15 Haziran 2014, Pazar 17:15:38

İNSANSIZ BAYRAKTAR REKOR KIRDI!

Kale-Baykar tarafından geliştirilen Bayraktar Taktik İnsansız Hava Aracı (İHA), Türkiye irtifa rekoru kırdı...
  • Tersine muhendislik kopya diyen zavalli sende zerre miktar vatan millet sevgisi olsa utanirsin boylesine onemli bir basariya imza atmis bir projeye abuk subuk ithamlarda bulunmaktan, hangi ultralight ucagi bu irtifalara cikiyormus anlat ogreneleim, hangisinde uc yedekli ucus kontrol sistemi ve tam otomatik ucus kabiliyeti var, goster bir video da gorelim bakalim zavalli insan...
  • Emegi gecen herkese binlerce tesekkur..Sag olun, var olun...
  • Haydi millet biraz daha gayret. Yolumuz uzun ama daha berrak. Devletin azami desteğini bekliyoruz. Birgün easa faa ye güle güle diyeceğiz inşallah(çocuklarımız)
  • Helal :)

Kale-Baykar tarafından geliştirilen Bayraktar Taktik İnsansız Hava Aracı (İHA), Türkiye irtifa rekoru kırdı! İşte o uçuş!

Bayraktar, 14 Haziran'da yaptığı test uçuş sırasında İHA'lar arasında Türkiye rekoruna imza attı. Keşan'daki test merkezinden havalanan Taktik-İHA sınıfındaki pilotsuz uçak, toplam 6 buçuk saat süren test uçuşu sırasında 27 bin 30 feet yani 8 bin 238 metreye çıkma başarısı gösterdi.

TÜRKİYE REKORUNU KIRDI

Halen test aşamasında olan Bayraktar'ın bin önceki rekoru ise 24 bin 60 feet (7 bin 333 metre) idi. Savunma Sanayi Müsteşarlığı (SSM) ile yapılan sözleşmeye göre, Bayraktar'ın 18 bin feet'ten uçması yeterli.

Yaklaşık 2 aylık test sürecini tamamlayacak olan Bayraktar, daha sonra teslimat aşamasına geçecek. Yıl sonuna kadar Kale-Bayraktar Taktik İHA sınıfındaki araçların teslimatını tamamlayacak.

İNSANSIZ BAYRAKTAR REKOR KIRDI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

Ipadden ~ 4 yıl önce
Tersine muhendislik kopya diyen zavalli sende zerre miktar vatan millet sevgisi olsa utanirsin boylesine onemli bir basariya imza atmis bir projeye abuk subuk ithamlarda bulunmaktan, hangi ultralight ucagi bu irtifalara cikiyormus anlat ogreneleim, hangisinde uc yedekli ucus kontrol sistemi ve tam otomatik ucus kabiliyeti var, goster bir video da gorelim bakalim zavalli insan...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Helal Olsun ~ 4 yıl önce
Emegi gecen herkese binlerce tesekkur..Sag olun, var olun...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Haydi millet biraz daha gayret. Yolumuz uzun ama daha berrak. Devletin azami desteğini bekliyoruz. Birgün easa faa ye güle güle diyeceğiz inşallah(çocuklarımız)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Helal :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000