21 Nisan 2014, Pazartesi 10:16:32

İNİŞ TAKIMLARINDA MUCİZE UÇUŞ

Yolcu uçağının iniş takımlarına saklanan bir genç mucizevi şekilde hayatta kalmayı başardı.
  • Aman Ryanair duymasin...oralarada yolcu yerlestirirler !!! Ama Amerikadaki hava alanlarinin güvenliginede diyecek yok yaaaaaniiii !!!!!
  • Ucagin tekerleklerinin ve frenlerinin verdigi isiyi unutmayin. Fakat bu isi kaynaginin 5.5 saat dayanmasi mumkun mu?
  • İnsan değil tek hücreli amip falan heralde bu çocuk .. :)
  • Uçak eğer A340 ise Center Landing Gearın üstünde boşlukda yatarak gidip gelmiş olabilir yada uçak a310 ise air condition bayda sıcakda gitmiş olabilir. aklımada başka senaryo gelmio :))) basınç olayını nasıl çözmüş muamma :)

ABD'de California'dan Hawaii'ye giden uçağın iniş takımlarına saklanan 16 yaşındaki bir genç, mucize eseri hayatta kaldı.

Federal Soruşturma Bürosu'nun (FBI) Honolulu'daki Sözcüsü Tim Simon, 11 bin 500 metre yükseklikteki dondurucu hava ve oksijen azlığına karşın hayatta kalan gencin uçak Maui Havalimanı'na inince aşağı atlayıp bilinçsizce pistte dolaşırken yetkililer tarafından bulunduğunu açıkladı.

SAĞ KALAN GÖRÜLMEDİ!

Gencin yaklaşık 5,5 saat süren uçuşta yaşamını yitirmemesini "büyük şans" olarak niteleyen Simon, daha önce tekerlek yuvasına saklananlardan hiçbirinin bu kadar uzun bir uçuştan sağ çıkamadığını belirttti.

FBI yetkilileri tarafından sorgulanan genç, anne babasıyla tartıştıktan sonra evden kaçtığını ve San Jose Havalimanı'nda çitlerden atlayıp Hawaii'ye giden uçağa saklandığını söyledi.

Basınç, aşırı soğuk ve havasızlık nedeniyle bilincini yitiren gencin, uçuşu hatırlamadığı belirlendi. Genç, çocuk koruma yetkililerine teslim edildi.

İNİŞ TAKIMLARINDA MUCİZE UÇUŞ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

KOCUM BENIM ~ 4 yıl önce
Aman Ryanair duymasin...oralarada yolcu yerlestirirler !!! Ama Amerikadaki hava alanlarinin güvenliginede diyecek yok yaaaaaniiii !!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tekerler/frenler ~ 4 yıl önce
Ucagin tekerleklerinin ve frenlerinin verdigi isiyi unutmayin. Fakat bu isi kaynaginin 5.5 saat dayanmasi mumkun mu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tekerlek ~ 4 yıl önce
Lastikler ısı vermez, break unit'ler ısı verir, dolayısıyla kalkışta fren kullanılmadığı için, sıcaklık falan olmaz. inişteki frenin den çıkacak sıcaklğında, kimseye faydası olmaz. düzmece haber.
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
İnsan değil tek hücreli amip falan heralde bu çocuk .. :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
340 CLG A310 A/C Bay ~ 4 yıl önce
Uçak eğer A340 ise Center Landing Gearın üstünde boşlukda yatarak gidip gelmiş olabilir yada uçak a310 ise air condition bayda sıcakda gitmiş olabilir. aklımada başka senaryo gelmio :))) basınç olayını nasıl çözmüş muamma :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ucak ~ 4 yıl önce
Ucak 767.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000