20 Aralık 2009, Pazar 10:11:59

ILS REZALETİ SON SÜRAT

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Abdülkadir Emin Önen'in girişimlerine rağmen bir türlü çalıştırılamayan ILS cihazı uçak seferlerini iptal ettiriyor.
  • sorun neden çalışmadığından ziyade ne kadar süredir çalışmadığı. bu ayrıntıya da dikkat lütfen...
  • Çok bilenlere, ILS çalışmasının hava koşullarıyla ne alakası var. sıcakda yada yagmurda daha iyi mi çalısıyor. :)) kurum çalışmayan parca ile ilgili çalışmasını yapıyordur. (localizer-glide path-marker) neyse çok uzun anlatmaya gerek yok. kurumu zan altında bırakmak isteyen ve cihazı bilmeyen birinin uydurması, haber yapılmasa bile olurmuş.
  • Bu ILS cihazı zaten sisli havalarda inişe yardımcı olması içindir. Sis nedeniyle çalışmasında sorun oluyorsa bu nasıl bir ILS tir acaba?
  • merkezde bu işlerle kaç kişi ve nasıl ilgileniyor acaba? bir sıkıntı olduğu açık...

Dün ve bugün uçak seferlerinin iptal olmasına neden olan SİS nedeniyle yolcular havaalanlarında çıldırma noktasına geldi.

Bu arada ILS cihazı ile ilgili yeni bir iddia daha atıldı. GAP havaalanına takılan ve 2 yıldır çalıştırılamayan ILS cihazının havaalanı üzerindeki yoğun siste pek işe yaramayacağı iddia edildi.

Adını açıklanmasını istemeyen bir havaalanı yetkilisi 2 yıl önce alınan ve bir türlü çalıştırılamayan ILS cihazının Şanlıurfa'daki hava koşullarına uygun olmadığını dile getirdi.

ILS cihazı çalıştırılsa dahi yoğun SİS nedeniyle Uçaklarla irtibat kurulamayacağını dikkat çeken yetkili havaalanına farklı bir projenin uygulanması gerektiğini aktardı.

Şanlıurfa'dan uçakların uçmaması nedeniyle bir çok yolcu rezervasyonunu Gaziantep veya Diyarbakır'a yaptırmaya başladı.

Sanliurfa.com

ILS REZALETİ SON SÜRAT

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 8 yıl önce
sorun neden çalışmadığından ziyade ne kadar süredir çalışmadığı. bu ayrıntıya da dikkat lütfen...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Çok bilenlere, ILS çalışmasının hava koşullarıyla ne alakası var. sıcakda yada yagmurda daha iyi mi çalısıyor. :)) kurum çalışmayan parca ile ilgili çalışmasını yapıyordur. (localizer-glide path-marker) neyse çok uzun anlatmaya gerek yok. kurumu zan altında bırakmak isteyen ve cihazı bilmeyen birinin uydurması, haber yapılmasa bile olurmuş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Bu ILS cihazı zaten sisli havalarda inişe yardımcı olması içindir. Sis nedeniyle çalışmasında sorun oluyorsa bu nasıl bir ILS tir acaba?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
merkezde bu işlerle kaç kişi ve nasıl ilgileniyor acaba? bir sıkıntı olduğu açık...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000