18 Nisan 2012, Çarşamba 17:00:14

İNSANİ YARDIM TAŞIMACILIĞI TARTIŞILDI

Afganistan Hava Kargo ve Lojistik Konferansı 17–18 Nisan 2012 tarihlerinde Sheraton Ataköy Otel’de gerçekleştirildi. Konferans kapsamında, myCARGO (ACT Havayolları) CEO’su Yavuz Çizmeci, “İnsani Yardım Taşımacılığı” konusunda bir sunum yaptı...
17–18 Nisan 2012 tarihlerinde gerçekleştirilen ve dünyanın birçok ülkesinden; Afganistan Ulaştırma Bakan Yardımcısı, Dünya Gıda Programı, İslami Yardım Programı, İnsani Yardım Lojistik Birliği, Birleşmiş Milletler Yardım Teşkilatı ve NATO Stratejik Uçuş Koordinasyon Merkezi, sivil havacılık otoritelerinin katıldığı Hava Kargo ve Lojistik Konferansı İstanbul Ataköy Sheraton Otel’de yapıldı. Her yıl düzenlenen konferansta bu yıl, “İnsanı Yardım Taşımacılığı” da tartışıldı. 
 
myCARGO (ACT Havayolları) CEO’su Yavuz Çizmeci’nin “insani yardım taşımacılığı” konusunda yaptığı sunumda: “İnsani yardım taşımacılığı, yoksul bölgeler olan Afrika ve Orta Amerika başta olmak üzere, savaştan mağdur olan Afganistan ve diğer ülkelerde etkin kullanılıyor. Zelzele, sel felaketleri, salgın hastalık ve mülteci kampları insani yardımın acilen ve dakik olarak gerçekleştirilmesini gerektiren ani ve beklenmedik olaylar. Sektör yaklaşık 200 milyon dolarlık bir bütçeye sahip.

Sektörün gelişimi için hükümetler ve uluslar arası kuruluşlar mümkünse lokal ve bölgesel havayollarını  tercih etmeli. myCARGO (ACT Havayolları) olarak biz elimizdeki mevcut zengin uçak filomuz ile bu göreve talibiz. Uluslararası bütün standartlara sahip şirketimiz, bu görevi gerçekleştirebilecek güce sahip. myCARGO (ACT Havayolları), 2006 yılından günümüze kadar sadece Afganistan’a 2285 uçuş gerçekleştirdi. Bu rakam bu alanda bölgedeki etkinliğimizi gösteriyor.” dedi. myCARGO, filosunda bulunan bölgenin en büyük kargo uçağı Boeing 747–400 ile birlikte toplam 8 uçakla Türkiye’nin en büyük kargo şirketlerinden biri konumunda.
 
İki gün süren ve yeni yatırım fırsatlarının tartışıldığı konferansın ilk gününde “Havaalanları ve Altyapı Çalışmaları, NATO Tarafından Belirlenen Havayolu Koordinasyonu ve Pazar Trendleri” konularında katılımcılar sunumlarını yaptı. Konferans’ın ikinci gününde ise, “Ticari Kargo Pazarı ile İnsanı Yardım Taşımacılığı” tartışıldı.  
İNSANİ YARDIM TAŞIMACILIĞI TARTIŞILDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000