01 Ekim 2009, Perşembe 07:39:56

İnsansız hava aracının sırrı çözüldü

Sinop'un Erfelek ilçesinde düşen insansız hava aracının kime ait olduğu ve neden düştüğü konusunda ilk bilgiler geldi...
  • İfadeleriniz takdire şayan olup sizi bu anlayışınızdan dolayı tebrik ediyorum.Bu kötüleme ve kendimizi aşağılama anlayışından millet olarak vazgeçmedikçe Sevgili Ata'mızın tabiriyle muassır medeniyetler seviyesine ulaşmamız mümkün değil.1002 kere de düşse 1003 bile denenmelidir.Muhtaçlıktan kurtulduğumuz gün Avrupadan-USA dan kurtulduğumuz gün olacak ve bizi karıştırıp durmaktanda vazgeçecekler diye umarım.
  • Bu vatan için çalışan herkesin arkasındayız ama vestelci resmen küfür etmiş. ayrıca ister inan ister inanma ben zaten savunma sanayiine destek olan bir firmadayım. uçurtma yasımız coktaaan gecti. Tek sözüm su ki misafir koduyla kimsenin anasını babasını da işe karıstırmak, klavyenin arkasına saklanıp yazmak nedir? sizlerin takdirine bırakıyorum.
  • Siz 3 sopa ile uçurtma uçurmaya çalışırken bu adamlar gece gündüz çalışıp, yabancıların intikamları altında iş yapmaya çalıştışlar. emeğe ve bilgiye saygılı olalım. Bu insanların arkasında olalım, belki bir gün sizde o uçurtmaları gelişltirdiğinizde sizin de arkanızda oluruz ama bu konu sizin çayınızı içerken dalga olsun diye şuraya yazı yazmaya benzemez. Vestelci demişki konu herhangi marka değil konu yurtdaşının yaptığı işe saygılı olmak dalga geçmek değil. ianamaj ve hayal başlangıçdır
  • Türk malını kötüleyen yok çok kaliteli Türk malları da var Arçelik gibi. 3 milyar üzeri buzdolabı ve tv ye para verip tv 5 kez arıza yaparsa, üsküdar tüketici hakları derneği raporları ve bir klasör arıza raporuna ragmen yöneticilerin pişkin pişkin konusan bir firmanın da senin gibi yalakalığını yapamam. Ayrıca tüketici şikayeti sitelerine girin bakalım hangi şirketin şikayetleri en çok? yazdığın küfürlü imalara ise seviyene inip cevap bile vermeyecegim

Milli Savunma Bakanlığı, ilk uçuş denemesi sırasında düşen insansın hava aracı ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

Uçağın olağan çalışmalar kapsamında dün sabah itibariyle gerçekleştirilen ilk uçuş esnasında meydana gelen teknik bazı aksaklıklar nedeniyle düştüğünü bildirdi.

Milli Savunma Bakanlığı Genel Sekreterliği, İnsansız Hava Aracı Projesi çerçevesinde deneme uçuşu yapan hava aracının, ''Teknik bazı aksaklıklar'' nedeniyle düştüğünü bildirdi.

Milli Savunma Bakanlığı Genel Sekreterliğinden yapılan yazılı açıklamada, ''Taktik (Geliştirme) İnsansız Hava Aracı Projesi''nin Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyaçları doğrultusunda başlatıldığı, gelinen aşamada ihalede yer alan firmalardan ilkinin 28 Eylül-2 Ekim tarihleri arasında Sinop'ta fiili uçuşlu gösterim (demo) yapmak üzere davet edildiği ifade edildi.

Açıklamada, ''Yapılan olağan çalışmalar sırasında, bu sabah itibariyle gerçekleştirilen ilk uçuş esnasında meydana gelen teknik bazı aksaklıklar nedeniyle uçak düşmüştür. Proje ile ilgili faaliyetler (testler vb.) yedek uçakla devam etmektedir'' denildi.

Sinop'un Erfelek ilçesinde enkazı bulunan insansız hava aracının, Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyaçları doğrultusunda başlatılan Taktik Geliştirme İnsansız Hava Aracı Projesi kapsamında ihaleye katılan firmalardan birine ait olduğu ve deneme uçuşu yaparken düştüğü öğrenildi.

TSK'nın Taktik Geliştirme İnsansız Hava Aracı Projesine katılan firmalardan ilkinin 28 Eylül - 2 Ekim tarihleri arasında deneme uçuşları yapmak üzere Sinop'a davet edildiğini, sabah saatlerinde yapılan olağan çalışmalar sırasında, ilk uçuşunu gerçekleştiren insansız hava aracının teknik bazı aksaklıklar nedeniyle düştüğünü bildirdiler.

Yetkililer, söz konusu projeyle ilgili faaliyetler ve test uçuşlarının yedek uçakla devam ettiğini kaydettiler.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin İhtiyacı olan keşif, gözetleme ve istihbarat faaliyetlerinde kullanılacak insansız hava aracı ihtiyacının karşılanması amacıyla başlatılan projeye, Kalekalıp /Baykar Makina ve Vestel Savunma Sanayii teklif vermişti.

İnsansız hava aracının sırrı çözüldü

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 9 yıl önce
İfadeleriniz takdire şayan olup sizi bu anlayışınızdan dolayı tebrik ediyorum.Bu kötüleme ve kendimizi aşağılama anlayışından millet olarak vazgeçmedikçe Sevgili Ata'mızın tabiriyle muassır medeniyetler seviyesine ulaşmamız mümkün değil.1002 kere de düşse 1003 bile denenmelidir.Muhtaçlıktan kurtulduğumuz gün Avrupadan-USA dan kurtulduğumuz gün olacak ve bizi karıştırıp durmaktanda vazgeçecekler diye umarım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Bu vatan için çalışan herkesin arkasındayız ama vestelci resmen küfür etmiş. ayrıca ister inan ister inanma ben zaten savunma sanayiine destek olan bir firmadayım. uçurtma yasımız coktaaan gecti. Tek sözüm su ki misafir koduyla kimsenin anasını babasını da işe karıstırmak, klavyenin arkasına saklanıp yazmak nedir? sizlerin takdirine bırakıyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Siz 3 sopa ile uçurtma uçurmaya çalışırken bu adamlar gece gündüz çalışıp, yabancıların intikamları altında iş yapmaya çalıştışlar. emeğe ve bilgiye saygılı olalım. Bu insanların arkasında olalım, belki bir gün sizde o uçurtmaları gelişltirdiğinizde sizin de arkanızda oluruz ama bu konu sizin çayınızı içerken dalga olsun diye şuraya yazı yazmaya benzemez. Vestelci demişki konu herhangi marka değil konu yurtdaşının yaptığı işe saygılı olmak dalga geçmek değil. ianamaj ve hayal başlangıçdır

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Türk malını kötüleyen yok çok kaliteli Türk malları da var Arçelik gibi. 3 milyar üzeri buzdolabı ve tv ye para verip tv 5 kez arıza yaparsa, üsküdar tüketici hakları derneği raporları ve bir klasör arıza raporuna ragmen yöneticilerin pişkin pişkin konusan bir firmanın da senin gibi yalakalığını yapamam. Ayrıca tüketici şikayeti sitelerine girin bakalım hangi şirketin şikayetleri en çok? yazdığın küfürlü imalara ise seviyene inip cevap bile vermeyecegim

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000