17 Mart 2015, Salı 09:20:19

İNSANSIZ HAVA ARAÇLARINA DAİR HERŞEY...

Dünyanın her yerinde ilgi çeken insansız hava araçlarına profesyonel bir el değdi. İlk kez Türkçe bir kitap raflardaki yerini aldı.
  • Kitabı en kısa zamanda sipariş vereceğim. Bunun gibi daha çok iha mevzuatlarına değinen başka kitaplar varmı acaba bildiğiniz? Ben bulamadım maalesef, fakat okul için çok lazım, umarım yardımcı olursunuz.
  • Kitap bu konuda yazılmış ilk kitap olmanın yanında ilgililer için kaynak olarak kullanılabilecek bir kitap. Günümüzde İHA lar konusunda en önde olan ülkelerin bile ,bu sistemleri organik yapılarına dahil ederken yaşadıkları sıkıntılardan ,bu sistemlere yeni yeni ilgi duyan ülkelerin çıkartması gereken dersler var kitabın içinde. Özellikle bu konuda karar verici makamların kesinlikle okuması gereken bir kitap. Aksi takdirde bu sistemleri de takibimiz 30 yıl geriden olacaktır. Kitap dikkatlice incelenirse yakın tarihte bildiğimiz birçok savaşta, adı hiç telaffuz edilmemiş, fakat yaptığı görevlerle birçok insanlı uçak ve insan kaybını önleyen, savaşın gidişatına stratejik katkı sağlamış olan sistemler olduğu görülecektir. Sistemlerin stratejik önemini, ABD nin milyarlarca dolarlık pazar payı olmasına rağmen, birkaç stratejik ortağı (İngiltere gibi) hariç, 20 yıldır kimseye satmamasından da anlaşılabilir. Teşekkürler Ahmet KULE, eline sağlık.
  • Yazarı tanıdığımdan çok kaliteli bir çalışma olacağını tahmin etmek zor değil, ilgililer mutlaka göz atmalı
  • yorumumda ilgili ve ile kelimelerini yer değiştirir misiniz? (ile ilgili) olması lazım. :) selamlar..

Dünyanın her yerinde ilgi çeken insansız hava araçlarına profesyonel bir el değdi. İlk kez Türkçe bir kitap raflardaki yerini aldı.

Güvenlik güçleri başta olmak üzere dünyada hemen hemen herkesin sahip olabildiği hava araçlarıyla ilgili Pilot 2. Sınıf Emniyet Müdürü Ahmet Kule, bir kitap yazdı. İnsansız hava aracı sistemleri-Dünü Bugünü’  adlı bir kitap hazırlayan Kule, bilinmeyenlere değindi.

Güncel hayatın bir parçası olma yolunda hızla ilerleyen ve teknolojik olarak her geçen gün biraz daha gelişmişiyle karlılaştığımız insansız hava araçları, hem merak hem de ilgi uyandırıyor. İşte söz konusu sistemlerle ilgili kimler neler hazırlıyor, bu işin perde arkasında neler var; Ahmet Kule bunu araştırdı.

Bu alanda Türkçe yazılan ilk kitap olma özelliğini taşıyan ‘İnsansız hava aracı sistemleri-Dünü Bugünü’ adlı eseri piyasaya süren Kule, çalışmalardan haberdar etmek ve katkı sağlamak amacını güdüyor.


 

İNSANSIZ HAVA ARAÇLARINA DAİR HERŞEY...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

S.B. ~ 3 yıl önce
Kitabı en kısa zamanda sipariş vereceğim. Bunun gibi daha çok iha mevzuatlarına değinen başka kitaplar varmı acaba bildiğiniz? Ben bulamadım maalesef, fakat okul için çok lazım, umarım yardımcı olursunuz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
olgun ~ 3 yıl önce
Kitap bu konuda yazılmış ilk kitap olmanın yanında ilgililer için kaynak olarak kullanılabilecek bir kitap. Günümüzde İHA lar konusunda en önde olan ülkelerin bile ,bu sistemleri organik yapılarına dahil ederken yaşadıkları sıkıntılardan ,bu sistemlere yeni yeni ilgi duyan ülkelerin çıkartması gereken dersler var kitabın içinde. Özellikle bu konuda karar verici makamların kesinlikle okuması gereken bir kitap. Aksi takdirde bu sistemleri de takibimiz 30 yıl geriden olacaktır. Kitap dikkatlice incelenirse yakın tarihte bildiğimiz birçok savaşta, adı hiç telaffuz edilmemiş, fakat yaptığı görevlerle birçok insanlı uçak ve insan kaybını önleyen, savaşın gidişatına stratejik katkı sağlamış olan sistemler olduğu görülecektir. Sistemlerin stratejik önemini, ABD nin milyarlarca dolarlık pazar payı olmasına rağmen, birkaç stratejik ortağı (İngiltere gibi) hariç, 20 yıldır kimseye satmamasından da anlaşılabilir. Teşekkürler Ahmet KULE, eline sağlık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Plt İst. ~ 3 yıl önce
Yazarı tanıdığımdan çok kaliteli bir çalışma olacağını tahmin etmek zor değil, ilgililer mutlaka göz atmalı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mahmut ~ 3 yıl önce
yorumumda ilgili ve ile kelimelerini yer değiştirir misiniz? (ile ilgili) olması lazım. :) selamlar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000