26 Eylül 2012, Çarşamba 08:43:46

"İNŞALLAH TÜRK UÇAKLARINI VURACAĞIZ!"

Irak Parlamentosu, Türkiye'nin savaş uçaklarıyla Irak topraklarında gerçekleştirdiği PKK harekatlarına sert çıktı.
  • yavaş gel peşmerge ırak ordusu yavaş...
  • Saddam oldugu zaman Irakin 650 savas uçagi vardi ve bir Mirage F1 uçagi bir THK F100 uçagini füzeyle düsürmüstü. Bugün Irak hava kuvvetlerinde Savas uçagi sayisi ise SIFIR. Irak Irana böyle yaklasirsa Obama söz verdigi 30 F16 uçagini Iraka vermez ve Irak kalitesiz pervaneli uçaklari ile bir Transall bile vuramaz.
  • Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.
  • Bu hükumet olduğu sürece hem jetlerimizi hemde askerimizi vurarlar... Bunda zaten hiç şüphemiz yok.

 

Irak Parlamentosu Güvenlik Komitesi Başkan Yardımcısı İskender Vitvit, Türkiye'nin Kandil'i bombalarken Irak hava sahasını ihlal etmesine sert tepki gösterdi. New York Times Gazetesi'ne konuşan İskender Vitvit, "Türkiye'nin Irak topraklarında PKK'yı hedef aldığı saldırılara karşı ordumuz hazırlanacak. Allah'ın izniyle bu uçakları düşürmek için Irak'ı silahlandıracağız" dedi.

RUSYA'DAN SİLAH

Suriye'deki krizin Irak'ı İran'a yaklaştırdığı belirtilen haberde Türkiye'nin Kandil'de PKK merkezlerini hedef alması da ele alındı.

Gazeteye konuşan Amerikan ordusunun Irak'taki gücünden sorumlu Tuğgeneral Robert L. Caslen Jr. "Irak hava sahasını kontrol edecek güçte olmadığını kabul ediyor ve bu konuda çok hassas. Türk jetleri Kürt hedefleri vurmak için Irak hava sahasına her girdiğinde bunu görüyor, biliyorlar ve bu güçlerine gidiyor" diye konuştu. Bu arada Irak yönetiminin, Rusya'dan hızlı bir şekilde teslim edilecek hava savunma sistemlerini satın almak için müzakerelerde bulunduğu da belirtildi. (Milliyet)

"İNŞALLAH TÜRK UÇAKLARINI VURACAĞIZ!"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

yasas ~ 6 yıl önce
yavaş gel peşmerge ırak ordusu yavaş...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
IRAK AIR FORCE ~ 6 yıl önce
Saddam oldugu zaman Irakin 650 savas uçagi vardi ve bir Mirage F1 uçagi bir THK F100 uçagini füzeyle düsürmüstü. Bugün Irak hava kuvvetlerinde Savas uçagi sayisi ise SIFIR. Irak Irana böyle yaklasirsa Obama söz verdigi 30 F16 uçagini Iraka vermez ve Irak kalitesiz pervaneli uçaklari ile bir Transall bile vuramaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
anonymous ~ 6 yıl önce
Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mehmet Duran ~ 6 yıl önce
Bu hükumet olduğu sürece hem jetlerimizi hemde askerimizi vurarlar... Bunda zaten hiç şüphemiz yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000