17 Mayıs 2018, Perşembe 08:59:01

İlker Aycı 40 milyar Dolarlık birliğin başına geçiyor

Yazılım, turizm, yurtdışı müteahhitlik, yük ve yolcu taşımacılığı, sağlık, danışmanlık gibi hizmet alanlarında ihracat yapan firmalar bir süredir birlik kurmak ve tek çatı altında toplanmak için çalışıyor. Birliğin ilk başkanı ise THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı olacak.
  • Turkish Doco Çalışanları olarak size bir mesajımız var. Yaklaşık 1000 çalışanı etkileyen maaş problemi hala çözülemedi. çok yoğun yaz sezonu başladı. Bizler hala 2016-2017 enflasyon zammını, 2017 Bonuslarını, 2016 enflasyondan oluşan farkları alamadık. Herkes merak etmeyin verilecek diyor. Buna siz de dahilsiniz. Cumhurbaşkanlığı uçuşunda arkadaşlarımıza merak etmeyin halledeceğiz o konuyu demişsiniz. 1000 aile perişan durumda, herkes ödemesi gereken taksitleri geciktirdi. krediler çektik. Artık kredi çekecek halimiz de kalmadı. Şimdi de hiç utanmadan sıkılmadan ikram başkanlığındaki adamlarınız Doco daki personele iş teklifleri yapıyor. Yani zamanlamaya bakın... Önce insanları mağdur edin sonra da gelin bizde çalışın deyin. Bu nasıl dürüstlük. Bu mu personeli koruma politikanız. yazıklar olsun. Erkek adam sözünün eri olur. Sizden verdiğiniz sözün arkasında durmanızı bekliyoruz. Yoksa ne siz ne de gelen firma ikramda çalışacak adam bulamayacak. Hepimiz perişan olduk.
  • Gittiği heryeri kurutup ondan sonra başka denizlere yelken açan adam...Türkiye’de içi boşaltılacak kurum çooook.Yolun açık olsun
  • NE 2023 müş arkadaş gelsede kopsak
  • Ilker Ayci sen once Dogu Avrupa yi Amerikaya bagla, dolulugu yukselt, United Airlines ile codesharing yap. Her 3 aylik donemde yayinladiginiz sunum da bir once ki donemden yenilenmemis bilgiler oluyor, yonetim kurulu bunu tek tek okuyup sana soru sormali!
  • Yazik oldu desene
  • Thy üstesinden geldi thy taseronlugu bitirdi. .. bravo başkana. .hak yemeyen helal be daha iyi yerlere layık :)
  • Tam başkan olacak adam:)) şimdiye kadar ne yapmış ki yazık..
  • 2023 kadar bir T.c. birakirsaniz tabi. Hayaller paris.
  • Ilker beyi milletvekili bakan olarak gormek istiyoruz
  • Çok net hatırlıyorum 2011 seçimlerine hazırlanırken hedef 500 milyar dolar diyorlardı.2018'in yarısı bitti 150'yi zor gördük.Öyle işkembeden sallamakla olmuyor bu işler.Teknolojiye Ar-ge'ye milyar dolarlık bütçeleri ayıracağına, Suriyelilere,Diyanet'e milyarlık bütçeleri ayırırsan değil 500 milyarı 200 milyarı zor görürsün 2023'te. Rusya'ya domates,portakal satmayla ihracat artmıyor ne yazık ki.

Yazılım, turizm, yurtdışı müteahhitlik, yük ve yolcu taşımacılığı, sağlık, danışmanlık gibi hizmet alanlarında ihracat yapan firmalar bir süredir birlik kurmak tek çatıda toplanmak için çalışıyor.

Kurulan birlik bugün ilk başkanını seçmek için sandık başında. Mart ayında Resmi Gazete’de yayımlanan tebliğ ile birliğin ilk başkanı ise tek listeyle girilen seçimler sonucunda THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı olacak.

40 milyar dolara varan ihracatlarıyla öne çıkan hizmet sektörünün yeni yönetiminde ise şu şirketler yer alacak:

THY, TAV, Ford Otosan, Onur Air, Acıbadem Hastaneleri, Bahçeşehir Üniversitesi, Netaş, Bodrum Liman İşletmeleri. Başkan Yardımcısı ve TİM Sektör Konseyi Başkanı’nın da Özak GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık’ın olması planlanıyor.

Hizmetler ihracatçıları oldukça büyük bir pazara sahip. Buna göre son yıllarda hızla büyüyen hizmetler sektörünün yıllık ihracatı 40 milyar dolara kadar ulaştı.

