10 Ağustos 2017, Perşembe 08:28:49

İngiltere'den gelen turist sayısı dibe vurdu!

Turizmde Rusya ve Almanya konuşulurken 3. Büyük pazar İngiltere konuşulmuyor. Oysa bu pazarda uğranan kayıp tahmin edilenin üzerinde.
  • Bodrum havaalaninda ezan Allahu ekber okutursan tabii ki gelmezler.
  • İngiliz bu ülkeye kargaşa getirmiştir. Getirdiğinden fazla götürür. Biz bize yeteriz büyük ulkeyiz biz.
  • Didim sezonu boş geçiriyor, daha önce ingilizlerle dolan barlar sinek avlıyor. Kış aylarında kalan sayısıda çok azaldı.
  • Bize en çok gelir getiren paralı ve harcamayı seven Alman,İngiliz ve avrupalı turist sayısı çok düştü bunu kimse inkar edemez. Fransa'da turizm şirketleri ülkemizi destinasyonlarından çıkardı. Bize gelmeyenler Yunanistan'a gidiyor hem ucuz hem kaliteli diye. Biz Türkler bile Yunanistan'a akın akın gidiyoruz niye çünkü herşey bize kıyasla çok ucuz,verilen paranın karşılığı kat kat alınıyor,kaliteli insanlar turizmde çalışıyor,kazıklanma derdi yok da ondan ne acı ki. 6 kişi içki dahil,balık,ahtapot,kalamar vs yiyor 80-90 euro maksimum hesap ödüyor,aynı şeyleri aynı porsiyonlarla burada yiyemeyiz maalesef. Turizmde umudumuzu ucuzcu ruslarla gayri medeni araplara bağladık, Yunanlı gözü gibi bakarken biz doğamızı,denizlerimizi,balıkları herşeyi mahfettik Allah hayır etsin.

Turizmde Rusya ve Almanya konuşulurken 3. Büyük pazar İngiltere konuşulmuyor. Oysa bu pazarda uğranan kayıp tahmin edilenin üzerinde.

İngiltere Ulusal İstatistik Ofisi (ONS)'nin yaptığı bir araştırma, Türkiye'nin İngiltere pazarında uğradığı kaybı ortaya koydu.

1996 yılı ile 2016 yılının karşılaştırıldığı araştırmaya göre, Türkiye pazarda 20 yıl önce ulaştığı rakamların bile gerisine düşmüş.

ONS araştırmasına göre 20 yılda en büyük kaybı yaşayan ülke Türkiye oldu. 1996’da İngiltere’den Türkiye’ye tatil amaçlı seyahat sayısı 954 bin iken bu sayı 2016’da 730 bine düştü.

ONS araştırmasında İngilizlerin daha fazla seyahat gerçekleştirdiği ancak seyahat sürelerinin önemli oranda kısaldığı belirtiliyor.
Araştırmaya göre İngiltere’de 1996 yılında 27 milyon olan yurt dışı seyahat sayısı 2016’da 45 milyona yükseldi. Bu dönemde İngiltere’nin nüfusu yüzde 12 oranında artarken seyahat sayısı yüzde 66 arttı

Araştırmaya göre, destinasyon tercihlerinde ise önemli bir değişiklik yaşanmadı. İspanya, İngilizlerin favori destinasyonu olmaya devam etti ve İngiliz vatandaşlarının bir yılda İspanya’ya düzenlediği tatil sayısı 1996 yılına kıyasla yüzde 87’lik artışla 6.9 milyondan 12.9 milyona ulaştı.

Aynı dönemde İngilizlerin en popüler ikinci destinasyonu olma özelliğini koruyan Fransa’ya yapılan seyahatler ise 6.1 milyondan 5.6 milyona geriledi.

İngiltere'den gelen turist sayısı dibe vurdu!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

b727 2F2 ~ 11 ay önce
Bodrum havaalaninda ezan Allahu ekber okutursan tabii ki gelmezler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hadii ~ 11 ay önce
Ezana tahammülü olmayan gelmesin.madem dinde özgürlük var ne alaka cahil
Gelmesin istemez ~ 11 ay önce
İngiliz bu ülkeye kargaşa getirmiştir. Getirdiğinden fazla götürür. Biz bize yeteriz büyük ulkeyiz biz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İngiliz kalmadı ~ 11 ay önce
Didim sezonu boş geçiriyor, daha önce ingilizlerle dolan barlar sinek avlıyor. Kış aylarında kalan sayısıda çok azaldı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bu kafayla işimiz çok zor ~ 11 ay önce
Bize en çok gelir getiren paralı ve harcamayı seven Alman,İngiliz ve avrupalı turist sayısı çok düştü bunu kimse inkar edemez. Fransa'da turizm şirketleri ülkemizi destinasyonlarından çıkardı. Bize gelmeyenler Yunanistan'a gidiyor hem ucuz hem kaliteli diye. Biz Türkler bile Yunanistan'a akın akın gidiyoruz niye çünkü herşey bize kıyasla çok ucuz,verilen paranın karşılığı kat kat alınıyor,kaliteli insanlar turizmde çalışıyor,kazıklanma derdi yok da ondan ne acı ki. 6 kişi içki dahil,balık,ahtapot,kalamar vs yiyor 80-90 euro maksimum hesap ödüyor,aynı şeyleri aynı porsiyonlarla burada yiyemeyiz maalesef. Turizmde umudumuzu ucuzcu ruslarla gayri medeni araplara bağladık, Yunanlı gözü gibi bakarken biz doğamızı,denizlerimizi,balıkları herşeyi mahfettik Allah hayır etsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000