07 Ocak 2017, Cumartesi 09:43:44

İnişe geçen uçağa drone çarptı

Mozambikli havayolu şirketi LAM Havayolları'nın (Linhas Aéreas de Moçambique) Maputo-Tete seferini yapan uçağına drone çarptı.
  • Kedidir kedi.
  • Capan cisim ne ise fena carpmis allah korumus motorlara denk gelseydi cok onemli seyler olurdu. Motor kuslari emiyor yakiyor bu cisim oyle degil , cokdaha telikeli, basarilar dilerim.
  • Bu kosede dogru durust yazarsaniz yazin , yoksa bilgisiz ve lavbali istemiyorum yorumcunun yazdigi na bakin ucak kuslara zarar veriyor ,yaziyor su halde ucaklari tamamen kadiralim ucurmiyalim. Bunu demek istiyorsun , bu sakada olsa bilmiyen vatandas, bunu boyle dusunur , demeki seninde havacilikla alakan yok. Fazla konusma gelirim, hhaaaa
  • Yine seneple değil sonuçla uğraşmışsınız. Uçak kuşlara zararlıdır ve kesinlikle yasaklanmaludır o zaman.

Mozambikli havayolu LAM Havayolları'nın (Linhas Aéreas de Moçambique) Maputo-Tete seferinde uçağa drone çarptığı iddia edildi.

LAM Havayolları'nın Mozambik'in başkenti Maputo'dan 80 yolcusu ve 6 mürettebatıyla hareket eden Boeing B737-700 tipi uçağı, Tete'ye gitmek üzere havalandı.

Uçak Tete'deki Chingozi Havalimanı'na iniş için alçalmaya başladığı sırada uçuş ekibi bir ses duydu. Uçağa kuş çarpmış olabileceğinden şüphelenen ekip, sorunsuz bir şekilde iniş gerçekleştirdi. 

İniş sonrası yapılan kontrollerde kuş çarpmasına dair bir ize rastlanmadı ancak, uçağın brun kısmında yırtıklar meydana geldiği görüldü. Yerel medyada yer alan haberlerde ise uçağa insansız hava aracı (drone) çarptığına dair iddialar gündeme geldi.

İşte uçakta meydana gelen hasar;İnişe geçen uçağa drone çarptı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Drone değil ~ 2 yıl önce
Kedidir kedi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gercek ~ 2 yıl önce
Capan cisim ne ise fena carpmis allah korumus motorlara denk gelseydi cok onemli seyler olurdu. Motor kuslari emiyor yakiyor bu cisim oyle degil , cokdaha telikeli, basarilar dilerim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cin sedi ~ 2 yıl önce
Bu kosede dogru durust yazarsaniz yazin , yoksa bilgisiz ve lavbali istemiyorum yorumcunun yazdigi na bakin ucak kuslara zarar veriyor ,yaziyor su halde ucaklari tamamen kadiralim ucurmiyalim. Bunu demek istiyorsun , bu sakada olsa bilmiyen vatandas, bunu boyle dusunur , demeki seninde havacilikla alakan yok. Fazla konusma gelirim, hhaaaa

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yine ~ 2 yıl önce
Yine seneple değil sonuçla uğraşmışsınız. Uçak kuşlara zararlıdır ve kesinlikle yasaklanmaludır o zaman.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000