Sektörün 2023 ihracat hedefi ise 150 milyar dolar. Küresel mal ticareti ise 18 trilyon dolara yükseldi. Dünyada hizmet ticaretinin büyüklüğü ise 5 trilyon dolar.

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi, birlik kurulduğunda yaptığı açıklamada “Kurulan birliğimizin 2023 hedefine ulaşmamızda önemli çalışmalara imza atacağına inanıyorum” demişti.

TİM olarak birliğin kuruluşuna ilişkin hazırlık çalışmalarını bir süredir yürüttüklerini belirten Büyükekşi, küreselleşen dünyada artık mal ticaretine kadar hizmet ticaretinin de son derece önemli bir yere sahip olduğunu vurgulamıştı.

İlker Aycı 40 milyar Dolarlık birliğin başına geçiyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

Sn Aycı ~ 8 ay önce
Turkish Doco Çalışanları olarak size bir mesajımız var. Yaklaşık 1000 çalışanı etkileyen maaş problemi hala çözülemedi. çok yoğun yaz sezonu başladı. Bizler hala 2016-2017 enflasyon zammını, 2017 Bonuslarını, 2016 enflasyondan oluşan farkları alamadık. Herkes merak etmeyin verilecek diyor. Buna siz de dahilsiniz. Cumhurbaşkanlığı uçuşunda arkadaşlarımıza merak etmeyin halledeceğiz o konuyu demişsiniz. 1000 aile perişan durumda, herkes ödemesi gereken taksitleri geciktirdi. krediler çektik. Artık kredi çekecek halimiz de kalmadı. Şimdi de hiç utanmadan sıkılmadan ikram başkanlığındaki adamlarınız Doco daki personele iş teklifleri yapıyor. Yani zamanlamaya bakın... Önce insanları mağdur edin sonra da gelin bizde çalışın deyin. Bu nasıl dürüstlük. Bu mu personeli koruma politikanız. yazıklar olsun. Erkek adam sözünün eri olur. Sizden verdiğiniz sözün arkasında durmanızı bekliyoruz. Yoksa ne siz ne de gelen firma ikramda çalışacak adam bulamayacak. Hepimiz perişan olduk.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vah vah vah. ~ 8 ay önce
Gittiği heryeri kurutup ondan sonra başka denizlere yelken açan adam...Türkiye’de içi boşaltılacak kurum çooook.Yolun açık olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bbbb ~ 8 ay önce
NE 2023 müş arkadaş gelsede kopsak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mba USA ~ 8 ay önce
Ilker Ayci sen once Dogu Avrupa yi Amerikaya bagla, dolulugu yukselt, United Airlines ile codesharing yap. Her 3 aylik donemde yayinladiginiz sunum da bir once ki donemden yenilenmemis bilgiler oluyor, yonetim kurulu bunu tek tek okuyup sana soru sormali!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yazik ~ 8 ay önce
Yazik oldu desene

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Taseron ~ 8 ay önce
Thy üstesinden geldi thy taseronlugu bitirdi. .. bravo başkana. .hak yemeyen helal be daha iyi yerlere layık :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Komik adam ~ 8 ay önce
Tam başkan olacak adam:)) şimdiye kadar ne yapmış ki yazık..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Thy Teknisyen ~ 8 ay önce
2023 kadar bir T.c. birakirsaniz tabi. Hayaller paris.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bakan ~ 8 ay önce
Ilker beyi milletvekili bakan olarak gormek istiyoruz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bakana ~ 8 ay önce
Şunda bakıyor zaten. Taşerona bakıyor, kaptanına bakıyor. Memuruna bakıyor. THY'yi bıraktırırılacağı için kendine yeni bir iş bulmuş. Tahminim seçimden sonra gider. Cumhurbaşkanımızın pilotu niye geldi yönetime. Sayın Cumhurbaşkanımız yönetime çizdiği için kendi pilotunu getirdi.
mrb ~ 8 ay önce
hadi oradan tayyare !
1 ~ 8 ay önce
Çok net hatırlıyorum 2011 seçimlerine hazırlanırken hedef 500 milyar dolar diyorlardı.2018'in yarısı bitti 150'yi zor gördük.Öyle işkembeden sallamakla olmuyor bu işler.Teknolojiye Ar-ge'ye milyar dolarlık bütçeleri ayıracağına, Suriyelilere,Diyanet'e milyarlık bütçeleri ayırırsan değil 500 milyarı 200 milyarı zor görürsün 2023'te. Rusya'ya domates,portakal satmayla ihracat artmıyor ne yazık ki.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bilgi ~ 8 ay önce
yıllık domates ihracatımız toplam 200 milyon usd, yani abartmaya gerek yok!

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000