15 Aralık 2015, Salı 08:10:54

İlk parçaları DHL Türkiye'ye getirdi

Temelleri 2013 yılında atılan Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün inşaatında gelinen son aşamada, Asya ve Avrupa’yı birbirine bağlayacak köprü bağlantı kablolarının ilk partisi Türkiye’ye ulaştı.
  • İlk köprü yapılalı yaklaşık 42 sene geçti ve hala bir köprü yapamıyoruz, hep başkaları yapıyor, yazık bize...biraz bilim ve teknolojiye önem vermeliyiz.
  • alman ama ucak rus. nasil olacak bu isler. tayyip gormuyor mu bunlari? eyy DHL diye kukremesin sonra.
  • Bu tip işler ciddi hesap kitap gerektirir, bu işleri de ciddi firmalar yapabilir, neden ciddi sorumluluk gerektirir, yapabiliyorsunuz işi alırsın, ve beraberinde sorumlulukta almak zorundasın, taşınan ürün, özel bir üretim kablo ve ağırlığa ciddi oranda, bu firma da aldığı işi başarılı şekilde yerine getirmiş..tebrik ederim, başka söze gerek yok..böyle ağır ve ölçüsü geniş bir ürünü Antonio taşıyabilirdi..
  • Hayırlı olsun

Temelleri 2013 yılında atılan Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün inşaatında gelinen son aşamada, Asya ve Avrupa’yı birbirine bağlayacak köprü bağlantı kablolarının ilk partisi Türkiye’ye ulaştı.

Güney Kore’de tasarlanan ve Çin’de üretilen köprü bağlantı kabloları, köprü inşaatında iki yakayı birbirine bağlayacak olan son tabliyeleri taşıyacak. 

Hava, deniz ve karayolu taşımacılığının dünya lideri DHL, özel olarak geliştirdiği yenilikçi çözümle, dünyanın en büyük kargo uçaklarından Antonov AN 124-100 ile bu kargoyu Türkiye’ye ulaştırmaya başladı.

Hava taşımacılığında imkansızı başardılar

DHL Global Forwarding ve Antonov mühendisleri, ortaklaşa yürüttükleri çalışmayla, her bir partisi 106’şar tonluk bu dev kargonun havayolu ile taşınmasını mümkün hale getirdi. Uçak mühendisliği ve lojistik uzmanlığının uyumlu çalışması sonucunda özel olarak tasarlanan ve dev bir kafesi andıran bu ambalajlama sistemi, kargonun ağırlığının uçağın içinde eşit bir şekilde dağılmasını sağladı. Böylece sevkiyat, uçuş güvenliği birinci öncelik olarak korunarak başarılı bir şekilde tamamlandı.

İlk sorti için 10 Aralık'ta Çin'in Guangzhou kentinden yola çıkan AN 124-100 tipi uçak, Hindistan ve Türkmenistan'da birer mola vererek 12 Aralık Cumartesi akşamı Çorlu Havalimanı'na iniş yaptı. Yaklaşık 3 saat süren bir çalışmayla uçaktan indirilen kargo, DHL Global Forwarding araçlarıyla karayolu üzerinden inşaat bölgesine ulaştırıldı.

DHL Global Forwarding Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürü Ulgar Çanak, "Çin ofisimizle birlikte 1.5 aylık titiz bir çalışmanın sonucunda, uçak içerisinde taşıma maliyetini üç kat azaltan özel bir depolama yöntemi oluşturduk ve böylece hem ekonomik, hem de hızlı bir çözüm bulmuş olduk. Malzemelerin kapıdan kapıya taşınmasında olduğu gibi bir butik hizmet anlayışıyla çalıştık ve taşıma süresinin uzamasına yol açabilecek tüm riskleri iyi analiz ederek bu çalışmayı başarıya ulaştırdık" dedi.

Türk inşaat firmaları ve bu firmaların Türkiye ve yurtdışındaki projeleri, DHL Global Forwarding’in 2015 yılında stratejik olarak önem verdiği sektörlerden birini teşkil ediyor. Bu operasyonun Türkiye’deki mega projelerden biri için gerçekleştirilmesinin kendileri için çok önemli olduğunu belirten Çanak, 3. Köprü projesi sona doğru yaklaşırken bu malzemelerin teslimatının kritik öneme sahip olduğunun altını çizdi.

Tasarlanan özel ambalajlama sistemiyle gerçekleşmesi planlanan uçuşlar sonrasında toplamda yaklaşık 350 tonu bulan bağlantı kablolarının tamamı İstanbul'a ulaşmış olacak ve Avrupa ile Asya, üçüncü kez kavuşmaya hazır hale gelecek.

Deutsche Post şirketler grubuna ait olan DHL Global Forwarding, Türkiye’de 12 ofiste 400’ü aşkın çalışanı ile uluslararası taşımacılık alanında hizmet veriyor. Konteyner, proje kargo, depolama ve gümrükleme alanında da hizmet sunan DHL Global Forwarding, sunduğu katma değerli lojistik servislerle dünya lideri konumunda bulunuyor.


 

İlk parçaları DHL Türkiye'ye getirdi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Bi beceremedik ~ 3 yıl önce
İlk köprü yapılalı yaklaşık 42 sene geçti ve hala bir köprü yapamıyoruz, hep başkaları yapıyor, yazık bize...biraz bilim ve teknolojiye önem vermeliyiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
alman ~ 3 yıl önce
alman ama ucak rus. nasil olacak bu isler. tayyip gormuyor mu bunlari? eyy DHL diye kukremesin sonra.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
türk ~ 3 yıl önce
sen daha iyisini yap, seninkine binsinler...
Mehmet ~ 3 yıl önce
Iyi kapak olmus
ironi ~ 3 yıl önce
ironi'den anlamaz airporthaber yorumculari. Allah bildigi gibi yapsin sizi.
camarothy ~ 3 yıl önce
Bu tip işler ciddi hesap kitap gerektirir, bu işleri de ciddi firmalar yapabilir, neden ciddi sorumluluk gerektirir, yapabiliyorsunuz işi alırsın, ve beraberinde sorumlulukta almak zorundasın, taşınan ürün, özel bir üretim kablo ve ağırlığa ciddi oranda, bu firma da aldığı işi başarılı şekilde yerine getirmiş..tebrik ederim, başka söze gerek yok..böyle ağır ve ölçüsü geniş bir ürünü Antonio taşıyabilirdi..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
antonio nedir ~ 3 yıl önce
antonio da ne?
Antoino nedir' e ~ 3 yıl önce
Portekizin milli havayolu şirketi haberin yokmu yoksa ?
anfarov ~ 3 yıl önce
antonov kardo
İsim / Rumuz ~ 3 yıl önce
Hayırlı olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000