14 Şubat 2014, Cuma 07:50:06

İLKİ TALAS'TA AÇILACAK

AK Parti Talas Belediye Başkan Adayı Mustafa Palancıoğlu, Türkiye’nin ilk kamu Havacılık Lisesi'nin Talas’ta açılacağını bildirdi.
  • Konyayada açılmasına da istiyoruz
  • Talas neresi?Kayseri Talas mı?
  • Uçak gören bir SHYO mezunuymuşsunuz bakın memnun oldum fakat SHYO mezunları uçak görmüyor diye yazmışsınız. Demek ki hem SHYO mezunu olup hemde uçak görülebiliyormuş. Neyse konu bu değil ben diğer yorumlarınıza istinaden o yazıyı yazdım size. Ayrıca lise konusundaki görüşünüze bende katılıyorum. SHYO okullarının kalitesi arttırılmalı, iş olanağı liseler-TYP kursları gibi üretkenlik dehası fikirlerle baltalanmamalı.
  • Ben bir sivil havacılık yüksek okulu mezunuyum. O hiç uçak görmeyen kim acaba? Ben bir seneye yakın eğitimimi uçaklarda tamamladım. B737-800,400 A320, A777 ve dahası. Her şeyi başkasından beklediğiniz sürece basarisiz olmaya mahkumsunuz. Üniversite mezunları işsizken bu liselerin açılması da çok mantıksız ayrıca.

AK Parti Talas Belediye Başkan Adayı Mustafa Palancıoğlu, Türkiye’nin ilk kamu Havacılık Lisesi'nin Talas’ta açılacağını bildirdi.

Adaylığının açıklanmasının ardından, Türkiye genelinde ses getirecek projelere imza atacaklarını belirten Palancoğlu, açıkladığı projelerle, projeci kimliğini ortaya koymaya devam ediyor. Daha önce katıldığı televizyon programlarıyla birçok projesini açıklayan ve Talas halkını heyecanlandıran Palancıoğlu, çok konuşulacak bir projeyi daha hayata geçirmeye hazırlanıyor. Palancıoğlu, "Talas Havacılık Lisesi’’ kurulacağını açıkladı.

Havacılık sektörünün son yıllarda göstermiş olduğu gelişime dikkat çeken Palancıoğlu, "Havacılık sektöründe gösterilen gelişmeler, bu sektörde çalışacak personele olan talebi oldukça artırmıştır. Bu nedenle Talas Havacılık Lisesi’nin ilçemizde kurulması ve havacılık sektörünün ihtiyaç duyduğu yer hizmetleri, kabin hizmetleri ve lojistik hizmetleri gibi alanlarda çalışacak kişilerin yetiştirilmesi mümkün olacak. Türkiye’deki ilk kamu havacılık lisesi olacak okulun yapımıyla birlikte sektörün kalifiye eleman sorunu çözüleceği gibi, gençlerimizin daha nitelikli işlerde çalışmasına olanak sağlanacak’’ dedi.

İLKİ TALAS'TA AÇILACAK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

muhammet paytar ~ 3 yıl önce
Konyayada açılmasına da istiyoruz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Talas neresi?Kayseri Talas mı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sivil Havacılık ~ 4 yıl önce
Uçak gören bir SHYO mezunuymuşsunuz bakın memnun oldum fakat SHYO mezunları uçak görmüyor diye yazmışsınız. Demek ki hem SHYO mezunu olup hemde uçak görülebiliyormuş. Neyse konu bu değil ben diğer yorumlarınıza istinaden o yazıyı yazdım size. Ayrıca lise konusundaki görüşünüze bende katılıyorum. SHYO okullarının kalitesi arttırılmalı, iş olanağı liseler-TYP kursları gibi üretkenlik dehası fikirlerle baltalanmamalı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Ben bir sivil havacılık yüksek okulu mezunuyum. O hiç uçak görmeyen kim acaba? Ben bir seneye yakın eğitimimi uçaklarda tamamladım. B737-800,400 A320, A777 ve dahası. Her şeyi başkasından beklediğiniz sürece basarisiz olmaya mahkumsunuz. Üniversite mezunları işsizken bu liselerin açılması da çok mantıksız ayrıca.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000