ülkenin müşterisi değil vatandaşıyız ama devletimiz öyle görmüyor yolunacak kaz olarak görüyor bizleri!!! durmak yok rezalete devam sizler de durmayın oy verin bu zihniyete!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cz ~ 5 yıl önce
bu arkadaşımız bu işi bıraksın maaşını ben vereyim ne olur.Bu kadar cahil değiliz,senin yüzünden hepimiz aynı görünüyoruz.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000