27 Şubat 2015, Cuma 19:20:33

İNGİLİZLER THY'Yİ HAKSIZ YERE SUÇLUYOR

İngiltere, 15 ve 16 yaşlarında iki kızın Türkiye'ye gelmesinde ihmali olduğu gerekçesiyle Türk Hava Yolları'nı suçlarken, İngiliz havayolu şirketlerinin refakatsiz yolcu kriterleri de THY'nin haksız yere suçlandığını ortaya koydu. İşte ayrıntılar...
  • Yani, kendilerinde arasınlar !
  • Büyük harfle yazarak nasıl bir karanlık zihniyete sahip olduğunu açıkça ortaya koymak hayret verici bir durum. Hatta Türkçenin de katledildiği ortada. Aslında ne kadar acınacak durumda olduğumuzun açık bir göstergesi. Bu zihniyetin seçtiği kişiler ülkeyi yönetmeye çalışıyor. Ama geldiğimiz durum ortada. Çok acı verici çok
  • TURKIYENIN RTERDOGANI. MITI. DAVUTOGLU. THY. 3.HAVALIMANI. YÜKSELEN 3.KOPRUSU. BIRILERINE BATIYOR. GALIBA
  • AMAÇ RTE. AMAÇ CIHANSUMUL DEVLET AMAÇ THY I YIPRATMAK. AMAÇ DEZENFORMASYON SOMURGECI. SAKSONLAR

IŞİD'E katılmak üzere Türkiye üzerinden Suriye'ye geçmek için İngiltere'deki Gatwick Havaalanı'ndan THY'ye ait uçakla İstanbul'a uçan 15 ve 16 yaşlarındaki kızların seyahatlerine ilişkin tartışmalar devam ediyor.

İngiltere Başbakanı Cameron'ın da THY'yi suçladığı olaya ilişkin bugün milli havayolu şirketinden bir açıklama yapılarak, "12 – 18 yaş aralığındaki genç yolcuların, Uluslararası Hava Taşımacıları Birliği (IATA) kuralları çerçevesinde yalnız seyahat etmelerine imkân sağlamaktadır" denildi.

Yolcuların seyahati ile ilgili yasal herhangi bir sıkıntı olmadığı ve kurallar çerçevesinde uçuşların gerçekleştirildiği vurgulanırken gözler İngiliz havayolu şirketlerinin uyguladığı kurallara çevrildi.

İşte THY'yi suçlayan İngilizlerin ve İrlandalı şirketlerin uyguladığı refakatsiz yolcu kuralları: 

Aer Lingus, 12 yaşın altındaki yolcuların tek başlarına uçuş rezervasyonlarını kabul etmiyor. 16 yaş ve üzeri tek başına seyahat edebiliyor.

Ryanair, 16 yaşın altındaki yolcuları tek başına taşımıyor. 16 yaşından büyük biri ile seyahatine imkan tanıyor.

Thomas Cook, 14 yaş ve üzerinde yolcuların tek başına seyahatine olanak tanıyor.14-15 yaş aralığındaki yolcu bir form doldurarak uçağa alınıyor.

Jet2, 14 yaşın altındaki yolcular sadece 16 yaş ve üzerinde biri ile birlikteyse uçabiliyor.

Monarch Airlines, 16 yaş ve üzerinde yolcuların tek başına uçmasına olanak tanıyor.

Virgin Atlantic, 15 yaş ve üzeri yolcuların tek başına seyahatini sağlıyor.

BMI Airlines, 12 yaşından küçük yolcuların ancak 16 yaşından büyük biri varsa yanında seyahatine izin veriyor.

British Airways, 12 yaşın altındakileri eğer yanında 16 yaşından büyük bir yolcu yoksa uçuşa kabul etmiyor.

Easyjet, yolcu eğer 13 yaşın altındaysa beraberinde 16 yaşından büyük yolcu yoksa uçağa kabul etmiyor.

©AirportHaber

İNGİLİZLER THY'Yİ HAKSIZ YERE SUÇLUYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Yani, kendilerinde arasınlar !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Büyük harfle yazarak nasıl bir karanlık zihniyete sahip olduğunu açıkça ortaya koymak hayret verici bir durum. Hatta Türkçenin de katledildiği ortada. Aslında ne kadar acınacak durumda olduğumuzun açık bir göstergesi. Bu zihniyetin seçtiği kişiler ülkeyi yönetmeye çalışıyor. Ama geldiğimiz durum ortada. Çok acı verici çok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
TURKIYENIN RTERDOGANI. MITI. DAVUTOGLU. THY. 3.HAVALIMANI. YÜKSELEN 3.KOPRUSU. BIRILERINE BATIYOR. GALIBA

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Capital ~ 3 yıl önce
Yanlış, bu saydıkların Türkiye' nin falan değil, senin RTERDOGAN' ın, senin DAVUTOGLU' n, senin ıvırın zıvırın. Biz bunları seçmedik, biz bunlara da yaptıklarına da yapacaklarına da oy vermedik. Biz sizin adamlarınızın çalamadığı, ksndıramadığı, ve asla da kandıramayacağı oylarız. Hırsıza, rüşvetçiye, yalancıya, madrabaza oyumuz yok. Karşıdakiler adam olsaydı, sizin kargalara kırıntı bile düşmezdi. Bizim kaderimiz bu sadece. Oksijeni kirleten güruhsunuz. Büyük harfle yazmak bağırmak anlamına gelir. Demekki kuyruğun iyi acıdı ki son iki yorumunda sesini hepten yükseltmişsin. Olmuyor işte, olmuyor, ne kadar kaynatırsan kaynat, şaptan şeker çıkmıyor. Layığınızı elbet bulacaksınız da, olan yine güzel ülkemin masumlarına olacak. Akıllanmanız imkansız, çünkü küçükken hep kafanıza kafanıza vurmuşlar, beyin hasarlı anlayamıyorsunuz.
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
AMAÇ RTE. AMAÇ CIHANSUMUL DEVLET AMAÇ THY I YIPRATMAK. AMAÇ DEZENFORMASYON SOMURGECI. SAKSONLAR

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000